13 Reacties
4 jaar geleden
Wij gebruiken het onderstaande boek, en de Kwebl gebarenboek app (paar euro). Zelf wist ik al eea van het gebruik van gebaren en van de taalontwikkeling, maar in dit boek staat het ook helder uitgelegd als je er nog niet zo in thuis bent (tips hoe je het kunt aanleren, hoe je aan je kindje kunt merken dat ze ervoor open staan, etc.).
In ieder geval een algemene tip: neem een methode die gebaren gebruikt uit de Nederlandse Gebarentaal (als je in NL woont tenminste). Tussen gebarentalen zit ongeveer net zoveel verschil als tussen gesproken talen, dus als je bv een Amerikaanse methode neemt leert je kind Amerikaans ipv Nederlands (wb de gebaren dan, de zinsbouw e.d. is sowieso anders). Je hoofddoel is waarschijnlijk niet om een brug te slaan met de doven gemeenschap, maar als je toch gebaren gaat leren is het mooi meegenomen vond ik zelf.
https://www.bol.com/nl/p/babygebaren-kindergebaren-iedereen-kan-gebaren/9200000126129441?referrer=socialshare_pdp_androidapp
4 jaar geleden
Ik volg zeg het met je handjes en heb haar gratis 5 daagse masterclass gevolgd en toen haar cursus van 5 weken aangeschaft! Ben nog niet begonnen maar wil dat wel gaan doen nu
4 jaar geleden
Oh en meergebaren doet op zondag via Instagram ook liedjes met gebaren dat vind mn zoontje geweldig leuk 🥰
4 jaar geleden
Reactie op Ama Ryllis
Leuk onderwerp!
Wat zijn jullie ervaringen tot nu toe?
Mijn dochtertje is nu 1 en begint wat gebaren te maken. Vogel, melk en eten. Nog niet erg consequent. Ik ben zelf de meest fanatieke en verder wordt er niet zoveel met haar gebaard, dus het schiet niet echt op qua aanbod 😅.
Ik merkte wel dat ze op een gegeven moment gebaren ging herkennen. Ik voed op verzoek maar zie niet zoveel hongersignalen bij haar, dus dat vond ik heel handig; als ze wil drinken reageert ze heel duidelijk op dat gebaar, anders kijkt ze even op en speelt dan verder. Nu ze zelf ook gaat gebaren hoop ik vooral dat het wat frustratie gaat schelen; ze heeft nogal een duidelijke mening 😁
4 jaar geleden
Ik heb een online cursus gedaan bij minitolk. Je wordt dan ook toegevoegd aan een Facebook groep waar je altijd vragen kan stellen. Wij vinden het zelf heel leuk om te gebaren en hebben het idee dat onze zoon de gebaren ook goed begrijpt. Er ligt meer nadruk op de woorden die je zegt. Hij doet zelf nog niet echt terug gebaren helaas.
4 jaar geleden
Wij doen het ook! Onze dochter is zes maanden en die begrijpt echt al een paar gebaren. Degene die ze het beste begrijpt is die van melk. Ook de draagzak en slapen snapt ze volgens mij. T gaat er vooral om dat je het echt veel gebruikt. Wij hebben het boek baby gebaren van Lissa zeviar. Er staan veel plaatjes in van gebaren en leuke spelletjes die je kunt spelen waarbij je de gebaren kan integreren.














