40 Reacties

2 jaar geleden
In het begin alleen banaan en ei, later ook havermout, bloem of brinta erdoor. Ligt er een beetje aan voor welke maaltijd het is. We hebben meestal wel wat in de vriezer liggen omdat de eieren op moesten of omdat er fruit/groente overrijp was.
Tip: dit werkt ook heel goed met gepureerde groente!

2 jaar geleden
1 ei, 1 banaan, 1 lepel bloem of speltmeel en bakken maar. Dochter is er gek op

2 jaar geleden
Ik maak ze altijd met havermout, bloem, beetje kaneel en volle franse kwark. Laat het ook altijd even staat zodat het echt goed al het vocht heeft opgenomen. Toen ie zo klein was deed ik soms ook appel rasp er door, nu gewoon stukjes appel en rozijntjes. Soms met kokos. Je kan echt heel veel afwisselen 😊

2 jaar geleden
Reactie op xxTessa
Kijk met dit soort inspiratie ben ik ook heel blij
Jaa, 1 banaan, 1 of 2 eieren, 30 gram havermout en evt scheut melk of yoghurt.. dit keer 2 voor een volle plaat cupcakes. Bakpoeder, appel/peer/rozijntjes of net wat je hebt er doorheen en half uurtje de oven in, perfecte traktatie en ook voor jezelf een gezond en lekker ontbijt of tussendoortje!
OT: inderdaad 1 banaan en 2 eieren, havermout optioneel maar dan wel een scheutje melk om ze wat zachter te houden. Beetje bakpoeder voor iets meer fluffy pannenkoeken.

2 jaar geleden
Meestal bak ik ze met havermout maar soms ben ik echt te lui en dan maak ik een mugcake in de microgolfoven.
1 of 1/2de banaan prakken (of ander fruit zoals appel/framboos/...), 3 eetlepels havermout en 1 ei .. alles mengen in de tas en de micro in. Nog geen 3minuten later is alles klaar

2 jaar geleden
Ik maak ze altijd met havermout, bloem, beetje kaneel en volle franse kwark ...
Ik ook, precies zo☺️ Maar dan voor mezelf en pete kindjes haha (eerste kindje pas op komst) Maar zonder ei dus. Kan prima, en wordt ook prima smeuïg

2 jaar geleden
Reactie op Lace
Zijn er ook mensen die ze maken zonder ei? Mijn kind is allergisch voor ei. ...