31 Reacties

4 jaar geleden
Ik zou gewoon ledikant op de slaapkamer zetten. Wij hebben de eerste weken samen geslapen tot ik zelf niet meer sliep door zijn geluidjes of die hij juist niet maakte, het master mijn angst hem te verliezen groter. Toen is hij op zijn eigen slaapkamer gaan liggen en sinds slaapt hij daar heel goed. Hij is nu 14 maanden alweer...

4 jaar geleden
Ik denk zo, campingbedje is voor op vakantie of uit logeren, thuis slaap je zelf toch ook in je eigen normale bed?

4 jaar geleden
Ik zou een pasgeboren baby niet in een campingbedje leggen. Het is groot en ruim en ook echt heel diep als je moet bukken inderdaad.
Je kan ook een klein wiegje naast je bed zetten? 2x een ledikant is wat mij betreft een beetje overdreven.
Mijn dochter heeft de eerste weken bij ons op de kamer in een wiegje geslapen. Daarna is ze met wieg en al verhuisd naar haar eigen kamer en sinds ze 4 maand is ligt ze in haar ledikantje. :)

4 jaar geleden
Waarom denk je dat een campingbedje niet zo goed is voor een baby?
Ons zoontje slaapt geregeld al vanaf zijn geboorte in een campingbedje en slaapt daar eigenlijk nog beter in dan in zijn ledikant en peuterbed
Je hebt ook campingbedjes waar je de bodem ook omhoog kan doen.

VRIEND
4 jaar geleden
Je hebt beide een mening. Als jij en cosleeper wilt kan dat ook.
Hier eerste 5 maanden in cosleeper aan mijn kant. Ik geef borstvoeding en is wel zo makkelijk. Nu slaapjes overdag in ledikant op eigen kamertje (en als het niet zo goed lukt, bij ons) en snachts ledikant op onze kamer.
Een campingbedje is prima voor als je een avond weg bent en je kindje even moet slapen, maar niet de elke nacht! Een matras wordt ook afgeraden in een campingbedje.
Ik zou zeggen; ga samen naar een Babyzaak en voel de bedjes. Dan besluit je hopelijk om een ledikant met goed matras te kopen😊.
Simpel; campingbedjes zijn gemaakt voor tijdelijke oplossingen.
De manier van slapen hebben wij gaandeweg zo bedacht. Je kunt allemaal mooie ideeën hebben (of je vriend) maar als je kindje er is weet je pas wat goed werkt voor jullie en je kindje, en wat niet!
Ik vind het heel fijn dat ze snachts nog steeds op onze kamer ligt en ik haar kan zien en makkelijk kan voeden. We oefenen overdag in eigen kamertje zodat ze dat ook een prima plek vindt. In haar kamertje staat een duur ledikant met een (te duur) babyflow matras en in onze kamer een goedkoper ledikant en een Aerosleeo matras en topper. Super fijn aangezien we blijkbaar een buikslaper hebben! Weten we pas sinds ze ongeveer 8 maanden is.
Succes met jullie keuze😊.

4 jaar geleden
Reactie op R.mse
Je kan ook het matras van de ledikant in een campingbedje doen snachts. Pas ...
Op veiligheid.nl staat dat dit niet veilig is, ik citeer even hoor. En staat meteen dat campingbedje geen goede permanente slaapplaats is: '18.
Ik heb een extra matras in het campingbedje gelegd. Is dat veilig?
Die dunne matrasjes zijn een doorn in het oog van veel ouders. Slaapt mijn kind wel goed hierop? Krijgt hij zo geen pijn in zijn ruggetje? Het lijkt comfortabeler voor je kleintje om er dan maar een dikker matras bovenop te leggen, maar dat is absoluut niet veilig.
Bij gebruik van een extra matras ontstaat namelijk het risico dat je baby tussen het matras en de flexibele zijwand van het bedje terechtkomt en daardoor niet goed kan ademhalen. Die flexibele zijwand is precies de reden waarom campingbedmatrasjes zo dun zijn: hierop kan je kindje tijdens het slapen wiebelen en draaien, zonder dat het tussen matras en wand terecht kan komen.
Controleer bovendien voor elk gebruik (elk kinderslaapje) de vergrendeling door stevig op het campingbed te duwen. Ook als de vergrendeling heeft geklikt. En gebruik het campingbedje niet als permanente slaapplaats.'

4 jaar geleden
Wij hadden precies hetzelfde idee als jullie alleen dan wel met een cosleeper. Uiteindelijk sliep ze niet in de cosleeper en na 4 weken sliep ze snacht's toch op haar eigen kamer want bij ons wou niet.
Als je de ruimte hebt zou ik voor een ledikant gaan en niet een campingbedje, maar ja kan ook campingbedjes krijgen waar een verhoger inzit voor kleine babies. Wij hebben dit campingbedje en daar zit een verhoger in.


4 jaar geleden
Reactie op R.mse
Oh nou sorry hoor! Fijn dat jullie research hebben gedaan. Dan weten we wat ...
Sorry als ik hard overkwam, dat was echt niet mijn bedoeling. Ik kwam hier laatst zelf ook pas achter toen ik me aan het verdiepen was in campingbedjes voordat wij 1 gingen kopen. Ik stond erzelf ook verbaast van dat de losse matrasjes die je er bij kunt kopen afgeraden worden 😯

4 jaar geleden
Reactie op Jvdb88
Wij hadden precies hetzelfde idee als jullie alleen dan wel met een cosleep ...

Sorry ik wil niet betweterig overkomen maar ik las in de laatste test van de consumentenbond dat ze dit bedje juist afraden vanwege niet voldoen aan de veiligheidsnormen. 😕

4 jaar geleden
Reactie op R.mse
Oh nou sorry hoor! Fijn dat jullie research hebben gedaan. Dan weten we wat ...
Geeft toch niet! We zitten op dit forum om elkaar te helpen :)

4 jaar geleden
Wij hebben samen 1 slaapkamer, ik hebdaar een ledikant voor mijn zoontje staan, maar snachts hangend over een ledikant halfslaperig vond ik 10x niks, in de kraamweek een cosleeper gekocht, slaapt ie 9vd 10 keer toch niet in maar in mijn bed🙉.
Voordelen van cosleeper vind ik dat je hem makkelijk kunt troosten vanuit je eigen bed, als je bv gaat geven is het ook gemakkelijk. Je kunt hem op de goede hoogte zetten naast je bed wat ik echt ideaal vind.
Je kunt er ook voor kiezen om een wiegje te kopen, zijn goedkoper. Maaar ook dan zou ik toch een co sleeper kopen, die kun je dichtmaken (als je zo'n soort stoffen cosleeper koopt) en dan alsnog ergens anders zetten, en wanneer je hem toch aan je bed wilt kun je hem altijd nog er tegenaan zetten.

4 jaar geleden
Wij hebben de eerste weken zijn ledikantje op onze kamer gezet, en alle slaapjes daar. Ik denk persoonlijk niet dat ik baby dan al echt onderscheid maakt tussen zijn of jullie kamer en dingen kan aanwennen. Althans daar hebben we niets van gemerkt toen we het bedje na 2 maand op zijn eigen kamer terug hebben gezet. Hij sliep daar precies hetzelfde. Ik had toen zelf best behoefte aan hem nog bij mij te hebben nadat hij zijn laatste fles savonds had gehad. En na 2 maand alleen nog na de nachtvoeding. Voor dat laaste slaapje hebben we een campingbedje gebruikt met een bodemverhoger erin en een normaal ledikantmatras. (Als ik die adviezen in het topic lees hebben we blijkbaar gespeeld met zijn leven..) het werkte op zich prima alleen merkte ik dat hij in de rust van zijn eigen kamer toen veel beter sliep, dus misschien maar een paar keer echt gebruik gemaakt van het campingbedje. Toch heb ik hem nog zeker nog een maand laten staan voor mijn eigen gemoedstoestand dat hij altijd terug kon als ik vond dat het nodig was en het bedje afbreken voelde wel even spannend.

4 jaar geleden
Reactie op Marielleolthof
Wij hebben de eerste weken zijn ledikantje op onze kamer gezet, en alle sla ...
Overigens zou er nog ooit een tweede komen zou ik minstens gaan voor een wiegje bij ons op de kamer maar het liefst nog een co sleeper, niet eens voor de baby maar voor hoe ik me voel als moeder en mijn kindje gewoon dichtbij wil

4 jaar geleden
Wij hadden een co sleeper (onze baby gaat écht niet op zijn eigen kamer slapen!!). Die co sleeper ging gelijk dicht want ik was veel te bang dat mijn deken over hem heen zou komen (🤣) en na 2,5 week zonder slaap (we hielden elkaar letterlijk wakker) ging hij naar zijn eigen kamertje met de deuren open. Toen sliepen we allemaal veel lekkerder. Hij heeft nog tot 6 maanden in zijn wieg gelegen, hij vond dat een hele fijne ruimte met zijn hoofdje tegen dat netje aan de zijkant ☺️
Ik zie een camping bedje echt als logeer/vakantie oplossing. Niet als vaste slaapplek, zeker niet voor een newborn.