14 Reacties

2 jaar geleden

Klinkt eerder als clusteren

2 jaar geleden

Klinkt eerder als clusteren
Wat is dat?

2 jaar geleden

Wat is dat?
Even googlen😉

2 jaar geleden

Wat ik zo lees kun je van 1 dag dus niet weten of het clusteren of een regeldag is.. ik vind het maar vermoeiend. Wilde net gaan slapen en toen had ze honger. Gevoed. Wilde weer slapen en een halfuur later (uur na start vorige voeding) weer honger 😅🙃

2 jaar geleden

Wat ik zo lees kun je van 1 dag dus niet weten of het clusteren of een rege ...
Het is inderdaad pittig, maar het hoort er bij. Of het nu een regeldag is of clusteren, je moet er toch doorheen. Maak het jezelf zo comfortabel mogelijk, slaap wanneer je kleine slaapt zo pak je steeds een momentje rust.

2 jaar geleden

Clusteren! Was bij mij vanaf dag 3 tot 13 weken.. overdag elk uur voeden, soms zat er 2 uur tussen. Savonds non stop aan de borst. Afwisselend slapen en drinken. Hoort erbij, maak het jezelf makkelijk en zorg dat je alles bij de hand hebt en je je lekker op je voeden kan focussen zonder op de klok te kijken

2 jaar geleden

Gefeliciteerd met de geboorte van je dochter! Die eerste periode met borstvoeden is echt intens, maar helaas heel normaal. Je kleintje zal de komende tijd steeds meer kunnen drinken, en jouw lijf moet wel aangespoord worden om die hoeveelheden te maken. Bedenk je ook, borstvoeden is meer dan van voeding voorzien. Misschien heeft je kleine gewoon behoefte aan haar mama. Dit is heel lastig te onderscheiden, maar daar zal je de komende maanden steeds beter in worden. Wat je nog kunt proberen is kijken of het helpt haar wat meer rechtop te houden na de voeding of het hoofdeinde van het wiegje wat te verhogen. Bij hele kleine baby's is het maagklepje nog niet goed ontwikkeld, waardoor er melk terug stroomt de slokdarm in. Dit voelt branderig aan en dat willen ze dan blussen met melk (waardoor er nog meer melk terug kan stromen etc).

2 jaar geleden

Wat ik zo lees kun je van 1 dag dus niet weten of het clusteren of een rege ...
Jep is ook vermoeiend. Vooral lekker aan toegeven dan is het het minst vermoeiend. Als je je er aan gaat lopen ergeren of je druk gaat maken dat gaat je niet helpen. Babys zijn nou eenmaal veel werk. En zodra ze slapen zelf je rust pakken.

2 jaar geleden

Regeldagen heb ik trouwens nooit wat van gemerkt. Zowel bij mn dochter als nu bij mn newborn niet. Zelfde als de "sprongetjes".

2 jaar geleden

Ja had ik ook vroeger. Heel normaal! Ik zou trouwens nu al beginnen met dit soort dingen echt los te laten, regeldagen, zogenaamde sprongen, etc. Het verschilt zo ontzettend per baby. Laat je niet gek maken.

2 jaar geleden

Reactie op Tessa3110

Ja had ik ook vroeger. Heel normaal! Ik zou trouwens nu al beginnen met di ...
Ik probeer het ook los te laten! Maar is nog lastig in de eerste week haha Ze heeft snachts ook alleen maar darmkrampen dus het is dan extra vermoeiend als ze ineens ook veel honger heeft

2 jaar geleden

Gefeliciteerd! Dit is super normaal. Erg zwaar, I know, maar echt zo normaal. Mijn zoontje dronk de eerste 8 weken zo’n 12 keer per dag aan de borst. Ik zou zoals hier al is genoemd de “regeltjes” een beetje loslaten en gewoon meebewegen. Dat is voor iedereen het rustigst.

2 jaar geleden

Heel vermoeiend maar heel normaal. Ik zou je aanraden om te proberen niet overal een naampje aan te hangen (clusteren, regeldagen, “sprongetjes”, etc), maar het gewoon lekker te laten gebeuren. In mijn ervaring is alles al 50% makkelijker als je niet ook nog een boel energie verspilt aan wat het is of waarom ze iets doen (makkelijker gezegd dan gedaan i know haha). Hier overigens nooit iets gemerkt van regeldagen of sprongetjes 🤷🏻‍♀️