56 Reacties

4 maanden geleden

heeft ze misschien niet ook koemelkallergie? Ons zoontje huilde namelijk ook non stop van voeding tot voeding na heel wat onderzoeken kreeg hij nexium maar ook 2 weken proberen op de Neocate en jawel na 2 dagen een heel ander mannetje!!

4 maanden geleden

Pylorushypertrofie ook even opzoeken? Koemelkallergie? Niet laten wegsturen als het zo erg is voor jullie beide!

4 maanden geleden

Ga maar op je strepen staan! Mijn eigen ervaring en van veel forummers met 'niet gemiddelde' baby's is dat dat helaas nodig is😔 Sterkte en hopelijk zijn jullie er snel achter wat er aan de hand is.

4 maanden geleden

Klinkt als koemelkallergie, hier 2 kindjes met koemelkallergie en herken alle symptomen!

4 maanden geleden

Klinkt inderdaad als koemelkallergie in combinatie met reflux. Voor reflux kan je kindje medicijnen krijgen. ( nexium). En voor koemelkallergie is vaak de eerste stap pepti en als dat niet voldoende werkt neocate.

4 maanden geleden

Dit klinkt als koemelk allergie. Was ook het geval bij mijn dochter. ze deden heel moeilijk de artsen en werd van kastje naar de muur gestuurd. Uiteindelijk was ik het spuugzat en kocht ik uit eigen zakken de neocate (speciale babymelk voor kma babys) en ja hoor ik zag een enorme verschil… en toch deden ze moeilijk. Omdat mijn geduld opraakte en ik een korte lontje had van vermoeidheid etc heb ik maar een fikse gesprek gehad met dr afdelingsleider van de afdeling en had ik hoe dan ook een afspraak gepland. En guess what? Ze had toch koemelk allergie! Ik was zo blij dat ik er vroeg achter kwam (2 maanden)… hierdoor was ze met 7.5 maand sl over de KMA heen gegroeid

4 maanden geleden

Overwogen om naar een osteopaat te gaan? Het is heel goed voor baby's om even een check te krijgen daar. Vaak zijn er van de bevalling nest wat dingen vast geraakt in het lichaam. Wij gingen er met een 'harde' baby naartoe en met een zachte baby terug. Daarna even 2 dagen veel huilen, maar even doorzetten. Reflux verbeterde aanzienlijk. Hij bleek na een paar maanden ook wel koemelkallergie ontwikkeld te hebben. Voor koemelkallergie lijkt het me eerlijk gezegd redelijk snel om al achter te komen met 2 weken. Zo'n allergie bouw je op... Maar je zou een pot Pepti bij de Etos kunnen halen en dat proberen. Wij merkten na 5 flessen al resultaat.

4 maanden geleden

Ohja, de medicijnen voor reflux waren hier vreselijk qua bijwerkingen. Dus zou het echt alleen als kuurtje doen als je het krijgt...

4 maanden geleden

Hier ook erg herkenbaar, koemelkallergie. Zelfs de reflux zonder medicatie opgelost, was echt een symptoom van de koemelkallergie. Ik gaf bv dus zelf op dieet gegaan (ook soja en ei trouwens.. ) maar zoals anderen aangeven en de artsen werken niet mee zal ik idd zelf een pot nutramigen bijv. Kopen.. als je daarna een tevreden baby terugkrijgt hopelijk met het verhaal terug naar de arts en voeding vergoed krijgen. Pepti kan ook al werken natuurlijk. Maar ik vind deze klachten wel heel heftig en pepti zijn alsnog verknipte koemelkeiwitten. Veel succes.. het breekt je hart, arm kindje.

4 maanden geleden

Echt enorme onzin over de bijwerkingen van medicatie. Bij het kindje van een vriendin van me deed dat wonderen. Probeer op je strepen te gaan staan en aan te geven de medicatie in ieder geval te willen proberen. Je doet het in ieder geval supergoed als moeder, hopelijk wordt het snel beter voor jullie!

4 maanden geleden

Reactie op Jopieberg

Overwogen om naar een osteopaat te gaan? Het is heel goed voor baby's om ev ...
Eens met de osteopaat! Op je 2e deel wil ik graag reageren (vanuit mijn eigen ervaring hoor en zeker niet aanvallend bedoelt) maar ons kindje had eigenlijk vanaf dag 1 klachten en pas na dag 7 herkende ik de klachten van ons 1e kindje. Ze krijgen natuurlijk ook alles al mee vanuit de buik. Klachten zullen dus zeker wel eerder te herkennen zijn dan dat het eerst moet opbouwen.

4 maanden geleden

De bijwerkingen van de medicatie (esomeprazol) zijn geen onzin. Schijnbaar komen er op latere leeftijd meer botbreuken voor bij kinderen die het gebruikt hebben. Dat is dus uit onderzoek op een populatie van minimaal 100 personen gebleken. Ik heb geen bron bij de hand maar dit heb ik vaker gelezen dus wellicht via google ook te vinden. Daarom geven artsen het liever niet. Maar ik begrijp de frustratie, wanhoop en het uitgeput raken, ik herken zo ongeveer elke zin uit je verhaal. Precies zo ging het bij ons ook. En ik denk dat dit komt omdat er dagelijks tientallen mensen komen met deze klachten en de grote meerderheid dus met jbpm of nutrilon omneo geholpen is. Dus gaan ze dit bij nr 682 met deze klachten dit jaar ook adviseren. En moet je daar eerst “doorheen”. Pas als dat niet werkt komt de volgende stap. Er is zelfs een optie je baby te laten opnemen als je het zelf niet meer aan kunt. Dit wilden wij echt niet. Naar ons idee niet wat een baby nodig heeft in die situatie. Osteopaat zou ik ook zeker proberen. Voor sommige mensen helpt het en die moeite is relatief klein. Wel een goede kinderosteopaat zoeken. Bij ons deed het overigens weinig. Enige tips die ik heb zijn: - Volhouden, leef met de dag. - Hulp vragen om het vol te houden - Weet dat krampjes tot 6 weken erger worden en daarna af gaan nemen. Het wordt dus waarschijnlijk de komende weken nog niet veel beter. - kipkep pittenzakje kan een beetje helpen voor op het buikje bij krampjes. - Slaap als he baby slaapt anders hou je het niet vol als de nachten straks slechter worden. - Film je baby. “Verschrikkelijk huilen” is subjectief. Ik ken mensen die vonden dat hun kind verschrikkelijk huilde, en ontzettend slecht sliep omdat deze 4x per nacht even wakker was. Op dat moment waren wij blij met 4x per nacht een uurtje slapen. Om maar duidelijk te maken dat ieders beleving van een situatie anders is. Dus film je baby en laat dit zien aan de kinderarts. - ga eventueel naar een kinderdietist zij kunnen ook nutramigen of pepti voorschrijven als er verdenking is dat de reflux vanuit kma komt. - een kinderfysio kan ook helpen, als de reflux komt door verkramping. Succes en nogmaals zoek hulp om het vol te houden tot er een oplossing komt. Want het is echt zwaar als je kindje elke wakkere minuut huilt. Misschien een opa/oma/tante/ oom/ buurvrouw die het even van je over kan nemen zodat je even iets anders hoort dan gehuil en niet continu “aan” hoeft te staan. Hier werd zoveel gehuild dat ik zelfs in de winkel zonder baby dacht haar gehuil te horen..

4 maanden geleden

Reactie op NumberTwoOnTheWay

De bijwerkingen van de medicatie (esomeprazol) zijn geen onzin. Schijnbaar ...
Dit vind ik bangmakerij. Omeprazol kan zeker gebruikt worden en ja, er is een hoger risico op botbreuken vastgesteld in onderzoek, maar de absolute toename blijft klein omdat veel kinderen weleens wat breken. Dus ts sluit medicatie zeker niet uit, het heeft in mijn directe omgeving zeker het verschil gemaakt!

4 maanden geleden

Klachten zoals reflux zijn misschien ook te verhelpen door een osteopaat. Onze baby had last van verborgen reflux, moeilijk poepen en veel huilen. Dit heeft maar kort geduurd gelukkig? Want na 2 bezoeken aan de osteopaat had ik een hele andere tevreden baby. Vanuit een bevalling kan er van alles in hun lijfje voor ongemakken zorgen. Dus tip: osteopaat. De eerste paar dagen mande osteopaat kunnen ze nog wel huilerig zijn vanwege het wennen aan de nieuwe stand van het lijfje.

4 maanden geleden

Reactie op Hannn9

Dit vind ik bangmakerij. Omeprazol kan zeker gebruikt worden en ja, er is e ...
Wij hebben het ook gebruikt, als het niet anders kan zul je wel moeten. Bedoel het niet als bangmakerij maar gewoon hoe het is. Die kans is blijkbaar groter dan wanneer je het niet pakt. Geen idee hoeveel groter overigens, het was slechts een voorbeeld om uit te leggen waarom artsen bepaalde afwegingen maken.

4 maanden geleden

En ik denk ook dat als artsen zouden zien hoe je avond na avond en nacht na nacht op je tandvlees loopt, de minuten omkijkt en de dagen aftelt tot een volgende zkh afspraak waar hopelijk een oplossing komt.. ze je misschien serieuzer zouden nemen. Ook wij hebben ons soms huilend afgevraagd how the f… we nog 2 weken vol gingen houden op die manier.

4 maanden geleden

Oh dit is zo herkenbaar van onze dochter. Zij heeft een verborgen reflux. En wat je al schrijft.. het breekt je hart! En je voelt je zo ontzettend machteloos en het put je zo enorm uit. Wij zijn al een poos geleden gestart met nutrilon AR voeding op advies van het CB. Onze dochter spuugde niet extreem vaak en veel, maar spuugde wel. Dit werd aanzienlijk minder, maar alle andere klachten bleven. Ook met het volgen van de andere tips die we kregen. Uiteindelijk esomeprazol gekregen. We moesten dit 2 weken de tijd geven, maar dit deed werkte helaas voor haar niet en we hadden zelfs het idee dat de klachten erger werden. Meer krampen, weer wat vaker spugen en meer huilen. We zijn er daarom ook mee gestopt. Gister voor het eerst bij de osteopaat geweest. Hopelijk gaat dit wat doen. Vandaag wel een hele onrustige kleine meid. Maandag hebben we een afspraak bij de kinderarts in het ziekenhuis.. hopelijk meer onderzoek en een oplossing.

4 maanden geleden

Heel herkenbaar, mijn dochter heeft ook enorme reflux klachten gehad, via het cb ben ik doorverwezen naar het diakonesse ziekenhuis en Utrecht en een enorm fijne kinderarts die per direct Omeprazol heeft uitgeschreven. Helaas werkte dat niet en hebben wij daarna Nexium gekregen. Duurde even voordat het echt werkte maar ze heeft geen last meer van haar reflux klachten (geen continu gehuil meer). Ben zelf niet perse direct fan van medicatie maar het was echt nodig, ze had zoveel pijn (osteopaat ook eerst geprobeerd nog) en echt helemaal niets hielp. Daarnaast ook hele fijne begeleiding vanuit het ziekenhuis voor onze “huilbaby”. Mocht je in de buurt wonen zou ik het diakonesse ziekenhuis in Utrecht hierin zeker aanraden

4 maanden geleden

Reactie op NumberTwoOnTheWay

En ik denk ook dat als artsen zouden zien hoe je avond na avond en nacht na ...
Nou niet altijd hoor… hier werd ik bestempeld als ‘overbezorgde moeder’ en k moest maar naar huis want er was niks aan de hand… tot ik er klaar mee was en ik de boel op stelten zette. Ik was er helemaal klaar mee dat ik niet serieus werd genomen

4 maanden geleden

Koemelkallergie. Mijn zoontje had exact dezelfde symptomen en was een totaal ander kind nadat ik na 8!! weken zelf nutrilon pepti heb gekocht en geprobeerd omdat cb het bleef gooien op krampjesperiode/ jbpm/ inbakeren etc. Op filmpjes van mijn zoontje in die eerste weken zie je ook een baby die constant gebalde vuistjes heeft, voeding wegslikt etc. En op filmpjes van 2 weken nadat we begonnen met pepti zie je een kind wat ontspannen ligt en breeduit lacht. Osteopaat zijn we geweest toen hij ouder was, omdat hij door die eerste weken blokkades had opgebouwd in zijn lijfje van het constant verkrampt zijn van de pijn.