22 Reacties
8 maanden geleden
Zeer goede ervaringen met laseren (bij de tongriemkliniek in Groningen). Helaas pas bij 15 weken er achter gekomen. Mijn kind kwam ook goed aan, omdat ik hem veel voedde (met tepelhoedje), maar was voor mij natuurlijk wel zwaar en achteraf onnodig. Als hij direct vacuüm had kunnen zuigen, zou hij veel efficiënter drinken. Toen er was gelaserd is dit ook gebeurd. Ik zou het gewoon doen, ook in verband met de spraak in de toekomst.
8 maanden geleden
Hoi! Heeft er ook een lactatiekundige meegekeken? De osteopaat vond ook dat mijn jongste een te korte tongriem en lipband had, maar de lactatiekundige vond van niet. Bij mijn oudste overigens wel. Zij groeide ook goed, maar borstvoeding werd steeds moeilijker. Ze is hieraan geholpen, ook in Middelburg, ook om eventuele problemen in de toekomst te tackelen. De behandeling was snel, wel even vervelend. Ik zag erg op tegen de oefeningen, maar die vielen hier reuze mee. Ze vond het zelfs wel leuk! Met borstvoeding is het bij ons niet meer goedgekomen (had meerdere redenen hoor), maar aan de fles ging het prima uiteindelijk! Ze is nu bijna 2 en ontwikkelt zich qua spraak tot nu toe heel goed en ook eten gaat prima!
8 maanden geleden
Hier ook tongriem en lipbandje gelaserd. Drinken aan de borst gaat vlotter en hij kan langer tussen de voedingen. Hij gebruikt wel nog een verkeerde techniek, dit merk ik aan mijn zere tepels. Het is wel flink verbeterd.
De behandeling was vlot en niet leuk. De oefeningen erna vond ik wel pittig om vol te houden, maar is wel belangrijk!
Helaas dat wij er niet eerder achter gekomen zijn, dan is de kans op goed drinken groter.
8 maanden geleden
Onze dochter is met 2 weken geholpen aan haar tong- en lipriempje. Onze kraamzorg merkte het gelukkig op en zette ons snel door naar de lactatiekundige die ons doorverwees naar een tandarts die dit deed. Ze kon wel drinken maar ze zou later last kunnen krijgen met praten.
Ik vond het ook heel spannend maar het was echt binnen 1 minuutje gedaan. Ze vond het vervelender om in de maxicosi te zitten en vastgehouden te worden. Toen ik haar eruit mocht pakken was ze gelijk stil. Ze moest erna wel weer opnieuw leren drinken aan de borst, het was weer even investeren maar geen kapotte tepel meer.
De behandeling erna is wel wat naar, je moet het masseren na iedere voeding. Ik moet zeggen dat ik dat wel af en toe heb gedaan, maar niet netjes iedere keer. Vond het zo akelig 🫣
8 maanden geleden
Ik zou je echt met klem adviseren om naar een tongriemkliniek te gaan en niet naar een tandarts.
De ingreep lijkt simpel maar moet wel goed gebeuren en de nazorg moet je echt nauwkeurig opvolgen om het vastgroeien te voorkomen. Groningen was voor ons een eind rijden maar het dubbel en dwars waard. Baby dronk na de behandeling eindelijk ‘normaal’ en zat ook veel beter in haar vel. Groningen verhuurt ook slaapruimte voor als je wat verder weg woont.
8 maanden geleden
Wij kwamen er pas achter toen er een lactatiekundige langs was geweest dus m’n zoontje was redelijk ‘oud’ vergeleken met wanneer het normaal gedaan wordt. Bij ons is het helaas echt een drama geworden, hij kreeg meteen bij de behandeling een flinke bloeding die ze een behoorlijke tijd dicht hebben moeten drukken terwijl m’n zoontje hysterisch huilende (ik huilde ook🥲). Bij de nacontrole week erna bleek het verkleefd ondanks de (vervelende) oefeningen en hebben ze het weer los gemaakt. Week erna zelfde verhaal en wilde ze dat we weer terug zouden komen maar dat hebben we niet meer gedaan omdat m’n zoontje er echt onder leed steeds en helemaal uit z’n doen was. Hij drinkt wel prima overigens en lijkt niet echt last te hebben.
8 maanden geleden
Beide kindjes hebben de ingreep gehad in combinatie met behanding bij een babychiropractor (ivm compensatiegedrag).
De eerste na 12 weken, daarna ging het voeden een stuk beter en namen de problemen (o.a. kramp, spugen, spruw) af. Al is haar aanhap nooit fantastisch geworden.
De jongste heeft met twaalf dagen de ingreep gehad. Hij ging van waardeloos naar prima drinken.
De ingreep zelf is kort, maar echt niet leuk. De oefeningen vond ik niet fijn en je mag het best stevig doen om ervoor te zorgen dat het niet terug groeit. Wij deden het om en om. Het is voor het goede doel.
Uit eigen ervaring vind ik de uitspraak van de kno arts "ze drinkt" te kort door de bocht. Want ze drinkt duidelijk niet goed aan de borst en de fles en jullie hebben er last van (kramp, spugen/pijn bij voeden).
8 maanden geleden
Hier niet gelaserd maar gekliefd bij 5 weken oud. Gezien door kinderarts, verloskundige en kraamhulp maar hey ze dronk en kwam aan. Met 5 weken weigerde ze de fles want het koste teveel energie om te drinken.
Smakken, veel spugen want lucht mee 'drinken ' buikkrampen etc. Heel blij dat we t gedaan hebben, duurde even voor ze de nieuwe drinken techniek door had maar niet meer smakken of spugen. Spugen stopte vrijwel direct.
8 maanden geleden
Hier gelijk 1e week laten doen. Na 1 dag kon ze al zonder tepelhoedje drinken. De oefeningen waren prima te overzien. We deden ze tussen de voeding door, waardoor ze met haar hoofd al bij melk was.
De ingreep zelf duurde 30 seconden gevolgd door 30 seconden huilen en klaar
8 maanden geleden
Reactie op JVM8
Dieleman is echt heel fijn hierin.
Wij zijn daar ook geweest met onze zoon ...
Ja het beeld wat ik nu van Dieleman heb is heel goed! Werd ook heel fijn te woord gestaan aan de telefoon.
Wat fijn dat de behandeling meeviel bij je zoontje en dat de problemen opgelost waren. Waarin merkte je vooral verschil?
8 maanden geleden
Reactie op Bowden
Hier niet gelaserd maar gekliefd bij 5 weken oud. Gezien door kinderarts, v ...
Volgens mij bereik je hetzelfde effect met zowel klieven als laseren. Wat goed te lezen dat het spugen stopte. Dat geeft me echt hoop! Onze dochter heeft nu steeds na een voeding zoveel last van dr maagje lijkt wel, ze moet soms echt heel hard huilen, ontzettend zielig om te zien. Ik hoop dus echt dat het laseren gaat helpen.
8 maanden geleden
Hier is onze dochter met 7 weken gelaserd aan tongriem en lipbandje bij Dieleman. Hele fijne ( voor zover dat kan) ervaring. Dieleman zelf is erg kundig en er is een Lactatiekundige bij aanwezig. Ze controleren eerst of het echt nodig is. Na de behandeling kijkt de
Lactatiekundige indien gewenst mee met voeden. Onze dochter kon niet goed aanhappen/tongriem vast houden en met drinken ging er veel lucht mee met als gevolg krampjes. De eerste weken was het wel weer wennen met aanleggen, onze dochter wist even niet zo goed hoe ze moest vasthouden. Dit is helemaal goed gekomen en 11 maanden kunnen voeden!
Succes!!
8 maanden geleden
Reactie op LissaM
Ja het beeld wat ik nu van Dieleman heb is heel goed! Werd ook heel fijn te ...
Hij was hele dagen aan het huilen door de kramp en overstrekte veel, gaf heel veel melk terug, dronk minder dan de helft van wat hij moest omdat het te veel moeite kostte.
Eigenlijk verdwenen alle klachten binnen een week wel. Het teruggeven is nooit 100% weggegaan maar het was wel vele malen minder. En vooral het feit dat we een blije baby hadden ipv een huilbaby was heel fijn. We zaten er echt doorheen op den duur
8 maanden geleden
Wij hebben het ook bij dieleman laten doen, de behandeling was echt vreselijk. Ik heb wel een licht trauma opgelopen van hoe overstuur ze was, lag niet aan dieleman hoor maar gewoon pittige ingreep voor sommige kindjes. Ze klakte ook veel ook aan de borst, dit is nooit meer overgegaan, de krampjes zijn wel over dus het lag hier niet aan.
De nazorg viel hier dan wel weer mee. Wij hebben wel 4 dagen pcm gegeven omdat ze uitzonderlijk heftig op de ingreep reageerde, veel pijn de dagen erna en niet kunnen drinken en overstuur. Maar na 4 dagen begonnen met de nazorg en daar had ze 0 last van.
8 maanden geleden
Mijn dochtertje van 3 maanden heeft vorige week de behandeling gehad vanwege een hele strakke tongriem. De lactatiekundige keek eerst in haar mondje en keek mee met de borstvoeding. Daarna kwam de tandarts en bekeek haar mondje en beoordeelde het. Ze vond het verschrikkelijk en was alleen maar aan het krijsen. De behandeling zelf was binnen 2 minuten gedaan. Ik moest op de behandeltafel liggen met haar bovenop me en haar handjes vasthouden. Iemand anders hield de beentjes vast. Daarna meteen aan de borst voor troost en het duurde wel een half uur voordat ze gekalmeerd was. Eenmaal thuis meteen pcm zetpil gegeven en de maximale dosering aangehouden voor 3 dagen. Toen langzaam afgebouwd. De nazorg oefeningen moet ik 2x per dag doen, duurt maar 15 seconden en vindt ze ook niet leuk. Al met al vind ik het best pittig en had ik niet gedacht dat het genezingsproces bij deze leeftijd 5-6 weken zou gaan duren. Je hebt geluk dat je baby een stuk jonger is, dan geneest het allemaal sneller! Ik merkte wel direct verschil met drinken aan de borst. Veel diepere aanhap en het voelt 'zachter' aan ipv trekkerig. Ze laat bijna niet meer los en drinkt rustiger. Krampjes lijken daardoor ook al te verminderen!
8 maanden geleden
Wij ook naar Groningen geweest voor zijn lipbandje en toen tongriempje. Ging heel snel maar ik vond het verschrikkelijk zielig. Zo hard huilen... daarna ging het wel oke maar einde van de dag echt "spierpijn" denk ik in z'n tong en echt wel veel en hard gehuild 😢. Hoop echt dat dat snel minder wordt...














