5 Reacties

3 jaar geleden
Hi!
Een van mijn kindjes is ook zo'n wervelwind haha. Met slapen heeft hij nooit echt moeite gehad, al geeft hij inderdaad nooit echt aan als hij moe is. Ik let op zn wakker tijden en als ik denk dat hij ongeveer moe is doe ik hem zn slaapzakje aan en dan gaat hij indd in de ogen wrijven als hij dan pas denkt : oh ja, ik ben wel moe indd.
Hij is overigens net 1 geworden en slaapt nog 2 x per dag beide keten 1,5 tot 2 uur. Kan het zijn dat je zoontje misschien ook toe is aan 2 slaapmomenten overdag?
Wat hier verder helpt is hem veel actieve dingen laten doen. Zelf de trappen op als we gaan luier verschonen, op het bed lekker stoeien, op de bank springen etc. Veel naar buiten en hem lekker laten begaan in de speeltuin of in het bos. De laatste paar weken is ons zoontje trouwens ook ineens een boekenwurm geworden! Met zijn oudere broer lees ik heel veel en de jongste vond het noot wat aan. Bleef geen tel zitten zegmaar 😅 en nu ineens trekt hij de hele boekenmand leeg en komt me halen om voor te lezen haha. Dan zit hij dus ineens wel 20 min stil naast me op de bank 😲.
Wat ik vooral lastig vind is dat hij echt geen gevaar kent. Hij denkt dat hij alles al kan en gaat het gewoon doen. Hier merk ik wel echt een verschil met mn andere kinderen. Die waren ook onderzoekend op die leeftijd, maar veel behoudender zegmaar.

3 jaar geleden
Reactie op Odile1992
Hi!
Een van mijn kindjes is ook zo'n wervelwind haha. Met slapen heeft hij ...
Oooh nou ik wil mijn berichtje ook laten controleren door een docent Nederlands.. Denk dat ik m'n diploma terug mag geven 😂Ja de dingen die noemt doen wij inderdaad ook al. In de hoop dat dat werkt. Maar helaas 😂 Hier liggen de boekjes ook op zijn hoogte. Kan zo een half uur op zijn manier een boekje lezen. Ook vind hij alles leuk wat hij open en dicht kan doen. Dus deuren, boekjes enz. Heeft jouw kindje dat ook? Onze zoon kent inderdaad ook geen gevaar ofzo, die hing op een gegeven moment op de kop in de loopauto zodat hij iets pakken kon🤓. Dat zelf traplopen is inderdaad wel een goed idee, dat doen we nog niet echt hier. Ga het vandaag eens proberen! Alleen wanneer ik er een slaapje af wil doen, is hij die rest van de dag niet te genieten. Ik moet hem ook echt na 2,5-3 uren naar bed brengen.. Anders stort hij in haha. Misschien heb jij nog tips voor die overgang? 🙈

3 jaar geleden
Reactie op ashleykx
Oooh nou ik wil mijn berichtje ook laten controleren door een docent Nederl ...
Ah ja, die overgangen zijn echt zo rot. Zeker als hij dan de rest van de dag niet vrolijk is is dat niet fijn nee. Ik weet het ook niet hoor, maar ik dacht misschien krijgt hij letterlijk te veel energie van zoveel slapen. 🤷♀️
Mijn zoon is altijd vroeg wakker, half 6/6 uur en dan gaat hij 9 uur / 9.30 uur weer naar bed. Dan slaapt hij tot 11 uur ongeveer. En dan gaat hij smiddags om 14 uur weer naar bed en dan slaapt hij tot half 4. Daarna redt hij het dan tot hij om 18.30/19.00 uur weer gaat slapen..
Hij vindt indd alles open en dicht doen ook geweldig! En vooral ook doosjes leegmaken en weer vullen. Gelukkig dat laatste ook 😅 kan hij lang zoet mee zijn.
Ik vind de drukte bij Micha niet zo'n probleem, zolang hij zich kan vermaken. Het is nu eenmaal een klauteraapje en heeft veel actieve dingen nodig. Soms wel vermoeiend, zeker nu ik weer zwanger ben.. maar het is ook zo'n vrolijkerd dat maakt alles goed 😉. Alleen die onbezonnenheid vind ik spannend. Hij ziet dingen van zijn broers en denkt dat hij het ook kan. Of hij bedenkt zelf iets en gaat het dan gewoon proberen. Laatst stond hij ineens boven op de tafel 😲🙈 was hij via de kinderstoel op een kastje op de tafel geklommen..... Hij kan nog maar een paar weken lopen,maar meneer vond dat hij dit wel aankon. Pfff dan krijg ik wel een hartverzakking hoor!