57 Reacties
4 jaar geleden
Yes hier ook! Heb me zo onzeker gevoeld over alles wat 'moest' met wakkertijden, aantal en lengte van dutjes, zelf in slaap kunnen vallen etc. Kreeg haast het gevoel dat het mijn schuld was dat m'n ventje zo'n slecht slaper was. Tot ik Liefde van een Moeder tegenkwam op Facebook en ik besloot alles los te laten en lekker m'n kind te volgen. Wiegen? Prima! Aan de borst in slaap vallen? Prima! Dutje van een half uur of van 2,5 uur? Als je maar vrolijk wakker wordt. En het geeft zoveel rust! Sinds een weekje hebben we ook best een fijn ritme overdag en gaan de slaapjes ineens super. Hij weet prima zelf wat hij nodig heeft. En ach, dat zelf in slaap vallen komt heus voor z'n 18e. Hoop ik 😂
4 jaar geleden
Nee dat was hier eigenlijk geen optie. Want hij sliep niet als hij moe was en was ook absoluut geen blije baby. Eerst viel hij zo in de draagdoek in slaap, op een gegeven moment moest ik hier uren mee lopen met een kind wat gigantisch tegen stribbelde, voor hij in slaap viel. In bed leggen werkte echter ook nog steeds niet. Hij moe en chagrijnig, ik moe en chagrijnig.
Had het allemaal best gevonden als hij vrolijk was, maar dat was hij alles behalve.
4 jaar geleden
Niet zozeer omdat het slapen niet wilde maar gewoon, omdat ik denk dat dat voor iedereen het beste is. Ontspannen mama/papa = ontspannen baby.
In mijn beleving zijn al die slaapcoaches en trainingen geldverspilling én dikke onzin. Als wij volwassenen onze verwachtingen loslaten van wat wij vinden dat hoort scheelt dat zoveel frustratie. Baby's horen niet altijd in hetzelfde ritme te slapen. Ene keer slapen ze 30 min en de andere keer 2 uur, kunnen ze verder weinig aan doen en wij ook niet.
Ik heb die hele hysterie rondom slapen nooit echt begrepen. Je krijgt een kind, dan weet je dat je daar intensief voor moet gaan zorgen. En voor de goede orde, ik heb kindjes die na een week of 4/6 doorsliepen en overdag ook altijd vrolijk waren tussen de slaapjes door.
4 jaar geleden
Ik heb t ook los gelaten. Fijn dat ik niet de enige ben ,🙈Ze is nu 7 maanden. Ze slaapt echt niet veel
2 a 3 uur wakker. Dutje van 3 kwartier en ze is weer vrolijk en klaar wakker. Als zo is is t maar zo. M'n moeder zei al jij sliep vroeger ook niet veel. Zij ook niet. Je zus wel en m'n nichtje van 2,5 slaapt van 12 tot 3 Smiddags nog.
Heb me ook onzeker gevoeld maar ze groeit goed en is vrolijk dus zal wel goed zijn 💕 heb zitten twijfelen aan slaapcoach maar veel kan je online vinden. Ik hoor vaak aan t jammeren dat t tijd voor bed is. Na wat tegenstribbelen slaapt ze toch. 🥰
4 jaar geleden
Hier ook hoor!! Ze blijft korte slaapjes doen. Je kan t moeilijk afdwingen, denk ik dan maar....
En daarbij, als je elke dag aan een strak schema zit, is t lastig om eens weg te gaan ofzo, lijkt me. Dus prima zo!
4 jaar geleden
Ons moppie is zo alert en nieuwschierig dat ze gewoon niet WIL slapen.
We leggen haar nu elk 1.5uur in bedje en merken van 4 weken duidelijk verbetering !
Soms slaapt ze niet en soms redelijk
4 jaar geleden
Reactie op Odile1992
Niet zozeer omdat het slapen niet wilde maar gewoon, omdat ik denk dat dat ...
Waarschijnlijk begrijp je de hysterie niet omdat je goede slapers hebt………..🙈 als je snachts niet langer dan 30-45 min achter elkaar slaapt en uuuuuuren moet rondlopen met eem baby die anders niet slaapt én niet blij is piep je wel anders hoor..
4 jaar geleden
Mijn dochter is zeker geen baby die zelf in slaap valt. Dus wat ik dan doe als ik merk dat ze moe is en ze doet alles ervoor om niet te slapen wieg ik haar beetje zodat ze meer slaap krijgt en geef ik haar flesje leg ik haar in bed. Doe ook dan slaapliedje aan waar ze gelijk van merkt dat ze gaat slapen dus een soort slaapritual. Endan valt ze zelf in slaap. En als ze echt niet wilt slapen laat ik haar gwn 5 10 min haar ding doen endan stop ik haar in bed.
4 jaar geleden
@heysleepybaby is een heel leuk en informatief account op Instagram, gaat erg uit van het principe ‘volg je kind’, en legt dit ook allemaal duidelijk uit. Niet volgen als je pro slaap training bent, haha. Daar is ze (net als ik) geen fan van.
4 jaar geleden
Ik doe een poging om het los te laten 😉
Soms lukt het heel goed om met hem mee te gaan en soms vliegt het me ook wel een beetje aan...waarom valt hij niet zelfstandig is slaap waarom slaapt hij telkens maar dutjes van 30 min, waarom dit...waarom dat....
En dan lees ik de liefde van een moeder op social media. Daar word ik wel meestal wel rustig van!
4 jaar geleden
Los laten? Ben er nooit aan begonnen 🙈 ik volg lekker m’n kindje, het is geen robot die je kan programmeren ☺️
4 jaar geleden
De eerste drie maanden dacht ik er ook zo over. Ik volgde volledig mijn zoontje. Tot de slaapregressie toe sloeg en wij letterlijk elk half uur wakker waren in de nacht. Waarschijnlijk begrijpen jullie de hysterie niet omdat jullie - op overdag na dan - goede slapers hebben. Slaapcoach was hier letterlijk een lifesaver!
4 jaar geleden
Hier zijn we er nooit mee bezig geweest (om de egoïstische reden dat we zoveel mogelijk bij haar wilden zijn, zelfs als ze sliep. Dus zelf in slaap vallen kan ze nog steeds niet).
In het begin als newborn sliep ze af en toe 20 minuutjes. Ik hoor wel eens van die babies die de hele dag slapen en alleen huilen als ze honger hebben... Ik zou niet weten hoe dat is. Wij hadden een huilmeisje dus daar waren we al moe genoeg van, laat staan dat we haar ook nog weg zouden proberen te leggen als ze eenmaal op ons sliep.
Inmiddels is ze 19 maanden en slaapt ze 's nachts erbij in het grote bed. Overdag doet ze nog 1 dutje: op schoot of in de wandelwagen.
Is er inmiddels een ritme? Nee. Ze gaat tegelijk met mij naar bed. En overdag slaapt ze soms om half 12, soms om 16 uur.
Het lijkt me lastig in een ritme vast te zitten. En het lijkt me (voor mezelf) héél lastig m'n kindje weg te moeten leggen om te laten slapen. Nee, hoor, ik vind mijn 'nul-ritme-niet-zelf-in-slaap-kunnen-vallen'-kindje perfect 🥰
4 jaar geleden
De eerste drie maanden dacht ik er ook zo over. Ik volgde volledig mijn zoo ...
Ik heb echt geen goede slaper hoor, overdag niet en s nachts ook niet (en ook nergens het woord hysterie genoemd). Wij hebben die fases ook gehad en ons ventje slaapt nog steeds niet door.
Bij mij was het juist andersom, de eerste drie maanden probeerde ik ons in een 'zo moet het volgens de slaapcoaches' ritme te proppen en dat werkte niet. Nu weet ik dat het allemaal normaal baby gedrag is en laat ik het los. Ik kijk naar wat mijn kindje die dag nodig heeft. Als dat nabijheid is, dan slaapt hij de hele nacht tegen me aan. Dat werkt voor ons, maar kan me voorstellen dat dit niet voor iedereen werkt hoor. Daarom maakt iedereen gelukkig z'n eigen keuzes :)
4 jaar geleden
Oh wat ben ik blij met dit topic!
Mijn dochtertje is nu 7 weekjes.
En slaapt opzich wel goed. De ene keer heeft ze hulp nodig door de borst, wiegen of knuffelen en de andere keer leg ik haar neer en valt ze zelf in slaap.
Meestal slaapt ze snachts 3/4uurtjes door. Overdag zijn de slaapjes korter.
In eigen co sleeper of bedje slaapt ze helaas niet of niet lang.
Maakte me eerst (eigenlijk nog een beetje) heel erg onzeker dat ze niet in haar eigen bed wilde slapen, ik storm internet af naar DE oplossing maarja wie kent je kindje nu beter dan de papa en mama...
Ik probeer het nog allemaal los te laten en niet te veel zorgen er over maken. Maar bijna moet ik weer aan het werk en dat geeft me stress.
Wel lees ik graag de positieve ervaringen, dat geeft me goede hoop😊
4 jaar geleden
Reactie op S2704
Waarschijnlijk begrijp je de hysterie niet omdat je goede slapers hebt……….. ...
Oh ik ken het hoor. Slaapjes van 20 min, uren met ze in de draagdoek rondlopen, eerste weken alleen maar op mij of papa geslapen overdag, helemaal niet willen slapen en zo door. Maar ze waren wel altijd vrolijk tussendoor.
Maar, ik lees mn eigen berichtje nu terug en die was íets te kort door de bocht en boos 😬 heeft meer te maken met frustratie van deze dag geloof ik 😥 had beter gewoon niet kunnen reageren haha..
4 jaar geleden
Ik heb nooit een schema of iets gevolgd, altijd mijn dochter laten slapen wanneer ze wilde en hoe lang ze wilde. Doen we nu nog steeds. Ze is 10 maanden en doet nog regelmatig 3 slaapjes, wat volgens veel methodes te veel zou zijn. Nou, ze slaapt 's nachts ook heerlijk door dus ik vind het prima.
Maar kanttekening is wel dat wij gezegend zijn met een goed slapend kind. Dat heeft ze eigenlijk altijd gedaan. Ik weet niet wat ik had gedaan als ik een slechte slaper zou hebben.
4 jaar geleden
O wat ben ik blij dat ik het topic heb geopend. Was zelf op zoek naar wat (h)erkenning omdat ik vanaf 6 weken oud ineens dacht: hij moet op zichzelf. (Want hij sliep niet meer zo goed op ons en in de box beneden, snel weer wakker) En sindsdien raakte ik in een rollercoaster van coaches en adviezen die me eigenlijk onzeker maakte en boeken met ingewikkelde schema’s.
Leek net hogere wiskunde. En mn overgevoel zegt zo sterk: ontspan en dan volgt de rest vanzelf. Dus daarom geef ik er nu aan over en zie ik het wel overdag. Blijven nog steeds korte dutjes, maar ik sta er anders in nu met een andere mindset. Nu denk ik: had ik dat maar eerder gedaan, dan had ik misschien meer genoten.
Liefde van een Moeder op Insta is de enige die ik nog volg op slaapgebied. Goeie tip die hierboven werd gegeven! Omdat je niks moet van haar, maar alles is oké. Alles vanuit liefde. En zacht zijn voor jezelf want als mama doe je echt niks fout als je baby niet slaapt. Dat moeten we in onze oren knopen: we doen het super! In slaap wiegen/voeden/in draagzak/op de borst: elk kindje is zo andere. Net zoals elke moeder.
Ik heb wel 1 positieve ervaring en dat is met het Fedde & Kees lakentje en slaapzakje voor ‘s nachts. Milde versie van inbakeren en geeft rust voor mijn zoon en voor mij.
En verder denk ik: ze worden echt vanzelf oud… training of niet.
4 jaar geleden
Ik snap echt totaal niet waarom alles volgens schema moet. Als het moe is naar bed en wakker er uit. Wanneer het honger heeft voeden etc etc.... ze maken gewoon hun eigen schema en ritme. Dat komt allemaal vanzelf
4 jaar geleden
Wij hebben bewust gekozen om het hem zelf te laten bepalenwanneer hij wil slapen. Toen hij wat kleiner was natuurlijk wel bij moe signalen op bed gelegd. Maar nu is hij 20 maanden. Als ik vraag of hij naar bed wilt loopt hij zelf naar de trap en wil hij nog niet gaat hij niet. Hij is ook altijd blij als ik hem in bed leg wn vind het allemaal prima. Hij sliep heeel lang niet door. Nu net deze week slaapt hij goed door of word 1x wakker. Maar t ene kindje gaat beter op een strak schema en t andere kindje ook weer niet. Dus het is sws iets moeilijks














