17 Reacties
6 jaar geleden
Hoi!
Mijn zoontje is nu 22 weken en is ook ‘groot’ geboren. Is op een gegeven moment wel slecht gaan drinken door spruw, waardoor hij tijdens de controle op cb op het 2e lijntje van boven zat. Is vd week over gegaan op maat 74. (Weet niet precies hoeveel hij nu weegt)
Krijg ook vaak opmerkingen, maar ik kan er alleen maar trots op zijn.
Beter dit dan dat ze niet goed groeien toch!? (Tot op bepaalde hoogte natuurlijk)
Zolang ze gewoon qua groei het lijntje volgen (dus niet perse op de curve, maar wel evenredige groei) is het volgens mij prima. Je kan ze moeilijk honger laten lijden toch? 🤷🏼♀️
Zou me er niet te veel van aantrekken hoor!
6 jaar geleden
Het CB? Ben ik al in geen jaren geweest. Wegen meten enten doe ik bij de huisarts ipv bij die mensen die zich vast houden aan een ooit verzonnen curve. Waarom hangen moeders zo aan die curve? Wellicht stabiliseert het allemaal weer straks zoals als ze 3 zijn. Maak je niet druk man om wat mensen zeggen, boeie. Mensen willen en moeten altijd oordelen over alles en iedereen. Ik ken veel kindjes die groter zijn en een flink gewicht hebben (zoals mijn neefje van 3 maand in maat 74 met een dikke kop en rollade benen waar je u tegen zegt), is toch mooi! FOK die mensen moedertje!
6 jaar geleden
Jullie hebben zeker gelijk! Normaal ben ik de nuchterheid zelve. Maar het werd me vandaag even te veel, dus dacht spui even op het forum. Had echt behoefte aan gelijkstemmigen. Bedankt voor jullie reactie!
6 jaar geleden
Ik heb het niet. Ze is nog niet geboren. Maar mijn broer zijn dochtertje en vrienden van ons hebben dit wel. Mn broer zn dochtertje was met 1 net zo groot als mn neefje die 2 was. En ze is hem nog steeds voor. Mn broer krijgt ook vaak te horen dat ze groot is. Hij zegt dan gewoon trots komt van dr vader die is ook zo groot. Ze zat bij de top 10 grootste kinderen van hun cb.
Onze vrienden hebben een jongetje die te groot is. Hun doen er ook weinig op uit wat de rest zegt. Ze krijgen ook bij alle 3 de kinderen opmerkingen van het cb. En dan zeggen ze ook zit in de familie. En dat ze bijna nooit ziek zijn en iedergeval gezond zijn. Ik hoop echt dat mensen eens beseffen dat zulke opmerkingen hard aan kunnen komen en naar een tijdje behoorlijk kunnen iriteren. Het gaat erom dat je kindje blij is en goed eet en hopelijk gewoon gezond is. Hopelijk krijg je nog genoeg positieve opmerkingen zodat je je er snel wat beter bij voelt
En gefeliciteerd met je kleine meid😊
6 jaar geleden
Ik heb hier zelf geen ervaring mee maar, heerlijk die grote baby’s. Heerlijk al die spekjes en de houvast! Er is alleen maar meer baby om mee te knuffelen! Ik zou je er niks van aantrekken. Ik begrijp dat je ze er soms door afsnauwt en terecht. Liever een goed gevoede vrolijke baby! Succes met al het commentaar verder en probeer je er niks van aan te trekken.
6 jaar geleden
Zeker niet te druk om maken! Onze dochter is nu ruim 3 en zit al heel lang op de +2 curve. Heeft nu al maat 110 aan. Wordt dus ook altijd ouder geschat. Vanuit CB nooit commentaar gehad omdat lengte en gewicht altijd in verhouding waren.
Vond het wel altijd vervelend dat ze ouder werd geschat en mensen dingen van haar verwachtten. Zoals dankjewel zeggen in de winkel enz. Ehm nee dat kan m’n kind nog niet...
6 jaar geleden
Jullie hebben zeker gelijk! Normaal ben ik de nuchterheid zelve. Maar het w ...
Lekker spuwen! Moeders voor moeders! Bij mijn eerste dochter zei ik altijd: ja er komt slagroom uit deze dikke tieten.
Mensen worden dan al een beetje ongemakkelijk en ik gaf gewoon de fles haha. Loser volk die mensen die altijd iets moeten zeggen wat een gek toontje heeft.
6 jaar geleden
Reactie op JovL1988
Ik heb het niet. Ze is nog niet geboren. Maar mijn broer zijn dochtertje en ...
Dankjewel voor je verhaal! Doet me goed om te lezen. Ik ga ook maar voor de doelstelling in de top 10 te komen van grootste kinderen van onze CB. ;) haha
Ze doet het super goed en we zijn hartstikke trots op haar. Ze is een lieve, vrolijke meid die vrij weinig huilt. We prijzen ons gelukkig met haar open, vrolijke en relaxte karakter. Maar zoals je al zegt; soms komt de omgeving echt je strot uit en gaan ze je flink irriteren.. dus deze spuisessie had ik even nodig..
1 van mijn broers wordt in augustus vader, dus ik ben benieuwd wat hun kleintje gaat doen en of dat die ook gezegend is met onze grote genen. Even 'vergelijkingsmateriaal'
Jij ook gefeliciteerd met je kleine meisje en geniet nog van je zwangerschap!
6 jaar geleden
Lekker spuwen! Moeders voor moeders! Bij mijn eerste dochter zei ik altijd: ...
Hahaha geweldig. Die ga ik onthouden! Mijn reactie repertoire even wat uitbreiden
6 jaar geleden
Reactie op miekmus
Zeker niet te druk om maken! Onze dochter is nu ruim 3 en zit al heel lang ...
Dat gaan wij straks ook krijgen vermoedt ik zo! Achja, het zij zo..! Ze doet het super en meer kan ik niet wensen. In ieder geval bedankt voor jouw ervaring, geeft toch wel een bepaalde rust om anderen hier ook over te horen.
6 jaar geleden
Dankjewel voor je verhaal! Doet me goed om te lezen. Ik ga ook maar voor de ...
Niet gaan vergelijken 🤟🏻💗Daar krijg je onzekere moeders van en niets is zo oncharmant en zeker absoluut ONNODIG als een onzekere moeder. Je rockt zoals je bent. Je kindje rockt zoals hij zij is.
6 jaar geleden
En die curve.. ik zelf heb er nooit naar gekeken.. wel ruzie gemaakt daar met een cb arts bij het 2e bezoek wat tevens het laatste bezoek was.
Je dochter is wel aan de forse kant Lotte, gaan de voedingen misschien iets te goed? sorry? Te fors? JIJ bent te fors mevrouw, gaan jou voedingen ook iets te goed?!?!?! Denk dat ik het ook niet kon hebben en was nog aan het ontzwangeren denk ik...
6 jaar geleden
En die curve.. ik zelf heb er nooit naar gekeken.. wel ruzie gemaakt daar m ...
WHahaha geweldig. Je bent een vrouw en moeder naar mijn hart!
6 jaar geleden
WHahaha geweldig. Je bent een vrouw en moeder naar mijn hart!
Ha. Ja dat was tevens het afscheid van het cb bureau voor mij. Vind het verschrikkelijk volk omdat je juist soms zo onzeker daar kan worden wat niet nodig is omdat ze ook maar wat doen uit het boekje.
Je kan het babe! Be the milf!
6 jaar geleden
Ik begrijp dat je het je eigen op bepaalde momenten aantrekt.
Het deed mij af en toe ook verdriet/Onzeker.
Mijn zoontje was ook fors (10 pond bij zijn geboorte), hij zat ver boven in de groeicurve.
Mensen oordelen en hebben verwachtingen over de ontwikkeling en het gedrag. Loopt hij nog niet? Nee hij is pas 9 maanden...
Nog een fles erin, zou je dat wel doen?
Onthou dat er vaak nog wel een omslagpunt komt, bij ons was dat rond 9/12 mnd. Daar hield de groei even op, nu is hij 3 jaar. Hij heeft de lengte nog wel, maar qua gewicht valt het reuze mee vergeleken met de andere kindjes van zijn leeftijd.
Laat je niet gek maken, je meisje is gewoon in verhouding qua lengte en gewicht.
Wees blij dat ze zo sterk, actief en vrolijk is.
Zet haar in de buggy, loopt de wijde wereld in, heb schijt aan al die starende, oordelende mensen. Geniet, want voor je het weet worden kleine meisjes pas echt groot...............
6 jaar geleden
Mijn oudste zat altijd op het bovenste lijntje van de groeicurve en is nu een lekkere peuter met een normaal postuur. Op het CB kreeg ik wel eens te horen dat hij wel heel zwaar was en dat ik het wel in de gaten moest houden etc maar heb mij er zelf nooit druk om gemaakt en is ook nergens voor nodig geweest. Hij was ook met 5 maanden uit de Maxi-Cosi en de wandelwagen gegroeid. Hij had in verhouding ook best wel een lange rug.
Mijn jongste groeit nog iets sneller dan de oudste en zal binnenkort wel te horen krijgen van het CB dat hij buiten de groeicurve valt. Maar ik ga mij er ook nu niet druk om maken het heeft toch geen zin en hij is heel mooi in proportie. Die past gelukkig nog wel iets langer in de Maxi-Cosi omdat hij langere benen heeft en een iets kortere rug en hij past ook langer in de wandelwagen omdat ik er nu een heb met een grotere bak.
Vind het er altijd wel gek uitzien als ik hem samen met mij in de spiegel zie, ik ben zelf namelijk alles behalve groot dus dan zie ik zo een klein vrouwtje met zo een grote baby. Niet druk om maken komt allemaal wel weer goed.
6 jaar geleden
Oh ik zou het ook zo graag naast me neer willen leggen maar ik herken het zo! Mijn zoontje is nu ruim een half jaar en ik hoor ook nooit iets anders dan 'hollands welvaart', 'zo wat een flinke vent'. Normaal kan ik heel goed iets naast me neerleggen maar dit raakt me iedere keer. Dat blije kind van me.
Waar ik me vooral zorgen om maak is dat hij overschat gaat worden. Dat zijn voorkomen ouder lijkt en dat je opmerkingen gaat krijgen : 'loopt/praat ie nog niet?'
Uiteraard staat gezondheid voorop en dat is hij (dus waar klaag ik over?!). Als een ieder zijn nutteloze mening voor zich houdt is er niks aan de hand;-)














