35 Reacties
2 jaar geleden
Tip: maak voeding klaar voor 24 uur. Zelf had ik een glazen melkfles gekocht. Natuurlijk staat op de verpakking dat het niet mag, maar het kan prima, mits je het na bereiding wel in de koelkast doet. In het ziekenhuis doen ze dit ook. Even opwarmen in de magnetron of flessenwarmer en klaar. Voor onderweg gewoon meenemen in een koeltas met coldpack. Mijn dochter krijgt nu geen flesvoeding meer, maar voor nummer twee heb ik de glazen fles nog bewaard.
2 jaar geleden
Voor de nacht hebben wij een flessenwarmer, fles en voedingtorentjes met de juiste hoeveelheid poeder boven in de badkamer staan. We stoppen een drinkfles met gewoon kraanwater in de flessenwarmer en voor de voeding doen we hier wat koud water bij om de juiste temperatuur te krijgen. Zodra de fles leeg is vullen we de fles weer met water zodat we met de volgende voeding al een warme fles hebben
Onderweg nemen we voedingtorentjes mee met de juiste hoeveelheid poeder, drinkfles, thermosfles heet water en fles koud water. Eerst koud water in haar fles doen en aanvullen met heet water tot de juiste temperatuur (voelen met de pols). Werkt prima
2 jaar geleden
Reactie op Pleegie
Tip: maak voeding klaar voor 24 uur. Zelf had ik een glazen melkfles gekoch ...
Je mag flesvoeding geen 24 uur bewaren omdat er te veel bacteriën ontstaan na max 8 uur. Beetje gek om te zeggen het staat wel op de verpakking dat het niet mag maar het kan prima🙃 je geeft je kind eigenlijk bedorven melk dus 👍
2 jaar geleden
Tips die ik heb:
- flesvoeding al in de voedingtorentjes klaar maken. Dus de afgemeten hoeveelheid voor 1 fles in een torentje, dan heb je de fles sneller klaar.
- voor de nacht verschillende opties; t is net wat je zelf prettig vindt. Je kunt een thermosfles water en torentjes naast je bed zetten zodat je het boven snel kan klaar maken. Je kunt ook savonds voor je naar bed gaat de fles maken en in de koelkast zetten. Wel opletten want dit mag je niet langer dan 8 uur bewaren!! Als je kindje langere nachten gaat maken kan dit niet meer.
Wij lopen gewoon naar de keuken om daar flesje op te warmen. Wij zetten flesje met water al klaar. Daarna poeder er bij uit het torentje even schudden en klaar. Het duurt misschien 3 minuten. En ja, dan huilt ze wel 3 minuten.
2 jaar geleden
Oeh ik heb tips!! 👋🏼 ik had een thermosflesje met water naast mijn bed. Ik heb een waterkoker die op temperatuur gaat. Koud water en binnen 30 sec is deze op 40 graden. Perfect voor een flesje. Voor het water in de thermosfles deed ik er water van ongeveer 50 graden is. Deze is midden in de nacht altijd prima temperatuur voor een flesje. Water uit de thermosfles in een flesje en dan poeder uit het poedertorentje er in. Dit deed ik ook met een dagje weg. Desnoods flesje koud water mee als het nog iets te heet is.
2 jaar geleden
Poedertoren, thermosfles met 50/50 gekookt water en koud water. En je hebt snachts binnen 10 seconden een fles klaar
2 jaar geleden
Poedertoren, thermosfles met 50/50 gekookt water en koud water. En je hebt ...
Zo snel kan je partner niet eens verschonen 😉😅
2 jaar geleden
Wij doen ook met thermosflessen. 1 met heet water, 1 met koud water. En dan een poedertoren. Je wordt daar heel snel heel handig in. We hadden in het begin ook een waterkoker met temperatuurregelaar. Dat was ook handig maar inmiddels zijn we met de flessen zo snel dat het niet meer nodig is.
2 jaar geleden
Je mag flesvoeding geen 24 uur bewaren omdat er te veel bacteriën ontstaan ...
Dat is echt totale onzin. Ik geef mijn kind toch geen bedorven melk?! Het is niet bedorven, 24 uur in de koelkast kan prima. Als dit niet kan, doen ze in het ziekenhuis toch ook niet? Ik moest wel van tevoren maken omdat ik een andere verhouding poeder-water moest aanhouden, op advies van de kinderarts.
Dus…. Het kan gewoon en geen probleem. Er is echt niks mis met de melk en je gooit ook een stuk minder weg. Het is een marketing truc om te zeggen dat het niet kan.
2 jaar geleden
Meeste tips zijn al gegeven, misschien handig: een philey bus. Paar keer klikken en je hoeft niet meer af te strijken 🤗
2 jaar geleden
Wij hebben een digitale waterkoker met temperatuurregelaar, deze kun je instellen op 40 graden. Even aantikken en met een paar seconden is het water perfect op temperatuur, poeder erin die ik vantevoren klaar heb gezet in een poedertoren en mijn flesje is klaar ! Is nog geen minuut werk.
2 jaar geleden
Reactie op Pleegie
Dat is echt totale onzin. Ik geef mijn kind toch geen bedorven melk?! Het i ...
Wat een rare reden om een grote fles vooruit te maken. Of je nu de verhouding van de verpakking aanhoudt of de verhouding die door de kinderarts geadviseerd wordt, het proces verandert niet. Dus je kunt in beide gevallen net zo makkelijk per voedingsmoment “vers” maken in plaats van je kind oude melk te geven.
Je zin over minder weggooien snap ik ook niet. Tenzij je letterlijk een fles waar aan gelurkt is, en waarin de melk zich vermengd heeft met het speeksel van het kind, terugzet en later opnieuw geeft. Dat zou ik al helemaal niet doen ivm bacteriën.
2 jaar geleden
Oja, antwoord op je andere vragen.
* Je kunt prima op verzoek blijven voeden met flesvoeding. Ik vindt zelf prettig(er) om zo'n beetje 3 uur tussen de voedingen te houden. Inmiddels meldt ze zichzelf netjes.
* Wanneer je op pad bent kun je een thermoflesje met warm water meenemen. In een openbare gelegenheid kun je altijd om warm water vragen, dan hoef je alleen poeder mee te nemen.
* Warm water uit de kraan is prima tenzij je loden leidingen hebt en het kwaliteit van je leidingwater in orde is. ( bijvoorbeeld de hoeveelheid kalk )
Kijk aub uit met die apparaten die een flesje maken met één druk op de knop. Er schijnt heel veel mis mee te gaan. Ik durf het in ieder geval niet aan met zo'n apparaat.
2 jaar geleden
Altijd fles water op kamertemperatuur gebruikt. Heel handig en binnen de minuut overal het flesje klaar.
2 jaar geleden
Reactie op Pleegie
Dat is echt totale onzin. Ik geef mijn kind toch geen bedorven melk?! Het i ...
1) je gebruikt niet meer poeder als je het per flesje aanmaakt dus je "argument" marketingtruc slaat kant nog wal.
2) in het ziekenhuis doen ze dit niet. Ze maken wel grotere hoeveelheden tegelijk aan maar die maken ze binnen 8 uur gewoon netjes op.
3) geen idee waarom je minder weg zou gooien. Ik maak per fles gewoon aan wat mijn kind drinkt en gooi dus nooit wat weg 🤷♀️
4) dat het er in de koelkast nog goed uit ziet na 24 uur betekent niet dat het nog goed ís.
Regels zijn er niet voor niks. Ik ga jou toch niet kunnen overtuigen van je ongelijk, dus daar ga ik verder geen energie meer in stoppen. Maar adviseer alsjeblieft je onwaarheden niet aan andere moeders!
2 jaar geleden
Reactie op Pleegie
Tip: maak voeding klaar voor 24 uur. Zelf had ik een glazen melkfles gekoch ...
Dat zou ik niet als advies geven.
Overigens heb ik het gevraagd in ziekenhuis en daar deden ze dat absoluut niet.
Flesvoeding wat bereid is, mag je binnen 1 uur geven.
Het mag ook niet opnieuw opgewarmd worden.
@ts: wij hebben een heetwater dispenser. Binnen een paar seconden water op juiste temperatuur. Poedertoren mee en je hebt echt heel snel een flesje klaar.
Voor onderweg ook de poedertoren en een Dopper insulated mee. Daar blijft warm water goed op temperatuur in.
2 jaar geleden
Reactie op M_1986
Dat zou ik niet als advies geven.
Overigens heb ik het gevraagd in ziekenhu ...
Nou, hier wel hoor. Plus een kinderarts uit een ander ziekenhuis voor mijn eigen dochter. Ik heb dit jarenlang aan baby’s gegeven die opgenomen waren en ook aan mijn eigen dochter. Ik weet dus wel waar ik het over heb. Ik ben ook ervaringsdeskundige en proffesional, zo te lezen hebben jullie dit nog nooit gedaan, dus waarom een oordeel als je er niets vanaf weet?? Bereide flesvoeding mag 24 uur bewaard worden in de koelkast.
2 jaar geleden
Reactie op Pleegie
Nou, hier wel hoor. Plus een kinderarts uit een ander ziekenhuis voor mijn ...
Ik heb het niet gedaan omdat ik het ziekenhuis dit echt wat afgeraden.
Door de artsen en door verpleegkundigen. En ook de kraamzorg zei niet doen, is niet goed.
Daarnaast geeft de fabrikant dit ook aan.
Waarom zou ik dan denken van goh het kan wel?














