6 Reacties

2 maanden geleden

Kieskeurig? Nee joh je kindje begint net. Alles is nieuw, lepel, geur, kleur, smaak en textuur. Wij zijn met 7,5maand begonnen. Geef het tijd. Eten is niet alleen voedsel doorslikken het is heel veel meer dan dat. Laat je kindje ontdekken, hou het vooral leuk en gezellig en ga rustig door (of je wacht tot 6mnd ovm darmrijping). Sommige kindjes zijn er aan toe andere nog niet. Ieder eet avontuur is weer anders.

2 maanden geleden

Het zou best kunnen dat het met de textuur te maken heeft. Een vies gezicht trekken betekent niet per se dat hij het niet lekker vindt, dat komt in het begin meestal door het mondgevoel en de smaak die nieuw voor hem zijn en waar hij nog aan moet wennen. Kokhalzen is zeker in het begin normaal en komt veel voor. De reflex die dat veroorzaakt zit op die leeftijd nog erg voorin de mond, dat is in feite een beschermingsmechanisme zodat je kindje zich niet direct verslikt in het eten. Later pas verplaatst die reflex zich meer naar achteren in de keel. Als hij wel interesse toont in eten en zijn hoofd goed rechtop kan houden, dan zou ik het wel gewoon rustig blijven proberen. Het helpt om eenzelfde smaak een aantal dagen achter elkaar aan te bieden, zodat hij er aan kan wennen. Zodoende kun je langzaam alle verschillende smaken gaan introduceren. Als je het idee hebt dat de oefenhapjes een negatieve ervaring voor hem zijn, zou ik wel even pauzeren en het een aantal dagen later pas weer opnieuw proberen.

4 weken geleden

Nou, na weken gepureerde hapjes voorgeschoteld te hebben zonder succes (heel af en toe vindt hij iets ineens lekker, maar de dag erop niet meer), heb ik hem vandaag brood aangeboden Dat vond hij echt heel lekker en hij heeft gelijk een heel broodje (zonder korstjes) gegeten. Misschien toch maar binnenkort met rapley beginnen..

4 weken geleden

Reactie op OpperMama

Nou, na weken gepureerde hapjes voorgeschoteld te hebben zonder succes (hee ...
Hier werkt dat inderdaad wel het best. En dan nog liefts op de grond en niet in een kinderstoel. Mijne heeft echt haar vrijheid en controle nodig 馃槄

vorige week

Ondertussen is hij al ruim 6 maanden. Nog steeds vindt hij alles heel smerig, behalve broodjes, pindakaas en ma茂svingers. Rapley is tot nu toe ook geen succes, als iets in zijn mond belandt, trekt hij net zo'n smerig gezicht.

Reactie op OpperMama

Ondertussen is hij al ruim 6 maanden. Nog steeds vindt hij alles heel smeri ...
Toch ook wel heel grappig zo鈥檔 lekker eigenwijs baby鈥檛je! Mooi verhaal voor later! Dit komt goed hoor, vooral geen druk achter zetten en veel tijd geven!