3 Reacties
5 jaar geleden
Hoihoi, hier een beetje ervaring... ons meisje sliep ook vaak zo kort overdag maar vaak wel een halfuur. Ook veelste kort..
Ik denk dat jullie uk een slaaptekort heeft met zo weinig slaapuurtjes op een dag ( No judgement!!! Slaap is zooooo moeilijk....)
Wat bij ons helpt is;
- Vast bedritueel, altijd hetzelfde. ( gordijnen dicht, witte ruis aan, slaapzak aan, liedje zingen)
- Witte ruis! Maskeert de omgevingsgeluiden en geeft een vertrouwd baarmoedergevoel
- Voor de bedtijd savonds altijd in bad, daarna flesje. Dit hebben we een hele tijd zo gedaan, echt iedere avond omdat ze zo goed in slaap viel en herkenning had en heel goed sliep. Nu doen we het maar 3x in de week.
-Kijk naar de wakkertijden van je uk, bij 4 maanden is dat ongeveer 1.5-2 uur. Als je voor die tijd je uk in bed legt heb je de meeste kans op slagen van goed slapen.
- Fedde en Kees lakentje gebruiken wij, lekker strak wat een goede druk met slapen geeft.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt!! Succes
5 jaar geleden
Ik denk inderdaad ook dat hij oververmoeid is. Hoe slaapt hij wel goed? Bij jou, draagzak, kinderwagen? Dat zou ik een paar dagen doen zodat hij even goed kan slapen, voordat je begint met een ritme qua slaapjes. Want zolang hij te moe is, gaat hij niet langer slapen ben ik bang! Was hier ook aan de hand. Wat hier helpt (hij sliep Max 30 minuten per slaapje):
- witte ruis (Numsy heb ik gekocht)
- inbakeren met puckababy mini
- bedje verwarmen met kruik
- kamer goed donker maken
- bv geven (al is het een klein beetje)
- liedje zingen en wiegen, vaak rolt hij dan al met z’n ogen en dan leg ik hem weg. Als hij nog wakker is in bedje help ik hem door over z’n hoofdje te aaien en zachtjes te praten.
Record is 1,5! Soms slaapt hij 1 uur tijdens z’n middagdutje, dan pak ik hem uit bed en slaapt hij (ingebakerd en met witte ruis nog aan) bij mij rustig nog 1,5 uur verder.














