32 Reacties
2 jaar geleden
Hoi lieve mama, je doet niks verkeerd! Wij hebben dit ook gehad. Het is heel pittig. Je kindje heeft je nog nodig met zijn 14 weekjes. Ons zoontje wordt over 3 weken 1 jaar en heeft denk ik 4 keer doorgeslapen in al die maanden. Hij ligt heel vaak tussen ons in en slaapt dan redelijk. Voor ons het bewijs dat hij de geborgenheid nodig heeft en zich alleen voelt op zijn eigen kamer. Mss zijn bedje op jullie kamer neerzetten? Het is echt pittig, probeer overdag slaapjes mee te pakken en vroeg naar bed te gaan. Hopelijk gaat het snel beter.
2 jaar geleden
Doorslapen met 14 weken? De meeste baby's doen dit niet hoor. Laat je vooral niet gek maken! Hoe je kindje slaapt is helaas heel normaal. Slopend, maar normaal. Wissel af en regel oordoppen zodat degene die niet bij hem hoeft te zijn ook echt kan slapen. Wij delen de nacht altijd in 2 delen op, man doet de avond en eerste deel nacht en ik 2e deel en sta op. Is soms rot als ik om 2 uur er uit moet voor 1 van de kinderen en zelf niet meer goed kan inslapen. Maar meestal werkt het heel goed en is het superfijn.
Enige tip die ik heb is zet snachts d'r White noise uit. Overdag helpend om de achtergrond geluiden te verbloemen, snachts vinden veel baby's het alleen maar storend.
2 jaar geleden
Je hebt een baby. Die hebben s nachts ook warmte en geborgenheid nodig. Hij is nog maar 3 maanden! Met die leeftijd sliepen onze kinderen nog elke dag al hun slaapjes bovenop één van ons. En de nachten sliepen ze in de cosleeper en kwamen ze nog steeds om de 2-3 uur. Ik vind dit echt heel normaal baby-gedrag. Doorslapen voor een jonge baby is NIET normaal. Mijn jongste is nu 7 maanden en wil nog steeds 3-4 keer per nacht even knuffelen of drinken. Hij slaapt gewoon bij ons in bed, dus niemand hoeft er uit.
2 jaar geleden
Oh nee doorslapen zeker bij ons het eerste jaar niet heel pittig dat weet ik. Strak avond ritueel helpt veel. Maar je krijgt nog allerlei sprongetjes en dan denk je dit werkt en dan werkt dat weer niet. Het lijkt alsof er nog geen goed dag en nacht verschil is dat komt vanzelf dan doen jullie het al heel goed. Ik kan eigenlijk weinig bedenken wat je anders kan doen misschien een keer osteopaat. Of juist cosleepen. Het lijkt meer op nabijheid maar dat is zeker niet raar op deze leeftijd. Ik zou het jezelf juist makkelijk maken en dichterbij elkaar slapen. Wel het zelfde avond ritueel. Maar snachts in dezelfde kamer slapen kan helpen. Overdag in het slaapkamertje proberen in evt een cosleeper waar er snachts ingeslapen werd hielp ook goed is toch wat knusser dan bijv. Een ledikant. En het zelfde bed de slaapjes kan veel helpen jullie horen ademen kan misschien ook veel doen dan de white noise dat heeft bij ons nooit gewerkt helaas
2 jaar geleden
Ohhh, herken deze periode nog erg goed. Onze dochter was ook nog minimaal 3x wakker en viel alleen met wiegen in slaap. En dat terwijl ik ook weer aan de slag ging op werk. Eerlijk is eerlijk: na 5 maanden werd het bij ons beter (2x wakker per nacht en dan alleen voor voeding). Na 8 maanden 1 voeding (toen fles). Na 9 maanden sliep ze opeens door. Sindsdien als een roosje en hoeven we er nog maar sporadisch uit voor een speentje kwijt etc. Hopelijk geeft het wat moed. Het wordt echt beter!!!!
2 jaar geleden
Je doet niets verkeerd, het klinkt helaas heel normaal! En het is inderdaad echt verschrikkelijk, maar het wordt beter. Ooit.
Speentje al geprobeerd?
Verdere tips zijn; Afwisselen op de logeerkamer. Slapen met oordoppen. Zelf heel vroeg naar bed gaan want meestal is inderdaad de 'langste ruk' slaap aan het begin van de nacht, die tussen 20 en 23 wat jij omschrijft. Bij je op de kamer nemen, zodat je hem kunt troosten zonder je bed uit te gaan.
Sterkte!
2 jaar geleden
Of het beter kan is natuurlijk de vraag. Het is niet ongewoon dat jonge baby's zo'n slaappatroon hebben helaas en dat je er gewoon doorheen moet. Ik vraag me dan ook echt af of een slaapcoach toegevoegde waarde gaat hebben, soms is er gewoon geen oplossing maar zal het van de ene op de andere dag een keer beter gaan. Hoe frustrerend dat ook is.
Wat ik in jullie geval nog wel zou uitproberen is om meer samen te slapen. Als de baby geborgenheid voelt slaapt het meestal makkelijker. Ik heb het bed van mijn baby tegen mijn bed aan staan en steek mijn hand door de spijlen om zijn hoofdje te strelen als hij niet in slaap wil vallen. Ongeveer de helft van de nachten werkt dit goed - hij pakt mijn hand vast en valt dan na een kwartiertje toch in slaap. Als ik hem niet aanraak dan is het 100% bal zodra hij wakker wordt na het wegleggen, door het contact zakt hij dan soms toch weer weg en slaapt wel goed.
Andere tip (als je dat ziet zitten): Niet in bed wegleggen voordat je zelf naar bed gaat. Nu 'mis' je goede slaapuren waarin hij dus wel een blok slaapt doordat je dan zelf niet op bed ligt. Wij laten de baby beneden (meestal in de wiegunit van de wandelwagen voor kortere dutjes) en nemen hem pas mee naar zijn eigen bed als we zelf gaan slapen. Als alleen zijn eerste blok na het ritueel 3 uur is dan kun je dan zelf in ieder geval die 3 uur goed meeslapen. En dan is het ook minder lang tot aan de ochtend wat je van je baby verwacht qua aan één stuk doorhalen.
2 jaar geleden
Het goede nieuws is: jullie doen niks verkeerd. Het slechte nieuws is dus dat je er niet zoveel aan kunt doen.
Hier duurde het tot ruim een jaar voor er 's nachts echt doorgeslapen werd. Mijn tip: accepteer dat het zo is en zoek naar manieren om tussen de bedrijven door aan je rust te komen. Oftewel: laat het idee los dat je kindje nu al 8u achter elkaar in zijn bed moet slapen en zichzelf moet kunnen troosten.
En jullie kindje slaapt overdag behoorlijk goed, dus daar zou ik maximaal gebruik van maken door dan zelf ook te gaan slapen. :)
Geef je BV of KV? Als je KV geeft zou ik (een deel van de week) apart van je man gaan slapen, zodat jullie om-en-om een goede nacht kunnen maken.
Succes! Ik weet uit ervaring hoe slopend het is!
2 jaar geleden
Wat is het zwaar…
Maar… het klinkt ook eigenlijk normaal voor de leeftijd 🫣.
2 jaar geleden
‘Doorslapen’ is een misleidende term. Voor die piepkleintjes is doorslapen onmogelijk, en als ze wat ouder worden dan betekent doorslapen bijv een blok slaap van 4 uur achter elkaar. Dat jullie zelf een hele nacht ‘doorslapen’ kan rustig nog een jaar of meerdere jaren in de toekomst liggen.
Hou vol 🤗 het wordt beter en het went. Jullie geven melk uit de fles dus je kan het zelfs verdelen.
Tip: als het voor jullie allebei te zwaar wordt los elkaar dan af. Bijvoorbeeld papa heeft baby dienst van 21:00 tot 03:00 en jij van 03:00 tot 09:00. Jullie slapen wanneer de ander babydienst heeft. Als je wakker word van het geluid, overweeg dan om ergens anders in huis te gaan slapen.
Het is misschien niet romantisch maar als je slaaptekort te hoog oploopt dan zal dit een oplossing kunnen zijn. Nogmaals dit blijft echt niet altijd zo, deze eerste periode is het heftigst!
2 jaar geleden
Bedankt voor al jullie tips en tricks! We slapen inmiddels al 2 weken in shifts (ik van 9-3, hij van 3-8). Ik durf niet eens te hopen op een doorslaper, maar een blok van 4 en 3 uur zou toch wel mogelijk moeten zijn met 14 weken 😩
Naast ons slapen is geen optie: hij vindt het dus niet fijn om bij ons te liggen, hij wilt uitsluitend bij ons in de armen als we rechtop zitten. Tja das geen ergonomische of handige positie om te slapen. Zijn wiegje is te klein geworden dus hij slaapt nu in de ledikant op z’n eigen kamer. De ledikant heeft een tijdje op onze kamer gestaan, maar hij werd steeds wakker van ons gesnurk en geluiden en wij werden wakker gehouden door al zijn geluiden. Hij sliep helaas niet beter bij ons. Nu slaapt hij in z’n eigen kamer die grenst aan de onze. White noise staat altijd de hele nacht aan. We hebben dit ook geprobeerd zonder of alleen tijdens het in slaap vallen, maar niks lijkt goed te werken dus laten we hem maar aanstaan zodat hij niet wakker wordt van geluiden van buiten.
Osteopaat hebben we al geprobeerd maar dat deed niks extra’s.
Het is mega zwaar en we weten dat het een fase is. Ik had alleen zo gehoopt op iets van progressie (blokje van 4 uur of een stabiele 3 uur?) 😔 Het voelt soms echt alsof er geen licht is aan deze slapeloze tunnel.
2 jaar geleden
Heb dit ook gehad heeft tot 5maanden oud bij me geslapen op me borst in bed en avond ook op de bank bij me
2 jaar geleden
Hee, heel veel sterkte daar. Eens met alle adviezen. Ik zie er eentje nog niet tussen staan en dat is eerder op bed leggen. Misschien is tie wel heel erg vermoeid? Ik ga met onze kleine sinds de klok is verzet om 18 naar boven voor pyjama aan te doen en in de ideale situatie slaapt ze dan rond 19u. Het eerste blok is inderdaad altijd het langste. Ook al is het dan nog vroeg. Ga zelf ook meteen slapen. Zodat je in ieder geval een paar uur hebt gepakt. Sterkte daar hoor. Ik leef met jullie mee! Het wordt beter!! Uiteindelijk slapen ze allemaal op latere leeftijd.
2 jaar geleden
Ik zeg misschien iets waar niet iedereen het mee eens is, maar het lijkt er op of jullie kleintje het vervelend vindt om te liggen. Dit herken ik heel erg van de onze. Wilde ook niet bij ons liggen trouwens. Bleek (verborgen) reflux te zijn. Bedje schuin gezet etc. , alle leefregels bij reflux opgevolgd. Uiteindelijk medicatie gaan gebruiken en daarmee werd het gelukkig beter. Kan het zijn dat jullie kindje hier ook last van heeft misschien?
2 jaar geleden
Reactie op CJxxxx
Ik zeg misschien iets waar niet iedereen het mee eens is, maar het lijkt er ...
Mee eens! Is hij medisch in orde? Reflux of oortjes?
2 jaar geleden
Helaas heel erg herkenbaar van de babytijd van mijn zoontje. Na 1 a 2 uur 's nachts begon de ellende. Enorme onrust in zijn lijfje. Hele nachten hebben we met hem over de overloop gelopen, gewiegd, en samen gehuild. Het was een verschrikkelijke zware tijd. Werkelijk alles geprobeerd. Osteopaten, de duurste voeding, huisartsen bezoekjes.. want ik was ervan overtuigd dat hij wat mankeerde. Had ook ontzettend veel last van darmkrampen en spugen (niet verborgen). Helaas heeft niks geholpen en is een kwestie van tijd uitzitten. Hier werd het met 6 a 7 maanden beter na het volgen van een slaaptraining. Inmiddels is mijn zoontje 18 maanden en slaapt al vanaf 7 maanden klokje rond met vrijwel geen moeilijkheden (op sprongen- en slaapregressies na).
Sterkte mama!
2 jaar geleden
Opzich is het niet zo gek dat een baby van 14 weken nog 2x per nacht wakker wordt.. Maar als hij zó vaak wakker wordt, zou ik toch even uitzoeken of er niet iets medisch aan de hand is zoals reflux oid. Even overleggen met de huisarts of consultatiebureau en eventueel doorverwijzing naar kinderarts/huilpoli vragen.. Kan het ook zijn dat hij oververmoeid is? Dan komen ze moeilijk in een diepe slaap en worden ze steeds opnieuw wakker na korte slaapcyclussen.. ms eerder naar bed? Onze dochter heeft doorgeslapen tot 4 maanden en komt sindsdien 1 x per nacht voor een fles, hierna valt ze meteen weer in slaap.. Tip is om en om een nacht doen/bijslapen op logeerkamer(niet heel gezellig, maarja) en heel vroeg naar bed gaan zodat je al slaap inhaalt voor 23 uur. Heeft hij de andere keren dat hij wakker wordt niet ook honger? Bij ons is wakker worden en huilen eigenlijk altijd honger.. Ms kunnen opa/oma ook een keer een macht doen zodat jullie kunnen bijslapen?














