12 Reacties
5 jaar geleden
Ik weet niet wanneer je het het beste af kan leren, maar mijn ouders plakte altijd een pleister over mijn duimen zodat het niet meer lekker/ leuk was om ze in mijn mond te stoppen, geloof dat ik het ook na enkele dagen helemaal afgeleerd had馃槄 (ik was ongeveer 1,5/2 jaar oud)
5 jaar geleden
Welke leeftijd het beste is weet ik niet. Maar zorg voor een alternatief! En ik zou zeggen zo vroeg mogelijk, als de zuigbehoefte er niet meer 'hoort' te zijn.
Ik duim nog steeds bij veel spanning en erge vermoeidheid of ter concentratie. Niet perse om in slaap te kunnen vallen.
M'n ouders hebben vanalles geprobeerd (vies spul 'nagellak', pleisters, handschoentjes, duim uit m'n mond trekken). Maar omdat ik het (nog steeds) nodig heb om spanning te reguleren en me beter te concentreren, nam ik dat allemaal voor lief, vies spul op m'n duim was maar max 5 a 10 min vies, dan heb je het er wel afgesabbeld.
Dus ik zou het afleren voordat duimen een vorm van zelfregulatie wordt, of het lekker zo laten.
5 jaar geleden
Ik herken dit, Luuc(2) duimde vroeger ook. Ik heb toen hjj 3 was elke ochtend BYTE-X op zijn duimen gesmeerd en hij is ermee opgehouden binnen een weekje. BYTE-X is vanaf 3 jaar
5 jaar geleden
Het helpt ook als je zegt: als je vandaag (de eerste dag een uur als dat is gelukt 2 uur als dat is gelukt 3 enz) een bepaalde tijd niet duimt mag je iets lekkers of op je tablet. Moet hij je wel kunnen verstaan
5 jaar geleden
Lastig. Ik ben logopedist (werk niet meer met kinderen dus moet diep graven) maar volgens mij is het zuigreflex wat baby's aan het begin hebben wel zo ongeveer weg of een stuk verminderd met 9 mnd.
Lastige met een duim is dat je die idd niet weg kan gooien, zoals een speen.
Weet niet of je het al doet, maar duim eruit halen als hij slaapt? Het klinkt niet alsof hij de hele dag met zijn duim loopt maar als ik het goed begrijp wil je dat juist voorkomen.
Echt actief duimen afleren door het kind erbij te betrekken gaat nog niet omdat je zoontje daar nog te jong voor is. In mijn werk zei ik altijd dat ze met 2,5-3 jaar moesten stoppen. Dat waren dan kinderen met gebitsproblemen door duiken of een fopspeen. Maar troost je, als kids op die leeftijd stoppen komt dat wel weer goed met dat gebit. :)
Succes! Ik heb zelf tot 9 jr op 2 vingers gesabbeld..
5 jaar geleden
Mn zoontke wou ook duimen maar hallde ze duim er uit en spern er in mn moeder heeft een vriendin die nog steeds duimt馃槚 maar mischien een pleister of verbandje er om heem doen ofzo wel veilig uiteraard














