9 Reacties

3 jaar geleden
Wat leuk dat je een eigen webshop wilt starten! Dat is ook altijd mijn droom geweest, maar dan met andere producten.
Wil je zelf sieraden gaan maken? Misschien kun je klein beginnen door eerst te verkopen via Marktplaats, Vinted, Facebook en eens kijken hoe je dat vindt. Mocht dat nou echt goed lopen, kun je altijd een webshop starten. Heel veel succes! :)

3 jaar geleden
Houdt er wel rekening mee dat zulke transacties maar in beperkte mate via je prive rekening mogen verlopen dus als het voa vinted oid goed loopt moet je je bij de kvk aanmelden om een zakelijke rekening te openen. Daarnaast krijg je er een boekhouding bij, zie je dat ook zitten om te doen? Met sieraden bezig zijn zal maar een heel klein deel van je werkzaamheden zijn en je bent voornamelijk administratief bezig.
Maar mooi dat je wat voor jezelf eilt beginnen!

3 jaar geleden
Leuk idee. Ik heb 8 jaar lang een succesvolle tassen webshop gehad. Ik zou je idd aanraden te beginnen via instagram.. Er komt een hoop bij een webshop kijken..

3 jaar geleden
Reactie op xxTessa
Houdt er wel rekening mee dat zulke transacties maar in beperkte mate via j ...
Misschien is dit handig https://youtu.be/QukOw377B78

3 jaar geleden
Staan al goede tips hierboven. Klein beginnen en dan op een gegeven moment als het loopt kan je denken aan een webshop. Dat is dan ook makkelijk op te zetten via Shopify ofzo :)
Maar wat ik wilde toevoegen: zou vooral niet luisteren naar de mening van mensen die zeggen "kan je niet" of die sarcastisch gaan lopen doen. Vaak zijn dit hun eigen onzekerheden of jaloezie omdat ze het zelf niet aandurven. Constructieve tips/kritiek mag natuurlijk altijd, maar alleen maar negatief zijn en iets meteen afwijzen wordt meestal gedaan door de bangerikken. Dus dat kan je van je af laten glijden.
Gewoon lekker beginnen, en zelfs als het uiteindelijk niet lukt, wat is daar dan erg aan? Zolang je niet in financiele problemen komt erdoor heb je vaak hardstikke veel geleerd voor in de toekomst. Zo ben ik vaak genoeg begonnen en weer gestopt met dingen. Komt goed, ga dervoor!

3 jaar geleden
Als je klein wilt beginnen kun je starten met Facebook/marktplaats etc. Schrijf je ook in bij de KVK (€50). In het begin kun je gebruik maken van de kleine ondernemers regeling, dan hoef je geen belasting te verrekenen (over inkoop en verkoop). Mocht je inkomen hoger worden gaat dit wel meespelen. Om het voor jezelf makkelijk te maken kan ik je aanraden om vanaf het begin je boekhouding goed bij te houden. Ik heb dit een tijdje via e-boekhouden gedaan (15 maanden gratis via KVK), maar ik kon er niet aan wennen. Uiteindelijk heb ik in excel een heel overzicht gemaakt, het voorblad geeft alle kwartaangiftes, winst/verlies en jaaroverzicht. Verder losse pagina’s waarin ik alle inkomsten en uitgaven per kwartaal invul, en dit ook direct categoriseer (zo kun je overzicht krijgen in hoeveel je aan een bepaald deel uitgeeft). Door dit al te doen als je nog klein bent, raak je er aan gewent en wordt het steeds makkelijker als je groter wordt.
Gaat het verkopen goed is het nuttig om een zakelijke rekening te hebben. Knab is hiervoor vrij laagdrempelig (kost €9 per maand). Zij hebben een samenwerking met paypro, dit is een betaalplatform waarin je producten en abonnementen kunt zetten, om uiteindelijk op een webshop te integreren. De kosten hiervoor zijn zo’n €15 per maand en €0,30 per transactie. Wat betreft een webshop, een domeinnaam kost niet zoveel, wij betalen €12 per jaar bij bhosted. En kunnen daarmee ook e-mailadressen aanmaken (we hebben alleen geen webshop, weet niet wat daar de extra kosten voor zijn). Mocht je zelf handig zijn in het bouwen van een site kun je dat doen, anders kun je het uitbesteden aan iemand anders.
En wat betreft de negatieve reacties, het is een vrij laag risico bedrijf. Je hebt geen grote initiële kosten, dus mocht het helemaal mis gaan is het nog niet erg. Gewoon lekker beginnen dus!