38 Reacties
4 jaar geleden
Ik weet het nog steeds soms niet en ze is 9 maanden.. niks geks aan hoor. Het zal wel steeds meer duidelijk worden of er echt wat is, of dat het gewoon mekkeren is. No worries
4 jaar geleden
Onze zoon heeft last van voeding die omhoog komt, hij geeft dan op een gegeven moment met zijn mond honger signalen af maar dat is soms ook meteen na de fles. Daardoor weten wij het soms ook niet meer hoor! Snap je dus helemaal
4 jaar geleden
Bij beide herkende ik ze ook niet. Maar ze zijn nu 4 en 6 dus hebben het prima overleefd dat ik de huiltjes niet herkende. Overigens houden ze ook gewoon van mij als moeder dus alles is gewoon goed gekomen.
Mensen moeten is wat minder op andere in proberen te kletsen met die domme roze wolk en wat allemaal ‘hoort’. Niks hoort bij moederschap. Voor iedereen is het anders.
4 jaar geleden
Ik herken het ook niet hoor. Ik ben slechthorend en denk altijd dat het daar aan ligt. Maar mijn man denkt altijd dat ze honger heeft 😂 dus ja…
4 jaar geleden
Ik heb nog geen kindje.
Maar dit zou zomaar ik ook kunnen hebben.
Niet druk om maken! En ook niet dat je die roze wolk niet had. Ik heb zoveel moeders gehoord die de roze wolk ook niet hadden! Maar dat wordt niet gedeeld natuurlijk. Wie zet nou op facebook: ons kindje is geboren! Maar ik vind het nu eigenlijk niet zo heel leuk.
Ik denk dat het vaker gebeurt dan je denkt!
4 jaar geleden
Reactie op LindaK86
Ik heb nog geen kindje.
Maar dit zou zomaar ik ook kunnen hebben.
Niet druk ...
Dat klopt zeker. Maar vind het zo gek dat je eigen vriendinnen of familie hier nooit over zijn begonnen. Ik heb bijvoorbeeld heel eerlijk gezegd dat ik het leven met een pasgeboren baby af en toe helemaal niet zo leuk vind. Daarna hoor je dan dat anderen dit ook herkennen. Waarom die schijn ophouden? Zou een hoop onzekerheid schelen in ieder geval haha 😜.
4 jaar geleden
Niet schuldig voelen, volgens mij is dat hartstikke normaal! Ik vraag me altijd af als ik alle boxen heb afgetikt waarom hij huilt, dan denk ik ‘aah je bent moe’ hij huilen 10 minuten later komt er een boertje en dan is die rustig; dan zat dat hem dwars. Ik hoor echt niet aan zijn huiltje wat er aan de hand is. Is voor mij als nieuwe mama ook zoeken, soms zou het zo makkelijk zijn als ze al kunnen praten en vertellen wat hun dwars zit ☺️
4 jaar geleden
Heel herkenbaar wat je zegt! Ik zei een paar dagen terug nog tegen mijn man dat ik de huiltjes van onze zoon ook niet herken. Vaak kan ik wel terug redeneren wat er is (honger, moe, in slaap moeten vallen), maar dat is niet echt op basis van z'n huiltje. Eerder op basis van de klok haha.
En dat van die roze wolk is ook herkenbaar. Onze zoon is ook bijna 12 weken en pas sinds een halve week heb ik het idee zelf wat meer ruimte te krijgen. Had hier niet met de bevalling te maken, maar wel met alle onrust die in zijn lijfje zat (en waar we nu iets mee kunnen doen). Dat het hard werken en echt niet alleen maar genieten is, had ik wel onderschat.
Niets geks denk ik!
4 jaar geleden
Ik denk dat je een fantastisch moederinstinct hebt, anders zou je je helemaal geen zorgen maken of je wel een goede moeder bent! 😉
Die roze wolk hoeft écht niet altijd, ik ken meer mensen die hem niet hadden dan wel!
Mijn baby is nu 4 weken en ik begin de huiltjes te herkennen en alsnog is ze soms gewoon gefrustreerd hoor! Dat hoort er echt bij, je weet gewoon niet altijd precies wat ze nodig hebben. 🤷🏻♀️
Dat stopt helaas nooit denk ik, ik weet zelf niet eens altijd wat ik nodig heb. 😂
Je doet het vast hartstikke goed en van wat je schrijft vind ik je helemaal niet abnormaal! ☺️
4 jaar geleden
Reactie op L1107
Dat klopt zeker. Maar vind het zo gek dat je eigen vriendinnen of familie h ...
Zo waar! Als iemand me vraagt hoe het gaat, zeg ik dat eerlijk. Dat het fantastisch is, maar soms ook lastig. Ik wil niet zeuren want een kind hebben is mijn eigen keuze, maar dan kan het zeker nog wel eens zwaar zijn.
4 jaar geleden
Mijn kind is bijna 9 maanden en ik herken geen huiltjes hoor maar ik ken hem. Het is het complete plaatje van signalen die je op een gegeven moment goed kent. Je bent geen slechte moeder!
Ik heb nooit een roze wolk gehad en hou toch enorm veel van mijn kind. Ik moest echt in mijn nieuwe moederrol groeien. Dat heeft soms gewoon tijd nodig.
4 jaar geleden
Mijn zoontje huilde echt altijd hetzelfde, was echt geen verschil maar mijn idee. Maak je daar alsjeblieft geen zorgen over. Hij is nu bijna 3 is een vrolijk kereltje.
Je moet wennen aan je kindje en je kindje ook aan jou. Dat is super normaal. Heeft nu eenmaal tijd nodig.
Daarbij is het ook prima om in de babyfase nog zoekende te zijn. Ik was blij toen mijn zoontje een dreumes was en hij echt dingen kon gaan aangeven. Dat ligt mij gewoon beter dan zo'n mini baby'tje.
4 jaar geleden
Mijn dochtertje is nu 6 maanden, had op voorhand die Dunstan taal goed opgezocht en dacht dat ik er helemaal klaar voor was 😅 ik heb ze nooit uit elkaar kunnen houden, én nog steeds niet.. ik kijk vaak op de klok om te weten of ze honger heeft / moe is of probeer andere signalen te ontdekken. Gisteren was het nog zo’n namiddag waarin ze maar bleef huilen, geen idee waarom.. ik hoor wel dat ze verschillende soorten van geween heeft, maar het lukt me maar niet om er iets aan te koppelen 🙈 ook dat van roze wolk, ik vond het eigenlijk echt niet fijn en was erg blij dat ik mocht gaan werken! Sinds er veel meer interactie is, kan ik meer genieten en kijk ik ernaar uit. Maar een heel weekend voor een baby’tje zorgen blijf ik gewoon wel zwazr vinden… net zoals naar een familiefeest gaan met een kleintje (waar ik altijd zo’n tof idee over had) vind ik ook niet altijd ontspannend. Ik heb er hoop in dat dat beter en beter gaat gaan ❤️
4 jaar geleden
Ik herken het helemaal.
Hij is ondertussen bijna 8 maand oud en ik weet gewoon wat hij nodig heeft omdat ik weet dat hij om de 2,5u ongeveer moe wordt en na 3,5u honger heeft.
Ikzelf heb ook niet die roze wolk gehad. Maar wist ook dat ik die niet ging hebben. Bij mij moet liefde groeien. Heeft bij mij wel niet lang geduurd voor ik helemaal smolt voor hem
4 jaar geleden
Ooh, zo herkenbaar! Je bent echt geen slechte moeder! Dit komt allemaal echt vanzelf.. ik had continu een tabblad met die dunstan taal open staan op m’n tel maar dat hielp geen moer! Op een gegeven moment heb je een lekker ritme en dan valt alles wel op z’n plek, maar nu na ruim een jaar is het bij huilen soms nog trial en error qua aanpak..
Het komt allemaal vanzelf en je bent de beste moeder die je kindje zich kan wensen! Juist ook omdat je er zo mee bezig bent!
4 jaar geleden
Ik heb heel veel gehad aan Dunstan babytaal! Ik heb toen op de 9maanden een masterclass gevolgd, maar er is online ook veel over te vinden.
Ik vond het super handig 👍🏻
4 jaar geleden
Voel je absoluut geen mislukking hoor!
Ik herken het wat betreft de huiltjes.
Vorige week nog, huilen ineens toen hij bij m'n moeder op schoot zat. Maar even opgepakt, maar ook bij mij ontroostbaar.
Flesje had hij net gehad, net als een schone luier. Na het flesje nog Dentinox gehad voor de tandjes die door komen
Dus echt geen idee wat er was..... Had meneer ineens de luier vol gepoept met zure poep. Tja, zeg dat dan...
Ook na 8 maanden kan je nog eens moeten zoeken naar het huiltje
Het huiltje als hij moe is herken ik gelukkig ondertussen wel. Of te wel, ziet hij er moe uit, jammert hij erg, dan hop, lekker naar bed
Maar gevoel van mislukking zijn is niet nodig
Ik heb hulp gehad met de bevalling dmv inknippen en vacuümpomp. De eerste tijd onzeker gevoelt daardoor omdat het voelde dat ik de bevalling niet zelf af hebt gemaakt. Achteraf was ik al ruim 2 uur bezig met persen en ben ik blij dat ze me hielpen.
Moederinstinct komt, ga op je eigen gevoel af, het komt vanzelf
VRIEND
4 jaar geleden
Je bent niet abnormaal en dit zegt niks over moeder instinct. Heb zelf ook veel last gehad can schuldgevoelens door meerdere redenen. Dermate hevig dat ik diagnose postnatale depresie heb gekregen en nu hulp van psycholoog. Probeer het los te laten. Je doet het goed! Baby's kunnen nou eenmaal niet praten. Soms dachten we honger maar spuugde ze de melk direct weer uit, voelde ik me slecht maar je wet het gewoon niet en je doet je best. Ik weet bij onze dochter van bijna 1 nog steeds niet altijd wat er is. Soms erg lastig, is het pijn of wil ze gewoon bij ons zijn als ze snachts hevig moet huilen. Dus bij ons leggen en/of paracetamol geven. Meer dan je best kan je niet doen en dat je je best doet geeft aan dat je heel veel mamma liefde hebt!
Mochten de schuldgevoelens aanhouden of bijv binding die niet helemaal loopt zoals je zou willen kan je altijd ook langs de huisarts om hierover te praten. Dit is heel normaal, er komen veel nieuwe dingen op je af als nieuwe mamma.














