21 Reacties

14 uur geleden

Nog even aangevuld: in de maand januari is ze maar 2 keer geweest waarvan, 1x 2 uurtjes en 1x 7 uurtje De opvang dag aankomende donderdag zal ik moeten afzeggen door ziekte

14 uur geleden

Wat vervelend dat de eerste paar keer zo zijn verlopen! Je ziet je kindje inderdaad niet graag ziek, maar het is echt niet zo gek. In de winter steken kindjes elkaar heel snel aan en dan gaat het hard. Onze dochter gaat sinds ze 4 maanden is naar de opvang en was haar eerste winter ook veel ziek geweest. Deze winter niet meer gelukkig. Het hoort er echt bij. Je kan er nu voor kiezen om haar thuis te houden, maar dan zal je hetzelfde gaan ervaren als ze naar de peuterspeelzaal gaat of uiteindelijk op de basisschool. Heel naar, dat wel! Maar kindjes worden nu eenmaal sneller ziek.

14 uur geleden

Het is nu echt door de zure appel heen bijten. Het eerste jaar op de opvang was echt slopend, mijn zoontje was meer ziek dan gezond. Intussen is hij aan zijn tweede jaar bezig en dat is echt al een heel ander verhaal. Nu moeten we hem zelden ophalen omdat hij ziek is. Het hoort er echt bij en ze bouwen een weerstand op. Wat ze nu niet krijgen, komt als ze naar school gaan.

14 uur geleden

Het is heel normaal dat ze de eerste tijd meer ziek wordt op de opvang. Daar moeten ze aan 'wennen' en het is inderdaad goed voor de weerstand. We moeten griepjes etc doormaken om antistoffen aan te maken tegen bacteriën. Daarnaast zit je ook nog in de winter waar sowieso veel mensen/kinderen snotteren en ziek zijn. Mijn kinderen gaan al een hele tijd naar de opvang (lees jaren) en afgelopen winter gaan we van snottebellen naar griepjes naar buikgriep. Hoort er helaas even bij. Even doorzetten en straks met mooier weer gaat het vast beter! Ze hebben veel aan de opvang en wat ze daar leren.

14 uur geleden

Wij hebben hier ook wekenlang mee gesukkeld, toen met de opvang gestopt (om die reden en ook nog een andere reden) en toen ging het beter! Was het inderdaad zat om steeds met een ziek kind te zitten. Nu gaan we gewoon af en toe naar een speelcafé dus dan neemt ze wel de virusjes mee maar dat is niet zo erg eens in de zoveel tijd.

14 uur geleden

Ziek zal ze ooit toch worden. Is het niet nu, dan is het straks as ze naar school gaat. Je kan haar niet eeuwig weghouden bij andere kindjes. Het is enorm zielig, maar het is een periide waar de meeste kindjes doorheen moeten om inderdaad een sterker immuunsysteem te krijgen (en zo minder snel ziek te worden).

13 uur geleden

Samen spelen met andere kindjes doen ze meestal pas vanaf 3 jaar. Als dit de reden is zou ik haar lekker vanaf 2,5 naar de peuterspeelzaal brengen dat is hier speciaal voor bedoeld. Dan worden ze nog steeds snel verkouden vanaf die leeftijd maar ik heb mijn beide jongens pas vanaf 2,5 gebracht en hooguit een paar verkoudheidjes opgelopen.

13 uur geleden

Is redelijk normaal toch? Met 14 maanden zijn ze ziek en hebben weleens koorts. Hoef je echt niet HAP voor te bellen als ze gewoon eet en drinkt en plast. Mijn dochter gaat niet naar opvang, maar is wel vaak ziek. Dus kan best dat ze door opvang ziek wordt, maar 't is ook gewoon tijd van het jaar..
Ziek worden ze toch wel dat klopt. Weerstand moeten ze opbouwen. Maar om deze reden gaan ze bij ons niet naar de kinderopvang ook al ben ik thuis. De opvang is voor vele ouders een moet. Ze werken omdat ze de rekeningen moeten betalen. Opvang daarbuiten is lastig vaak. Een werkgever die de boel continue onder druk zet want papa en mama moeten komen werken. Wat een buurmeisje hier ook merkt. Zij is werkzaam in de opvang. Veel kinderen worden half ziek of ogenschijnlijk goed afgeleverd met paracetamol erin want papa en mama moeten werken. Gevolg is dat na 2 a 3 uur die kindjes doodziek zijn. Ze afgehaald worden door geïrriteerde/boze ouders om een dag later op dezelfde manier weer heengebracht te worden. Want er moet gewerkt worden..... ondertussen zijn de leidsters ook half ziek. Net als 50% van de groep. Die daarna 9 van de 10 kids op dezelfde manier aankomt. We hebben dit geprobeerd maar ik ben chronisch ziek en werd steeds ziek. Toen kwam het buurmeisje met deze verklaring en zijn we met de eerste meteen gestopt met de opvang. Wij gaan nu vanaf 2 naar de peuterspeelzaal. Ja ze worden daar ook wel eens ziek. Er loopt wel eens een kindje met een snotneus. Maar wat wij zelf gemerkt hebben is dat ze daar een heel ander ziekte protocol hebben. Oogt het kindje ziek word het direct geweigerd en bij de deur al weer terug gestuurd. Dit is overigens in de 2 jaar dat mijn oudste daar zat 2x gebeurd. 1x bleek met open krentenbaard. 1x met een kindje die later de 5de ziekte bleek te hebben en al echt wat ziekig oogde. Koorts kwam een dag later bleek achteraf. Moeder had het niet door en was achteraf dankbaar. Ik merkte ook dat de kindjes op peuterspeelzaal meer heen gingen voor het sociale deel. Het spelen en weerstand opbouwen. De ouders die er waren stonden er elke keer weer omdat ze een vrije dag hadden of niet werkte. Er zat veel minder druk achter om het kindje daar achter te laten. Het is voor de leuk ipv omdat het moet met werk. Hierdoor waren er ook wel eens kindjes een dag niet. Die waren dan ziek en bleven thuis. Werden niet volgestopt met paracetamol afgeleverd om later weer op te worden gehaald. Sinds we daarheen zijn gegaan was onze zoon ten eerste minder heftig ziek en alleen wat verkouden steeds. Bouwen ze ook weerstand van op. Maar voor thuis en mij scheelde dat wel een heleboel. Dit is overigens onze ervaring en wat ons buurmeisje werkzaam in de opvang hier meemaakt. Alvast voor de mensen die anders gaan beweren 😅. Persoonlijk zag ik laatst ook een topic op dit forum over of kindjes nog wel ziek mogen zijn waar dit gebeuren ook wel benoemd werd dat ouders gewoon moeten werken. Misschien voor jullie een optie om te stoppen met de opvang en jullie dochter met 2 jaar naar de peuterspeelzaal te laten gaan 2 ochtenden in de week. Hier maakte het een flink verschil.

13 uur geleden

Ik ben het eens met de reacties dat het ziek worden erbij hoort en helpt bij het opbouwen van de weerstand. Maar tegelijkertijd, als het voor jou/jullie niet goed voelt en het hoeft niet dan zou ik haar lekker thuis laten. Wat al eerder is gezegd, de leeftijd om samen te spelen heeft ze nog niet bereikt. Je zou nu af en toe een speelclubje oid kunnen bezoeken en dan vanaf 2,5 2 ochtenden naar de peuterspeelzaal. Dan heb je de voordelen van de ontwikkeling én is ze wat groter en kan ze wellicht wat beter weerstand bieden aan de verkoudheidje én ze bouwt toch een beetje weerstand op voor de basisschool. Maar dat laatste… tja als ze het niet heeft krijg je die fase dan. Ook niet erg! Doe lekker wat voor jullie zelf goed voelt.

13 uur geleden

Het is winter en je start met de opvang 🤷🏻‍♀️ Als jij dat voor nu te heftig vindt, dan kan je beter rond april/mei starten. Alsnog zal je dan met snotneuzen te maken hebben, maar wel minder dan nu. Waarschijnlijk ga je dan alsnog door de zure appel heen aankomende winter.

13 uur geleden

Reactie op EnthousiasteMirage693724

Ziek worden ze toch wel dat klopt. Weerstand moeten ze opbouwen. Maar om d ...
Ik ben het hier helemaal mee eens. Ook is een verkoudheid voor een kind van 3 veel makkelijker door te komen als voor een kindje van 14 maanden.

13 uur geleden

Het hoort erbij op deze leeftijd. En idd het helpt bij weerstand. Ik merk hier (2e winter op de opvang) dat hij al veel minder ziek is. Nu bijna 2 jaar. Ja het is zielig als ze ziek zijn, maar ze moeten er ook doorheen.

13 uur geleden

Als je het zelf kunt opvangen zou ik er zeker mee stoppen. Het sociale deel komt wel. Wij doen ze ook alleen naar de peutergroep vanaf 2,5/3 jaar.

12 uur geleden

Als ze het nu niet krijgt, krijgt ze het allemaal zodra ze naar de peuterklas of kleuterklas gaat. Binnen de kortste keren heeft ze alles wel gehad en kan het echte leuke spelen met kindjes gaan beginnen.

10 uur geleden

Je zou ook een gastouder kunnen overwegen. Dan heb je nog steeds de voordelen van spelen en contact met andere kids en ook dat de kleine eraan went om ook ergens zonder papa en mama te zijn. Ziek worden blijft een risico natuurlijk, zeker in deze wintermaanden, maar het scheelt wel als er maar 1 leidster en 4 andere kids zijn, dan een hele opvang vol snottebellen. Daarnaast is mijn ervaring bij een gastouder dat de lijntjes heel kort zijn, als een ander kindje iets heeft, dan word ik daarover geinformeerd en kan ik zelf kiezen of ik de kleine wel of niet breng.

10 uur geleden

Hoe vervelend het ook klinkt. Deze tijd moeten jullie wel "even" door. Helpt inderdaad bij weerstand opbouwen. Wij merkten dat na 2 winters het ziek zijn minder wordt.

9 uur geleden

Bedankt voor jullie reacties! Ik ga het er nog even over hebben met mijn vriend wat te doen.

9 uur geleden

Reactie op Maud93×

Is redelijk normaal toch? Met 14 maanden zijn ze ziek en hebben weleens ko ...
Dit is mijn eerste kind, als ik bezorgd ben zal ik de HAP ten alle tijden bellen…

9 uur geleden

Onze dochter was op de opvang ook zó vaak ziek en verkouden, en ook ik was om de haverklap ziek. Al die virussen, daar moet je gewoon weerstand tegen opbouwen. Dat zou schelen voor als ze op de basisschool zou zitten. Nou, ze is gestart in augustus en ze is sinds het winter is echt om de paar weken snotverkouden. Toch weer andere virussen. Het hoort er echt bij. Als je kind niet naar de opvang gaat, dan stel je het alleen maar uit 😊