6 Reacties

3 jaar geleden

Hier nooit te maken gehad met vergoeding e.d. omdat zoon borstvoeding krijgt. Nu (13 maand oud) aangevuld met haverdrink van de Jumbo.

3 jaar geleden

Ons zoontje is inmiddels over zijn KMA heen maar wij gaven sojamelk ongezoet van de AH en wunda erwtenmelk ongezoet.

3 jaar geleden

Het klopt inderdaad dat de vergoeding met 12 maanden stopt. Ze zouden het dan niet meer nodig hebben, omdat gewone plantaardige melk dan ook een optie is. En ze ook allerlei andere voeding eten. Volgens de diëtiste was sojamelk het beste alternatief. Omdat ons zoontje daar ook op reageerde hebben we eerst een tijd amandelmelk gegeven.

3 jaar geleden

Ik ben laatst bij de kinderarts geweest en zij vertelde dat hij vanaf 1 jaar over mag op plantaardige melk. We mogen daarin ook wisselen tussen de verschillende soorten :) Hij wordt 14 februari 1 jaar en de vergoeding loopt 28 februari af.

3 jaar geleden

Wij zijn vanaf z'n eerste verjaardag af en toe een flesje havermelk groeimelk gaan geven naast de borstvoeding. Vanaf 14 maand ook oatly havermelk en hij is nu 21 maand krijgt helemaal geen borstvoeding meer en er nu toch nog voor gekozen eens een pot plantaardige kunstvoeding te kopen op basis van rijst. Heel duur! Maar die pakken melk ook. Zoontje moest er even 2 a 3 dagen aan wennen want het is niet zo lekker, maar drinkt het nu met smaak op een slaapt heeeel toevallig voor het eerst in z'n leven meer dan 9 a 10 uur achter elkaar door. Hij heeft overigens ook altijd gevoelig gereageerd op soja en daarom altijd de haver variant gedaan. Erwten leek ook niet goed te gaan, maar als je kunt zal ik proberen te variëren.

3 jaar geleden

Wij hebben wel Neocate vergoed gekregen tot ongeveer 20 maanden via de kinderarts. Wel met 10 maanden een provocatietest moeten doen en onder begeleiding van een diëtist met ongeveer 14 maanden heel langzaam begonnen met het introduceren van koemelk. Duurde lang, maar nu kan ze alle melkproducten verdragen! In het begin hebben we soja producten gegeven, maar nu met bijna 2 jaar niet meer nodig gelukkig! De darmen zijn bij KMA niet ‘rijp’ voor koemelk, maar zouden dat op den duur wel moeten worden aldus de kinderarts. Vandaar dat het werd aangeraden om het heel langzaam op te bouwen en niet ‘voor altijd’ te vermijden. Ook fijn als er een keer wat lekkers wordt getrakteerd en onze dochter nu dus gewoon mee kan doen!