16 Reacties
5 jaar geleden
Volgens mij heeft het voedingscentrum pas een nieuw boekje uitgebracht voor kindjes. Het heet iets van "lust ik wel" ofzo. Ik zag het in een fb reclame voorbij komen maar ik heb het nog niet opgezoch.
Albert heijn heeft heel lang "opperdepop" gehad, ik weet niet of ze die nog steeds hebben maar die zijn vaak tweedehands ook nog wel goed verkrijgbaar.
Ik heb bij mijn oudste dochter ook veel zelf gemaakt en ook gepureerd e.d. maar zij at wel snel beter als ze het zelf mocht doen. Ik overweeg daarom om straks bij de tweede wat meer de rapley/kleintjes methode te gaan volgen. Meneer Kleintjes (Stefan heet ie geloof ik) heeft daar ook een goed boek over geschreven dus dat wilde ik zelf nog gaan lezen. Dus zoiets zou je ook nog kunnen opzoeken, dan kun je er vast dingen over lezen en bedenken of het iets voor jullie is.
5 jaar geleden
Ik zou niet te veel boeken halen over hapjes maken. De standaard eerste hapjes maken is niet moeilijk en daarna gaan ze vaak al snel stukken eten.
Ik heb zelf opperdepop maar heb er nog niets uit gemaakt. Mijn dochter blijkt niet de beste eter te zijn. Ik zou eerst even kijken wat je kindje wil. Daarnaast als je googled kom je al veel ideeen en recepten tegen.
5 jaar geleden
Ik heb het boek Slim koken voor je baby gekregen met Kerst. Een soort meal-prepping voor baby鈥檚 waardoor je maar 1x kookt voor de hele week.
5 jaar geleden
Waarom de keukenmachine en niet gewoon zelf stukjes groente en fruit geven? Benieuwd wat de reden is, dat gaat namelijk ook gewoon goed :)
5 jaar geleden
Reactie op Florentine_26b
Waarom de keukenmachine en niet gewoon zelf stukjes groente en fruit geven? ...
Hoi Florentine, het is ons eerste kindje en we zijn nog niet ervaren. Naar mijn idee beginnen ze met gepureerde hapjes maar zo te horen kunnen ze al heel jong stukjes groenten en fruit eten?
5 jaar geleden
Hoi Florentine, het is ons eerste kindje en we zijn nog niet ervaren. Naar ...
Wat bedoel je met heel jong? Vanaf een maand of vier of vijf kan je zacht fruit en groente geven. Beter voor de smaakontwikkeling en daardoor worden ze ook beter met eten later :) zoek de kleintjes methode maar eens op, handige tips enzo
5 jaar geleden
Hoi Florentine, het is ons eerste kindje en we zijn nog niet ervaren. Naar ...
Het is meer dat je bij hapjes niet uitgebreid kookt in de eerste maanden. Je bied smaken individueel aan. Dus alleen broccoli of alleen appel. Daarna kun je (als je gepureerd geeft) die enkele smaken mixen. Maar vanaf 6 maanden kun je ook beginnen met stukjes aanbieden. En voor je het weet zijn ze 1 jaar en kunnen ze met je mee eten. En in de tussentijd kun je geven wat je zelf eet maar dan zonder zout of suiker.
Als je zelf wil gaan maken en je wil echt iets vragen aan kraambezoek zou ik dan een bijdrage vragen voor een goede babystomer. Al heb je die ook niet eens perse nodig 馃檲 het is niet zo ingewikkeld.
5 jaar geleden
Reactie op frenkel1988
Ik heb het boek Slim koken voor je baby gekregen met Kerst. Een soort meal- ...
Dit boek heb ik ook, stond er alleen wel van te kijken wat ze allemaal al mogen, volgens hun. Zo heb ik vorige week de chocolade vla gemaakt, 1 bonk suiker, geef ik dus niet aan m'n kleine meid. Maar vond het zelf wel lekker 馃槀. Heb het boek meer als leidraad gebruikt, dan serieus te gaan preppen.
5 jaar geleden
Ik zag vandaag een filmpje op YouTube over hoe baby鈥檚 in Japan eten. Zo ontzettend gevarieerd! In ieder geval in het filmpje dat ik zag. Leuk om te zien hoe anders het er overal aan toe gaat!
https://youtu.be/l5AJZh59Nac
5 jaar geleden
Ik ga mijn (eerste) kindje over een maandje stukjes eten geven (kleintjes methode). Scheelt een hoop gedoe met pureren en voor hem een leuke manier van zelf leren eten en voedsel herkennen! Het boek geeft veel vertrouwen in de methode, heb er superveel zin in! En lekker makkelijk: als ik broccoli eet, kook/stoom ik dat dus ook voor hem! 馃榿














