60 Reacties
vorig jaar
Liever helemaal geen kusjes, maar zeer zeker niet op de mond. Ik zou er echt onpasselijk van worden als een grootouder m'n kind op de mond kust.
Zelf kus ik op het haar of voorhoofd, maar pas vanaf dreumesleeftijd. De baby's heb ik niet gekust en dat mochten anderen ook niet.
vorig jaar
Ik laat mijn kind dat zelf bepalen. Eén van onze kinderen wil helemaal niet kussen/knuffelen, prima! De jongste doet willekeurig wat soms op de mond soms de wang en de oudste knuffelt alleen. Ik vind mijn kind hierin lijdend, ik wil niet bepalen of mijn kind een kus of knuffel geeft en of dit dan op de wang/mond/voorhoofd is.
vorig jaar
Mijn oudste wordt niet graag gekust, dus dat is helemaal aan hem. Soms wil hij van de opa’s en oma’s wel een kus op zijn hoofd, prima. Alleen van mij wil hij wel overal kusjes tegen de pijn haha. Verder liever gewoon een knuffel.
Mijn jongste is dol op kussen en knuffelen en kust iedereen die ze lief vindt helemaal plat😂 Ik heb liever niet dat opa’s/oma’s haar op de mond kussen, maar als ze het zelf doet heb ik er niet zo’n probleem mee.
vorig jaar
Reactie op Dina93
Heb je je eigen baby’s niet gekust? Waarom niet?
Ik heb soms koortslip en dat kan al besmettelijk zijn voordat je het doorhebt. Dus ik heb gewoon een geen-kus-beleid ingevoerd. En nu dus alleen soms op t voorhoofd of t haar.
vorig jaar
Ik en mijn man wel op mond. Onze andere kinderen en opa en oma's op de wang
vorig jaar
Reactie op PrachtigeOrchidee764359
Ik heb soms koortslip en dat kan al besmettelijk zijn voordat je het doorhe ...
Hoe oud zijn je kindjes nu? Als baby snap ik het, maar als ze groter zijn vind ik het toch wat jammer klinken. Voel je je koortslip niet opkomen? Hier voel ik het de dag voordien al, dan let ik inderdaad al op. Zonder die tinteling/ gevoelligheid gedraag ik me als iemand zonder koortslippen. Is al altijd goed gegaan. Ben de enige in de familie met een koortslip en, voor zover ik weet, geen enkele ex besmet.
Het grootste gevaar op besmetting is het vocht uit de blaasjes en die moet dan ook al een opening vinden om binnen te dringen, dat heb je al niet als je een voorhoofd kust tenzij dit wordt afgeveegd en dan handjes in de mond.
vorig jaar
Wij hebben een dochter van net 1 die het kusjes op de mond over heeft genomen dus het is nig vrij nieuw voor haar. Maar dat doet ze alleen bij ons. En soms op onze wang. Vaker geven we een kus op haar voorhoofd, boven op het hoofd of wang. Haar oma’s en opa’s, ooms en tante niet op de mond. Haar iets oudere nichtjes geven vooral veel knuffels en kusjes op de wang maar ook wel eens op haar mond. Dat vind ik geen probleem. Het is het aan haarzelf wat ze wilt. Maar nu is het natuurlijk nieuw en straks veranderd dat waarschijnlijk.
En op de opvang zijn er ook kindjes die knuffelen en kusjes geven. Daar ga ik me ook niet druk om maken.
vorig jaar
Wang of voorhoofd.
Ik vind kussen op de lippen voor een partner. Op de wang voor andere mensen die dicht naast je staan (gezinsleden en familie).
Anderen die dicht naast je staan (familie en vrienden) knuffel.
En anders maar een handje, zwaaien oid.
vorig jaar
Reactie op Ikigai
Hoe oud zijn je kindjes nu? Als baby snap ik het, maar als ze groter zijn v ...
1,5 en 4. En ik kus ze als gezegd wel eens op het voorhoofd of het haar, maar ik vind het "voordeel" van ergens anders kussen (waarom zou dat überhaupt beter/leuker zijn?) niet opwegen tegen het nadeel van een mogelijke besmetting. Ik hoop dat koortslip hen bespaard blijft en ik vind geen baby's kussen en kinderen niet in de buurt van hun mond echt een minuscuul klein offer.
vorig jaar
Ik was altijd team wangen/voorhoofd, want vond het een raar idee om mijn kind op de mond te kussen. Maar onze dochter komt zelf kusjes geven, en dan specifiek op de mond. Dat wilde ik dan ook weer niet weigeren. Dus op mijn initiatief is wang of voorhoofd, op haar initiatief vaak mond.
Grootouders mogen alleen op wangen/voorhoofd/haren kussen, niet op de mond.
vorig jaar
Onze zoon van ruim 1 jaar kussen we op de mond. Als we vragen 'kus?' dan doet hij ook zijn mondje open en brengt zijn hoofd naar die van ons. Ook opa en oma kussen hem op de mond. Het is ook dat ik dit van huis uit altijd gewend ben; ik kus mijn ouders ook nog op de mond. Toen onze zoon echt nog kleiner was, gaven we wel alleen maar een kus op zijn voorhoofd of wang. Als hij aan zou geven geen kus te willen geven op de mond, dan is dat natuurlijk helemaal prima














