17 Reacties

2 jaar geleden

Nee dit kan je niet weer opnieuw invriezen helaas. Het is nog wel 24 uur houdbaar in de koelkast

2 jaar geleden

Ik lees ook overal van niet. Ik zou het wel geven en ipv live voeden weer kolven in invriezen
24baby's podcast Samen Groeien

Luister nu naar de nieuwste podcast van 24baby: Samen Groeien. In deze podcast beleven we samen met jou de eerste maanden met je baby. Van de laatste loodjes van je zwangerschap tot alle eerste keren met je baby. Luister de podcast via jouw favoriete podcast-app.

2 jaar geleden

Maar onze dochter is pas 4 weken en heeft nog nooit een flesje gehad. Is het te vroeg om een flesje te geven?

2 jaar geleden

Maar onze dochter is pas 4 weken en heeft nog nooit een flesje gehad. Is he ...
Nee zeker niet, juist goed om mee te oefenen alvast. Je kan het ook afwisselen met de borst de komende 24 uur

2 jaar geleden

Maar onze dochter is pas 4 weken en heeft nog nooit een flesje gehad. Is he ...
Nee hoor gewoon doen! En zeker niet opnieuw invriezen!

2 jaar geleden

Waarom niet opnieuw invriezen? Ik heb toevallig gisteren een flesje melk die was ontdooid in de koelkast teruggezet in de vriezer omdat het flesje toch niet werd gebruikt. Gedaan vanwege deze info.

2 jaar geleden

Ik zou het weggooien!

2 jaar geleden

Reactie op Knopje

Waarom niet opnieuw invriezen? Ik heb toevallig gisteren een flesje melk di ...
Iets wat je ontdooid nooit opnieuw invriezen. Ook etenswaren niet! Moedermelk opwarmen en ontdooien Bevroren moedermelk moet je altijd langzaam laten ontdooien voordat je deze opwarmt. Eenmaal ontdooide moedermelk mag je niet meer opnieuw invriezen.

2 jaar geleden

Reactie op M_1986

Iets wat je ontdooid nooit opnieuw invriezen. Ook etenswaren niet! Moeder ...
En ik vroeg me af waarom je het dan niet opnieuw mag invriezen 😉

2 jaar geleden

Reactie op Knopje

En ik vroeg me af waarom je het dan niet opnieuw mag invriezen 😉
Kans op voedselvergiftiging Opnieuw invriezen Tijdens het ontdooien verliest het vocht en is er dus een hoge kans dat er bacteriën ontstaan, zeker als je het op kamertemperatuur laat ontdooien. Als je het vervolgens opnieuw invriest en ontdooit, laat je een reeds aangetast product opnieuw hetzelfde proces doorlopen. Het verliest opnieuw vocht en wordt blootgesteld aan hogere temperaturen, waardoor niet alleen de uiterlijke kenmerken en smaakeigenschappen achteruitlopen, maar ook de kans op voedselvergiftiging veel groter wordt.

2 jaar geleden

Reactie op M_1986

Kans op voedselvergiftiging Opnieuw invriezen Tijdens het ontdooien verli ...
Dank je wel! In de screenshot van Medela die ik deelde staat dus dat bij het ontdooien in de koeling (dat had ik gedaan) de benodigde bacteriën behouden blijven en dat je wel opnieuw kan invriezen. Waar komt jouw info vandaan?

2 jaar geleden

Reactie op Knopje

Dank je wel! In de screenshot van Medela die ik deelde staat dus dat bij h ...
Op de medela site vind ik dat het toch echt niet de bedoeling is. Ook niet als het in de koelkast ontdooid is zoals erboven staat

2 jaar geleden

Reactie op EvdW30071992

Op de medela site vind ik dat het toch echt niet de bedoeling is. Ook niet ...
Haha oh nee! Ik vond de adviezen al wat tegenstrijdig maar zelfs Medela is op hun website tegenstrijdig 😅Nou goed, tnx voor het meezoeken! Voor de zekerheid gebruik ik de melk wel in een badje oid.

2 jaar geleden

Reactie op Knopje

Dank je wel! In de screenshot van Medela die ik deelde staat dus dat bij h ...
Op diverse sites! Op site van Medela staat ook niet opnieuw invriezen.

2 jaar geleden

Reactie op M_1986

Dit bericht is verwijderd
Dank je wel! 😀

2 jaar geleden

Reactie op Knopje

Haha oh nee! Ik vond de adviezen al wat tegenstrijdig maar zelfs Medela is ...
Dat is een goeie tip🙂