44 Reacties
3 jaar geleden
Hahaha grappig topic! Ik zeg al 3 maanden hij gaat richting 2,
over 2 maanden is hij 2,
over 1 maand is z'n verjaardag,
en nu hij: is praktisch al 2 moeten alleen nog ff taart eten 😋 (4juni jarig)
Ik ben benieuwd..
Als je het niet zelf zou zeggen (bijna 2) dan zie je de ander rekenen. En krijg je vanaf die kant, oo dus bijna twee!
3 jaar geleden
Ik vond het ook altijd gek als men dat deed en ik doe het nu ook.....
Waarom??
Ik denk omdat er in de 1ste levensjaren veel gebeurd bij een kindje dat toch een verschil maakt in maanden / leeftijd.
3 jaar geleden
Dat ben ik.
Mijn dochter is prematuur geboren en liep achter qua ontwikkeling met het een en ander. Wij moesten regelmatig naar de kinderarts. De specialisten spraken altijd in maanden tot ongeveer 2.5 jaar. Daarom wij automatisch ook. Want de fysio, de cb, kinderarts doen dat allemaal dus wij namen dat eigenlijk gewoon over.
3 jaar geleden
Voorbeeldje;
Ze liep nog niet en daarom zei de kinderarts, ik wil haar bij 19 maand, 22 maand terug zien en bij 25 maand.
Dan kun je zeggen, ik wil haar terugzien bij bijna twee jaar en als ze twee jaar is geweest, en als ze ruim anderhalf is. Maar dat klinkt nogal verwarrend no?
3 jaar geleden
Ik vond het ook altijd gek als men dat deed en ik doe het nu ook.....
Waar ...
Het wordt nu trouwens wel minder.
Ben nu regelmatig de aantal maanden kwijt 😂 of zit er ( na lang nadenken ) een paar maand naast.
3 jaar geleden
Hahaha ja en soms moeten mijn hersens flink kraken. Mijn kind is 31 maanden. Denk denk denk
Mijn oudste is nu 71 maanden en de jongste is 33 maanden
Zelf ben ik 371 maanden 😜
3 jaar geleden
Reactie op Siem87
Dat klinkt logisch als het om je heen vaker genoemd wordt. En zeker bij pre ...
bij prematuren is het helemaal grappig. Onze dochter was dan 36 weken. Maar ze was 1 week oud maar tot de 40 weken zwangerschap telde ze ondanks dat ze al was geboren in de zwangerschapstermijnen.
Zelf deze aanduidingen alleen gebruikt bij medische zaken verder is ze gewoon bijna 2, ongeveer 2 of ruim 2 jaar maar doe niet aan maanden
3 jaar geleden
Ik denk de gewenning om in maanden te praten. Soms zegt iemand bijna 2 en dan is het kindje 1.5. Dat vond ik een heel verschil met mijn kindje die dan over 1 maand al 2 was toen bijvoorbeeld.
Maargoed, ik zeg zelf wel altijd : 1… bijna 1.5… bijna 2 etc
Ik heb een bloedhekel aan dit: mijn kindje is 29 weken.
Ik krijg dan ook een error, ga dan echt niet zitten rekenen hoeveel maanden dat is
3 jaar geleden
Ik betrapte mezelf er laatst op dat ik zei dat mijn dochter 15 maanden is. De ander reageerde: Ah 1,5 jaar dus. En toen kreeg ik eerst een gevoel van: neéeeé echt veel jonger dan 1,5 jaar! Het duurt nog 3 maanden voor ze 1,5 is!!
En later moest ik grinniken omdat ik besefte dat echt alleen ouders de maanden tellen 🤭
Maar het is bij mij dus wel een beetje wat jij suggereert: ik heb een klein humpie en ze wordt al zo snel groot. Als je in halve jaren spreekt, dan gaat de tijd wel ineens nóg veel sneller 😉
En daar komt misschien bij dat qua ontwikkeling en de "verwachtingen" van de buitenwereld, heel vaak in maanden wordt gesproken.
Met 15 maanden is het logisch dat je minder vaardigheden bezit dan met 18 maanden oud. Ik wil niet dat mensen vinden dat mijn kind te weinig kan voor haar "1,5 jaar" als ze nog helemaal niet zo oud is.
Maar hé, dit is natuurlijk allemaal gewoon om goed te praten dat "wij ouders" gewoon niet willen dat onze kinderen te snel oud zijn 🤣
Ooit toen ik zwanger was, vroeg een puber jongen in de bediening hoe ver ik was. Toen zei ik 32 weken. En toen zag ik de vraagtekens boven zijn hoofd hangen. Toen besefte ik ook dat dat zo nietszeggend kan zijn voor een ander 😂
3 jaar geleden
Op baby24 krijg je dus elke maand een update en zie je hoeveel maanden je kindje is. Ik heb het daardoor dat ik het op die manier zeg!
3 jaar geleden
Ik vond dat ook altijd vreemd, dat tellen in maanden. Totdat ik zelf een kind had. Een kind van 15 maanden is 1, maar een van 23 maanden ook. Maar er zit zóveel verschil in ontwikkeling en capaciteiten op die leeftijd, dat het tellen in jaren gewoon niet de lading dekt. Vanaf 2 ben ik er geloof ik mee gestopt. En bij 23 maanden zei ik wel hij wordt bijna/over een maand 2. Maar daarvoor ging alles in maanden.
3 jaar geleden
Ik moet altijd heel lang rekenen hoeveel maanden ze is 😂
Tot iets langer dan een jaar rekende ik in maanden.. vanaf ongeveer 15 maanden zei ik vaak ‘een jaar en x maanden’
Ik vind het oei-ik-groei-boek ook vervelend op het laatst 😂
Daar rekenen ze in weken.. dat was ik rond week 20 al kwijt, dus moest ik elke keer rekenen hoeveel weken ze nou was 😂
Toen had ik nog een app waar het in stond, maar later moest ik echt haar geboortedatum invullen op een website om om te rekenen hoeveel weken ze was 😂
3 jaar geleden
Ik houd het bij: net 1, anderhalf en bijna 2. Maar dat is meer omdat het in ontwikkeling nogal verschil maakt.
3 jaar geleden
Reactie op Bvanm
Ik betrapte mezelf er laatst op dat ik zei dat mijn dochter 15 maanden is. ...
Dit heb ik meer om mij heen gehoord en dan stoort het mij vooral dat een kind te weinig zou kunnen. Wie bepaald dat? Het ene kind dat lopen en het ander goed praten maar ik vind het erger dat kinderen vergeleken worden. Toen mijn kind 8 maanden was kon die dat al wel, kan die van jou dat nog niet? Vreselijk vind ik dat. Ieder z'n eigen tempo en het is geen wedstrijd.
Dus laat iedereen lekker vinden wat ze willen, je kind is goed om wie ze is en niet om wat ze wanneer kan.
3 jaar geleden
Reactie op Meringue04
Ik vond dat ook altijd vreemd, dat tellen in maanden. Totdat ik zelf een ki ...
Ligt er ook echt aan met wie je aan het praten bent denk ik. Want heel eerlijk weet ik echt niet meer wat de verschillen in ontwikkeling moeten zijn tussen kindjes van 15,16,17 of 18 maanden bijvoorbeeld. En mijn oudste is nu bijna 3, dus niet heel lang geleden.
Dus ik denk dat praten in exacte maanden (na 1 jaar) alleen relevant is als je praat met medisch professionals of andere moeders met kinderen van ongeveer dezelfde leeftijd. Voor de rest dekt 'net 1' of 'bijna 1,5' prima de lading wat mij betreft.














