32 Reacties
3 jaar geleden
Reactie op Loon_21
Elke baby is anders, maar wij hebben echt al dit soort 'regels' getest en z ...
Nee nou ik ben zelf allang blij dat ze met 9 maanden een soort van ritme hebben en dan denk ik wel eens: hoe deden ze dit vroeger, zonder al die slaapcoaches en die regeltjes??? Maar je wordt soms zooo gek gemaakt..
3 jaar geleden
Reactie op Mirjam1006
Nee nou ik ben zelf allang blij dat ze met 9 maanden een soort van ritme he ...
Klopt. Is echt iets waar ik het meest 'spijt' van heb: dat ik me zo gek heb laten maken door alles wat ik heb gelezen. En niet wat meer mee had kunnen varen op hoe de situatie nu is. Maar eerlijk past dat misschien ook niet helemaal bij mijn karakter (iemand die graag plant en weet waar ze aan toe is).
Wat werkt dat werkt. Zo te horen hebben jullie een mooi ritme. Laat je niet gek maken ;) elk kindje is anders.
3 jaar geleden
Reactie op Loon_21
Klopt. Is echt iets waar ik het meest 'spijt' van heb: dat ik me zo gek heb ...
Herkenbaar hoor, iets met perfectionisme en moeilijk de controle kunnen loslaten...
Dankjewel voor je reactie!
3 jaar geleden
Reactie op Mirjam1006
Nee nou ik ben zelf allang blij dat ze met 9 maanden een soort van ritme he ...
Ik denk dat de tijd waarin we nu leven veel gecompliceerde is dan vroeger als ik eerlijk ben. Vroeger wisten ze gewoon niet beter zonder al deze dingen. Nu hebben we allerlei schema's, regeltjes, adviezen, coaches enz enz... Waardoor je als ouder vaak het contact met je intuïtie verliest. Want dit hoort zo te gaan en dat hoort zo te gaan. En als dat dan niet gebeurt voel je paniek.
Al die goedbedoelde coaches, adviezen en social media mbt het ouderschap etc hebben naar mijn idee ook echt een keerzijde
3 jaar geleden
Ik heb ook verschillende slaapcoaches gevolgd en kwam vooral tegenstrijdige dingen tegen wat me in de war maakte. Nu volg ik nog maar één soort slaapcoach (op instagram) en dat is Bureau van slaap. Zij zijn niet zo zwart/wit denkend en hebben me wat minder onzeker gemaakt! Voor 09.00 uur is helemaal geen probleem. Als je instagram hebt zou ik je zeker aanraden ze even op te zoeken. Daar hebben ze ook een post over gemaakt.
Meestal kun je er zelf niets aan doen en is dit nu gewoon het ritme van je dochter. En het kan zo weer veranderen, hier tenminste wel. (Dochter 9 maanden)
3 jaar geleden
Reactie op HeeHallo_1994
Ik denk dat de tijd waarin we nu leven veel gecompliceerde is dan vroeger a ...
Mee eens!
3 jaar geleden
Hier ook iemand die obsessief met slaapjes is 🙈
Toen mij dochter 9 maanden was legde ik haar rond 9 uur in bed, soms pas half 10. Dit heeft niet geholpen met het vroege opstaan, nog altijd tussen 05:00 en 05:30 wordt ze wakker.
Dus naar mijn ervaring maakt de tijd van het ochtenddutje geen verschil. Eigenlijk werkt niks om haar later op te laten staan. Zelfs naar bed doen om 20:00 maakt geen verschil. Ze is dan nog steeds vroeg wakker maar ook chagrijnig omdat ze niet genoeg heeft geslapen.
Mijn dochter sliep ook zoals jouw dochtertje, nog minder zelfs. Ik probeer het te laten gaan maar als je kijkt naar die mooie slaapschemas en rustmomentjes wordt je daar natuurlijk onzeker van.
3 jaar geleden
Dat is echt heel normaal.. 6 uur smorgens is ook een hele natuurlijke wakkertijd voor een baby. Zonder kunstlicht en donkere gordijnen zouden wij zelf waarschijnlijk ook zo vroeg wakker zijn.
De richtlijnen zijn precies wat ze zijn, richtlijnen dus. Elk kindje is anders en heeft een andere slaapbehoefte en ritme. Volg je kindje en je intuïtie en dan is t helemaal prima. Het zou pas zielig zijn als je je kindje wakker houdt terwijl ze zo moe is.
3 jaar geleden
Wij redden 09.00 uur vaak ook niet. Heb haar wel eens wakker gehouden en het gevolg was dat ze te moe was om zelf in slaap te vallen. We doen haar dus gewoon lekker naar bed als ze moe is. We zien ook dat haar wakkertijd in de ochtend korter is en later op de dag ze juist wat langer aan kan. Zo trekt de dag toch altijd wel weer ‘recht’.
Onze dochter wordt tussen 06.00 en 07.00 wakker en ik merk echt geen verschil met het tijdstip van het eerste dutje. Dus ik zou het gewoon lekker doen. Mocht ze nou structureel om 05.00 wakker worden, dan vind ik het nog wel de moeite waard om er op te gaan letten. Maar dit is voor ons zo prima.
3 jaar geleden
Reactie op HeeHallo_1994
Ik denk dat de tijd waarin we nu leven veel gecompliceerde is dan vroeger a ...
Helemaal mee eens. Ik probeer zo goed mogelijk naar mijn zoontje's behoeftes te kijken.
Merk dat hij (mede) daardoor erg makkelijk is, lang slaapt 's nachts en overdag erg flexibel is qua slaapjes. Je wordt knettergek van alles wat ze nu 'zouden moeten kunnen'
3 jaar geleden
Wat wij Ip vanaf het begin gedaan hebben is kijken wanneer ze moe is en dan op bed leggen. Wij letten heel erg op signalen en daar spelen we op in. Maken haar ook niet wakker.
Kinderen laten zelf heel duidelijk zien en weten wat ze fijn vinden, dus er kan gezegd worden dat voor 9.00 niet de bedoeling is maar als je kind moe is is het moe 😇
3 jaar geleden
Als je het echt niet wilt, kan je misschien even iets met haar gaan doen rond de tijd dat ze eigenlijk moe wordt, bijvoorbeeld even naar buiten voor een wandelingetje of even buiten spelen. Dan help je haar over die hobbel heen en kan ze een lekker lange dut doen na die tijd.
3 jaar geleden
Als het nu toch prima gaat gewoon zo doorgaan denk ik 🤷🏻♀️
Ze doet 2 dutjes als ik het zo lees?
Onze dochter is 16,5 maand doet ook nog 2 dutjes; ze wordt rond 7/7:30 wakker en gaat om 9:30/10 uur weer naar bed en slaapt dan tot half 12(dan maak ik haar wakker).
In de middag slaapt ze van 15.00 tot 16:30(ook dan moet ik haar wakker maken) en sinds deze week gaat ze om 19:30/20.00 naar bed. Tot vorige week was dit nog 18:30/19.00.
Niets moet in mijn inziens, alleen goed kijken naar waar jouw kindje het goed op doet 😁
3 jaar geleden
Ik ben zelf niet zo van de regels en schemas dus ik heb altijd mn kinderen gevolgd op gevoel. Mn dochter sliep altijd in de middag nog even, die had geen ochtendslaapje nodig maar mn zoon vanaf dat die klein was, is hij smorgens heeeeeel erg moe en sliep dus ook weer vroeg. We hebben zelfs een tijd gehad dat hij 1,5 jaar was en om 900 weer sliep tot 12/1 uur. En als ik hem wakker hield was hij over zn slaap heen en weer hij verschrikkelijk onhandelbaar. Ik zeg dus gewoon naar je kind luisteren en doen wat goed voelt/gaat. Mn zoontje van 2 jaar en 9 maanden ligt vanaf 1030 ook alweer te slapen.... Tot na de middag lukt hem niet
3 jaar geleden
Mijn tip is minder lezen en je kind volgen (en daarmee ook vertrouwen op jezelf).
Je hebt nou eenmaal kindjes die veel slapen en weinig slapen. Kindjes die vroeg wakker zijn of uitslapen.
Ik geloof niet in slaap methodes. Deze werken alleen maar omdat je als ouder toevallig dat gene hebt gevonden wat bij jouw kind past.
En als het bij jullie past dat jullie dochter om 09.00 uur weer toe is aan een dutje lekker doen.
3 jaar geleden
Lekker in bed leggen als ze moe is en laten slapen. Ik heb altijd de kleine voor 9u weer in bed gelegd als hij vroeg wakker was. Ik hield wakkertijden aan, geen bedtijden. Ook heb ik hem nog nooit wakker gemaakt. Inmiddels bijna 1,5 slaapt hij gewoon 1 lange middagdut en soms, als hij heel vroeg wakker is of heel moe is van de opvang gaat hij nog 2 keer.
3 jaar geleden
Richtlijn bleef hier 9 uur. Met genoeg slaap zal ze uiteindelijk ook de ochtend tot 7 uur langer slapen. En ik liet ze tot uiterlijk 10 uur slapen en nu het ochtenddutje is weggevallen hebben we ook dat heel geleidelijk gedaan door ze soms maar voor een kwartier op bed te leggen.
Doe vooral wat goed voelt en bij obsessief gedrag met slapen, rustig blijven. Je hebt het niet altijd in de hand














