16 Reacties
2 jaar geleden
3 maanden vind ik persoonlijk echt te jong, ze zijn nog zo afhankelijk van externe troost.
2 jaar geleden
Dat zou echt zielig zijn. Je hebt het haar nou eenmaal aangeleerd en nu begrijpt ze nog niks, met 18 maanden/2 jaar ofzo is meestal het moment omdat je het dan een beetje kunt uitleggen en afbouwen
2 jaar geleden
Ik heb de speen pas met 6 maanden geïntroduceerd. Daarvoor liet ik hem altijd gewoon aan de borst, maar steeds uren als speen gebruikt worden vond ik te zwaar na een half jaar. Ik zou zeker nog een speen blijven geven, ook omdat het veiliger schijnt te zijn ivm wiegendood.
2 jaar geleden
Oké Dankjullie voor de informatie, ik geef haar gewoon lekker de speen tot ze in een fase is waarin ze het zal begrijpen dat lijkt me voor haar het aller fijnste! Soms las ik wel eens dat het na 3/4 maanden gewenning word en je dan het beste kunt stoppen maargoed overal staat wel weer wat anders
2 jaar geleden
Behoefte tot zuigen is tot een maand of 9, daarna is het gewoonte.
Het plan was tot 9 maanden de speen te geven. Maar we hadden het geluk dat meneer zelf afbouwde tussen 5 en 7 maanden!
2 jaar geleden
Ik zou het laten, rond 6 maanden kunnen ze vaak zelf de speen zoeken en in hun mond stoppen.
Wij zijn met 7/8 maanden gestopt met de speen omdat de interesse erin af nam.
Ze heeft nu echt nog zuigbehoefte, die een tepel niet (genoeg) biedt dus dan zou ik de speen echt nog niet afnemen
2 jaar geleden
Ik zou de speen nog niet afnemen ivm zuigbehoefte. Je kunt wel al oefenen met de speen zelf laten pakken door deze in haar handje aan te geven.
2 jaar geleden
Reactie op Feather
Wij zijn ergens rond de 1 of 1,5 gestopt. Even een kleine 10 minuten huilen ...
Jaar of maand? 😅
2 jaar geleden
Wij zijn met 2 maanden gestopt. Pakten hem al amper, lieten zich niet foppen. Honger is nog steeds honger. Nu ook met in slaap vallen hebben ze hem niet nodig.
2 jaar geleden
Ons kindje is inmiddels 14 maanden en gebruikt de speen alleen om in slaap te vallen, daarna valt de speen uit en heeft hem heel de nacht niet. Kan daardoor zelf in slaap vallen, en soms pakt hij hem ook helemaal niet. Ik zou het jezelf nu nog niet zo lastig maken als er zuigbehoefte is. Voor je kindje ook fijn en geborgen gevoel, vooral als ze zo jong zijn :)
2 jaar geleden
Zou vooral oefenen met speen zelf in de mond doen. Dus met haar hand de speen in de mond laten doen en mss zelf in bed naar speen zoeken. Met 3 maanden is het echt zuig behoefte, dus als je het afneemt zal het niet de gewenste effect hebben en ontneem je haar behoefte. Volgens mij wordt het na 6 maanden vanzelf minder en tussen 6 en 12 maanden kan je dan de steen afbouwen. Bij ons ging dit met 8 maanden vanzelf toe haar bovenste tandjes doorkwamen weigerde ze de speen. Dus het was ongewenst cold turkey gestopt.. Waren een aantal pittige weken 😮💨 Nu wel weer profijt van














