37 Reacties
4 jaar geleden
Hier uiteindelijk 6 weken nystatine gebruikt en het was nog steeds niet over, om gek van te worden.
Met huisarts toen overlegd en ze zei misschien is het beter als we even stoppen met de behandeling. En jahoor na een week was de spruw zo goed als weg en na 2 weken niks meer te zien. Ook ben ik er probatiol mini bij gaan geven.
4 jaar geleden
Geef het de tijd! Mijn zoontje is 2 maanden lang behandeld voor hij er vanaf was. Het is niet 123 weg.
Voor mijn zoontje ook Nystatine gebruikt.
4 jaar geleden
Op advies van de kinderarts van het consultatiebureau gaven wij naast Nystatine onze zoon na iedere fles bessensap. Gewoon zo'n flesje uit de supermarkt! De bessensap even verdunnen met water en dan met een wattenstaafje de plekjes in de mond aanstippen. De schimmel houdt van suiker waardoor deze door melk wordt gevoed, bessensap is juist zuur en bevat geen suiker en daar leeft een schimmel dus juist niet op! Op een gegeven moment hebben wij zelfs de Nystatine helemaal laten staan en heeft de bessensap ervoor gezorgd dat we er na maanden eindelijk vanaf waren.
4 jaar geleden
Reactie op Suz4nn3
Hoe lang hebben jullie de bessensap gebruikt als ik vragen mag? Ik zie na 3 ...
Wel dik 2 maand. Het heeft bij ons wel lang geduurd om de laatste plekjes weg te krijgen. En dan waren ze even weg en dan zat er een paar dagen later weer een plekje. Onze zoon vond het wel lekker, dus ook toen de plekjes weg waren zijn we nog even door gegaan. Sinds een paar weken zijn we er eindelijk helemaal vanaf.
4 jaar geleden
Nu voor de derde keer spruw, dochter is nu 14 maanden. En elke keer hielpen de medicatie van de huisarts niet. Kokosolie en gentiaal violet wel. Veeeeeel gezonder ook.
Welke bessensap gebruiken jullie en hoe werkt dit precies? Iemand die mij dit duidelijk uit kan leggen?
4 jaar geleden
Nu voor de derde keer spruw, dochter is nu 14 maanden. En elke keer hielpen ...
Ik heb het van de Holland en Varret blauwe bessensap puur en ongezoet. Bewaar het id koelkast en na elke voeding doe ik een piepklein laagje in een beker die in met uitgekooktwater /de cooker heb omgespoeld. Dan was ik mijn handen (weer) en doe ik met een wattenstaafje over de tong gehemelte wangen onder de tong en lipjes smeren 2 of 3 keer. Na elke voeding. En dan even intrekken en dan veeg ik mondje af en geef ik weer speen (die ik elke dag uitkook en nu tijdeliwekelijks vervang voor nieuwe speen. Ik merkte vannacht voor het eerst verschil, voeden ging beter. Ik hoop dat dit zo blijft en ga nog even door met de bessensap. Sterkte voor alle mede mama's die nu ook met spruw worstelen. Ik ben benieuwd hoe vandaag gaat en ben zeer hoopvol!














