15 Reacties

2 jaar geleden
Misschien het consultatiebureau vragen? Daar zitten immers jeugdartsen.

2 jaar geleden
Wij zijn met onze baby van toen 11 maanden naar Thailand gegaan. Wij hoefden geen vaccinaties en hier is ook nooit naar gevraagd.

2 jaar geleden
Je kan via onderstaande link een afspraak maken bij de GGD en dan adviseert de reizigersadviseur je over de benodigde vaccinaties.
Als ik jouw reis simuleer (dus naar Thailand met kind jonger dan 12 jaar) wordt wel geadviseerd te vaccineren tegen hepA, maar voor jonge kinderen kan het weer anders zijn om medische redenen, geven ze aan. Daarom adviseren ze een afspraak te maken.
https://www.ggdreisvaccinaties.nl/afspraak-maken

2 jaar geleden
Hoi,
Laat ik eerst zeggen dat de ggd/huisarts/reiskliniek hier het beste antwoord op kan geven.
Mijn ervaring is echter wel dat voor baby’s hep A vaccinatie niet nodig is. Wij zijn naar bali gegaan en ouders wel alletwee gevaccineerd. Advies wat wij toen kregen is dat het bij baby’s niet kon en dat kindjes tot 5 jaar geen symptomen krijgen van hep A en er dus niet ziek van worden. Waarom dan wel vaccineren van 1 tot 5 is omdat de kans dat zij dit over geven aan ouderen best groot is en ze door te vaccineren het ‘doorgeven aan’ verkleinen.
Dit was de uitleg van een arts. Maar nogmaals stel zelf ook vragen aan je arts of reiskliniek.
Wel fijne vakantie alvast!

2 jaar geleden
Wij zijn met ons kindje van 11 maanden naar Zuid Afrika geweest. Niet helemaal hetzelfde natuurlijk maar wij hebben toen advies ingewonnen bij GGD over hep A en ons werd verteld dat we gewoon het normale vaccinatieprogramma konden volgen en dus niet speciaal voor de reis hepatitis A hoefden te halen.

2 jaar geleden
Wij zijn met onze zoon van toen 11 maanden naar Mexico gegaan. (Geen Thailand natuurlijk, maar zaten ook met wel of geen extra vaccinatie)
GGD en huisarts werd ik ook niet wijzer van omdat zij niet wilde/durfde te vaccineren onder de 1 jaar. Uiteindelijk heb ik een afspraak gemaakt/consult aangevraagd bij de vaccinatiepoli van het Franciscus Gasthuis & Vlietland (Rotterdam). Daar hebben we voor onze zoon toen wel de vaccinatie gehaald