21 Reacties
vorig jaar
Het eerste jaar vooral onbreekbare versiering gebruikt, hout, stof, metaal (ik houd niet van plastic). En de boom niet midden in de kamer, maar in een hoek waar kind normaal nooit speelt ed.
Kind bleek uiteindelijk de kerstboom een beetje eng te vinden, dus bleef wel uit de buurt 😉
vorig jaar
Wij hebben altijd een kerstboom van +- 150cm hoog, en die staat dan op een tafeltje in de hoek. Hij staat ingeklemd tussen de bank en ons tv-meubel. Zo kon ze er als baby/peuter nooit bij, en onderin hingen onbreekbare dingen voor het geval ze toch een poging waagde 😅 Nu ze 5 jaar is staat de boom nogsteeds op die plek ieder jaar, omdat t uiteindelijk de beste plek is in huis 😆
vorig jaar
We hebben toen de kerstboom eerst een dag kaal neergezet met alleen lampjes om te wennen.
Daarna de mooie dure ballen van mama bovenin onderin, plastic ornamenten, leuke vilten ornamenten van dille en kamille en hema.
Met dennen appels en alles wat kan vallen.
Ze mogen van mij aan de vilten poppetjes komen ( aanraken) inmiddels 3 kinderen verder en nooit problemen gehad.
vorig jaar
Duidelijk zijn dat ze er niet aan mag komen. Je hebt toch meer dingen in huis waar ze vanaf moet blijven?
Voor de zekerheid idd weinig interessants en breekbaar onderin hangen.
Hier altijd goed gegaan.
Ik zie op insta veel vilten kerstbomen voorbij komen, die je kinderen zelf kunnen versieren. Misschien kun je dat nog doen als de boom erg veel aantrekkingskracht heeft? Dan heeft ze haar eigen kerstboom.
Zoiets; https://www.bol.com/nl/nl/p/nijntje-kerstboom-vilt-in-bewaarkoffer-afmeting-75x100-cm-20-delig-home-deco-kerst-bambolino-toys/9300000003772854/?Referrer=ADVNLGOO002027-G-149406719490-S-2243333614204-9300000003772854&gad_source=1&gbraid=0AAAAAD5OnmMxum3PGNUbDN_gAJ5KnoJXu&gclid=Cj0KCQjwpvK4BhDUARIsADHt9sRMkF39LcrJiHwKOkx-Ftpxbq-kkHyrS9HrR0TobH5kcAgF-78RHlkaApgMEALw_wcB
vorig jaar
Aanleren dat ze er niet aan mag komen, en voor de veiligheid geen glas voor het grijpen
vorig jaar
Ik lees overal duidelijk zijn dat het niet mag.. nou mijn driejarige kan ik dat prima uitleggen en vorig jaar met 2 lukte dat ook wel, maar die van 1 leeft echt nog zijn eigen leven hoor. Wellicht allemaal hele brave kinderen, die van mij is echt een rauwdauwer dus ik snap je helemaal.
Ik denk dat wij geen kerstboom op gaan zetten maar gewoon lichtjes in huis en leuke decoraties!
vorig jaar
Neerzetten. Aanleren dat het niet mag. Nee blijven zeggen. En onderin plastic ballen hangen mochten ze er toch een keer aan zitten. Ook deed ik allemaal lege dozen gewoon inpakken net van dat folie papier en een plakband langs de hele lijn dat kreeg hij niet los en ruim buiten de boom zetten zodat hij eerst daar langs moest. Dan was ik er al om hem af te leiden en een alternatief te geven voor hij bij de boom en de ballen was. Dit werkte hier prima.
Net voor zijn 2de verjaardag hebben we een mini kerstboom met wat ballen gekocht voor zijn kamer. Hij krijgt tot zijn 18de nu elk jaar een kerstbal naar keuze. Vorig jaar wou hij een hondje. Dit jaar heeft hij al een brandweer auto uitgekozen.
vorig jaar
Bedankt voor jullie tips! Onze lieve kleine meid is ontzettend ondernemend en volhardend. Prachtige eigenschappen, maar het woordje ‘nee’ heeft ze met haar 11 maanden nogal lak aan. Ondanks de strengere toon, haar weg blijven halen etc. Maar ik vind de tips van de kerstboom in een andere hoek dan haar speelhoek en niet breekbare ornamenten een hele goeie! Gaan we proberen. 😃
gisteren
Onze kerstboom blijft dit jaar op zolder. De grondbox neemt momenteel nogal veel plek in beslag, dus voor de boom is nu even weinig plek.
Wel gaan we een klein boompje halen om op de eettafel te zetten. Zoontje kan daar niet bij. Leuk met wat lampjes en versieringen, dus toch wat kerstsfeer in huis.
En zo'n vilten kerstboompje voor hem gaan we ook doen. Is van Nijntje (zag de link al staan in een andere comment)















