38 Reacties
vorige week
Ik zou een doorverwijzing vragen naar de kinderarts, gespecialiseerd in huidproblemen met kinderen.
Hier hielp een strak smeerschema ontzettend goed. Niet zomaar stoppen en weer opnieuw beginnen, dan blijf je bezig
vorige week
Geen ervaring met eczeem bij kindjes, wel zelf een enorm eczeem klantje..
Vraag aan HA om verwijzing naar specialist. Tot die tijd probeer ook de huid vet te houden met bijv koelzalf zonder rozenolie. Dit is een vettende creme die je dagelijks kan/moet smeren om de huid soepel en vet te houden. Succes 😘
vorige week
Ik heb zelf eczeem, na een test bij de dermatoloog kwam ook allergieën naar voren (parabenen, parfum cobalt en nikkel) dus mijn keuze in producten is vrijwel nihil. Waar ik verdraag en waar vrijwel niks inzet is neutral merk (wasmiddel, Shampoo Conditioner). Een vette crème als ik last krijg van droge huid wat vaak opvlamt in eczeem: lanette crème (gewoon Etos ofzo). Verder...Urtekram werkt ook goed. zarqua (Holland & Barrett).
Ik heb een zeepblok van dove Sensitive die ik online ik bulk bestell sinds het uit de reguliere winkels is verdwenen. Deze blok is eigenlijk mijn alles..
vorige week
Ons zoontje heeft flink eczeem dat met name nu in de winter weer opvlamt. Wij smeren ieder ochtend en avond zijn hele lichaam met vette zalf (in de zomer lanette crème in de winter de vettere koelzalf zonder rozenolie) en daarbij dan af en toe hormoonzalf als het eczeem weer opvlamt. Verder gebruiken we juist zo min mogelijk producten op de huid en geen zeepjes in bad zodat de huid hopelijk nergens op kan reageren. Met dagelijks vette zalf en af en toe hormoonzalf blijft het hier redelijk onder controle!
vorige week
Reactie op Ferry de roze Flamingo
Ik zou een doorverwijzing vragen naar de kinderarts, gespecialiseerd in hui ...
Bedankt voor je tip, als dit niet werkt (1 week hormoonzalf en 4 weken de andere zalf, gaan we er zeker mee terug) maar was nu niet helemaal de vraag die ik stelde. Toch bedankt voor je tip☺️
vorige week
Reactie op xNijntje
Bedankt voor je tip, als dit niet werkt (1 week hormoonzalf en 4 weken de a ...
Wij gebruikten er neutral wasmiddel bij en verder eigenlijk 0 verzorgingsproducten, los van de voorgeschreven crèmes van de kinderarts. In de zomer is 't voor ons elke keer weer even uitzoeken welke zonnebrand te gebruiken, maar dr Leenarts zorgde voor weinig klachten.
1 week hormoonzalf is relatief kort, wel goed om in je achterhoofd te houden.
Hier was/is het standaard cetomacrogol als onderhoud, met de hormoonzalf bij oplaaiingen. Blijft een zoektocht vind ik!
vorige week
Welke hormoonzalf smeren jullie nu?
Tegenwoordig wordt eczeem bij kleine kinderen echt stevig behandeld, liever een sterkere zalf dan steeds uitbraken. Die werken nl voedselallergieën in de hand en dat wil je het liefste voorkomen.
Zou bij verzorgingsproducten vooral opletten dat het zo min mogelijk ingrediënten heeft en producten waar bijvoorbeeld pindaolie of amandel inzit vermijden, zeker qua contact met eczeem.
Weet niet hoe ruim je in je productie qua borstvoeding zit, maar dat kun je ook gebruiken op eczeemplekken. Heb ik bij mezelf wel eens gedaan toen ik niks beters voorhanden had en het hielp best goed. Zeep ed vooral vermijden nu
vorige week
Als onderhoudscrème naast hormoonzalf (en zonder hormoonzalf als het echt rustig was) hielp hier la roche posay lipikar baume AP+M het allerbeste. Vonden we zelf ook prettiger om te smeren dan de koelzalf en andere hele vette crèmes.
vorige week
Wat vervelend. Hier hielp een zwaardere hormoonzalf, een strak smeerschema (zo meer daarover) en de hierboven genoemde zalf van Lipikar Baume bladiebla.
Smeerschema wat onze kinderarts ons gaf was:
Week 1: 7 dagen elke dag smeren
Week 2: 1 dag niet, 6 dagen wel
Week 3: 2 dagen niet, 5 dagen wel
Week 4: 3 dagen niet, 4 dagen wel
Week 5: 4 dagen niet, 3 dagen wel
Week 6: 5 dagen niet, 2 dagen wel
Daarna wekelijks 1x smeren. Tussendoor dus goed vet houden.
En als het dan toch opvlamt begin je weer met het schema maar mochten we ook tussentijds instappen dus bijv in week drie. Het vlamt wel op, maar is snel weer koest. Er is een mythe dat hormoonzalf de huid dun maakt en je moet het ook echt niet op alle plekken op je lijf smeren, maar dat dun worden is een fabel. Er is een podcast met dr. Leenarts waarin die uitlegt hoe dat zit.
vorige week
Zelf heb ik eczeem en mijn dochter had het als baby ook maar nu gelukkig bijna niet meer. Wat iedereen zegt klopt helemaal. Ik zou enkel nog willen toevoegen: je zoon niet te vaak in bad. Water droogt de huid erg uit.
Verder inderdaad een straks schema voor de hormoonzalf, goed bijsmeren met vette zalf (lanette, cetomacrogol, vasiline) en persoonlijk vind ik na het douchen la Roche posay lipikar baume ook het prettigst (werkt hydraterend).
Oja en geen wasverzachter gebruiken. En parfum is vaak ook een boosdoener dus middelen van neutral kun je proberen.
vorige week
Reactie op Ferry de roze Flamingo
Wij gebruikten er neutral wasmiddel bij en verder eigenlijk 0 verzorgingspr ...
Ah bedankt!!
Ik wist niet dat 1 week te kort was eigenlijk.. verklaard dan ook wel een beetje waarom het de vorige keer na 1 week niet veranderd was denk ik.
H.A. gaf toen wel aan dat ze voorzichtig zijn ivm verdunnen van de huid.
vorige week
Reactie op Herfstrood
Welke hormoonzalf smeren jullie nu?
Tegenwoordig wordt eczeem bij kleine k ...
We hadden hydrocortison gekregen, die moesten we nu weer gebruiken voor een week.
Daarbij combineren met miconazolnitraat (4 weken erbij).
Bedankt voor deze info. Ik zal eens de verzoringsproducten bij langs!
Bedoel je dan gewoon dun insmeren met bv? Of maak je er dan een creme van oid?
Ook geen olie in bad? Las veelal dat badolie ook voedend en vettend werkte.
Bedankt iniedergeval!
vorige week
Ons kindje heeft ook milde eczeem, wat opkomt met vlagen. Wij gebruiken waspoeder van neutraal. En smeren pure shea butter erop. Dat werkt goed.
vorige week
Een ervaringsdeskundige. Zou vragen om doorverwijzing naar expertise centrum in Utrecht. Heeft mij vroeger veel gedaan. En wat mijn nr 1 tip is, neem een waterontharder. Dat heeft voor mij zoo veel veranderd. Ik krijg meteen last als ik ergens douche zonder. Er is trouwens ook een vereniging. VMCE, hebben ook veel tips.














