31 Reacties
3 jaar geleden
Ik heb zelf nog geen kinderen, dus heb geen ervaring. Ben ook voor mezelf heel benieuwd dit allemaal nodig is of dat het een kwestie van afleren is. Ik bedoel, mijn moeder past op haar kleinkinderen (ook babies) en niks in huis is aangepast, qua kabels wegwerken of hoeken van tafels etc.
3 jaar geleden
Reactie op Lippie91
Ik heb zelf nog geen kinderen, dus heb geen ervaring. Ben ook voor mezelf h ...
Ik wil niet dat als hij zich aan een kast optrekt dat de kast op hem valt bijvoorbeeld. Of dat hij de trap afvalt. Als oppas let je denk ik ook nog meer op dan dat je 24/7 met je kindje bent, ook al ben je een oplettende ouder. 😊
3 jaar geleden
Hier alleen de stopcontacten waar hij bij kan voorzien van een plaatje, en het kastje met schoonmaakmiddel voorzien van een kinderslot. Verder niets… hij is 13 maanden, staat/loopt sinds hij 8 maanden was en op een keer een konijnenbrok in zijn mond na (was niet lekker dus eenmalig ;)), geen enkel probleem gehad tot nu toe. Maar mijn instelling is dan ook ‘als ik alles voor hem wegneem/oplos/voorkom leert hij ook niets’. Dat moet bij je passen denk ik :).
3 jaar geleden
Ik heb hier destijds alleen stopcontactplaatjes gedaan en we hebben op de overloop traphekjes, 1 naar zolder en 1 bovenaan de gewone trap. Ben van mening dat alles wegpakken avarechts werkt en dat de dingen dan juist intressanter zijn om te pakken.
Heb een nichtje en daar werd ook alles weggezet. Als hun op visite komen worden door mn schoonzus al mijn prulletjes hoog en droog weggezet. Ik lette wel op met bijvoorbeeld kaarsjes waar een glasje inzit want dat is echt gevaarlijk. Maar hun legden de afstandsbediening van de tv nog weg en die vindt mn nichtje dus superintressant terwijl mijn peuter er niet naar omkeek toen ze baby/dreumes was
3 jaar geleden
Wow! Ga je dat allemaal aanpassen?
Ik vind zelf dat kinderen ook moeten leren dat niet alles van hun is. Ze moeten zich geen pijn doen maar het enige wat ik aangepast heb zijn de stopcontacten.
Geen hoekjes op de tafel enz. hij is nu ruim een jaar en er is nog nooit iets gebeurd! Schoonmaakmiddelen staan wel hoog.
Maar verder vanaf het allereerste begin aangeleerd dat al die spullen niet voor hem zijn! Alles staat hier gewoon op tafel en op de kastjes, wijn ligt gewoon in het wijnrek en het is allemaal niet voor hem.
Kastjes en laatjes zijn ook niet voor hem.
Hij heeft zijn eigen speelgoed en spulletjes en ik moet zeggen dat als je consequent bent ze dat erg snel leren!
3 jaar geleden
Hier enkel stopcontacten afgedekt en een kinderslot op het gootsteenkastje. En een traphekje beneden. Boven geen hekje want we zijn er altijd bij en ze weet heel goed dat de trap gevaarlijk is dus ze blijft er uit de buurt.
Wij hebben zware eiken meubels die we zelf met moeite van hun plek krijgen dus die trekt ze echt niet om.
Kattenbrokken, kattenbak en water staan gewoon op de grond. Vanaf het begin af aan aangeleerd dat dit bah is en ze zit er dus ook niet aan.
Een kind leert ook door vallen en stoten wat ze wel en niet kunnen doen. Ik ben niet zo van de bubbeltjes folie generatie. Maar hier is er nog nooit iets heftigs gebeurd.
3 jaar geleden
Paar veilige dingen neerzetten die niet gepakt mogen worden. Zodat je baby het huis van een ander niet af breekt zodra je ergens op visite gaat.
3 jaar geleden
Hier enkel stopcontacten afgedekt en een kinderslot op het gootsteenkastje. ...
Ja zo dacht ik ook.. Werkte ook prima voor mn oudste. Mijn jongste is toch van de trap gevallen en onder een kastje terrecht gekomen. Alsnog alles aangepast dus! Geeft wel rust.
3 jaar geleden
Hebben geen traphekje. Zoontje is nooit alleen boven (slaapt nog in zijn ledikantje dus kan niet zelf rondlopen) beneden zit er een deur voor de trap die hij zelf niet open kan doen.
Stopcontact alleen afgeplakt waar hij makkelijk bij kan.
Hoekjes van tafel, niets aan gedaan. Vallen en stoten gaat toch wel gebeuren, beter leert hij snel waar hij voorzichtig mee moet zijn.
Spullen in de open kast gewoon laten staan, ook op de onderste planken. Moet toch leren dat bepaalde dingen niet mogen. Dus geen dingen pakken uit de kast.
Kabels wegwerken? Nee, waarom? Zie er niet heel veel kwaad in? Nu liggen er hier geen meters kabel, maar wel snoeren van lamp enz
Eten en drinken van de kat gewoon laten staan. Heel vaak nee zeggen, en zelf laten ontdekken dat het echt niet lekker is🤪
Kasten niet vastgezet. Staan hier niet veel kasten en die er staat is echt onmogelijk om te trekken.
3 jaar geleden
Wij hebben helemaal niks aangepast behalve de gevaarlijke middelen zoals schoonmaakmiddelen weggezet. Kinderen moeten leren dat ze ergens niet aan mogen zitten. Het ergste wat er gebeurt is, is dat hij aarde heeft gegeten uit de plantenbak. En heeft een keer getekend op het dressoir. Verder is er nooit iets gebeurd.
3 jaar geleden
Ja zo dacht ik ook.. Werkte ook prima voor mn oudste. Mijn jongste is toch ...
Straks met 2 kids en als mn oudste in een groot bed gaat slapen komt er wel een traphekje boven aangezien ze dan zelf uit bed kan.
3 jaar geleden
Wij hebben traphekjes , stopcontacten dicht geplakt en 1 hele vervelende punt van de keuken beschermd.. spullen wel wat weg gehaald en bevalt ons best goed een leeg huis.. verder niks gedaan eigenlijk. Schoonmaakspullen stonden al hoog.
3 jaar geleden
Hier niks aangepast. Ze is 1,5 en ze blijft overal vanaf waarvan ik niet wil dat ze eraan komt.
Ze geeft soms wel een hondenbrokje uit de bak aan de hondjes, maar dat vind ik niet erg. Zo groeit hun band ook. Na het uitlaten wilt zij ook altijd de hondjes een snoepje geven ☺️
Wel wil ik nog traphekjes plaatsen zodat zij op haar kamer kan spelen en ik bijvoorbeeld het bed ondertussen kan opmaken.
3 jaar geleden
Hier alleen traphekjes gedaan, en op sommige kasten kinderslot.. waar echt dingen in staan wat gevaarlijk is als schoonmaak middel enz.
Verder weinig eigenlijk. In begin de glazen vaasjes even van tafel gehaald maar nu staan er gewoon weer kaarsjes enz en blijft die gewoon vanaf.
3 jaar geleden
Wij hebben stopcontact plaatjes en traphekjes. Verder heb ik niks gedaan. Het is geen konijn die door kabels heen bijt 🤣
En ik heb der geleerd om van spullen af te blijven. Als je ergens op visite bent kan je daar ook niet het hele huis re-organiseren.
Maar dit is mijn mening.
3 jaar geleden
Van alles wat je hierboven schrijft hebben wij alleen plaatjes op lage stopcontacten en een clipje op het kastje met de schoonmaakmiddelen. Kabels hadden we al allemaal weggewerkt, maar niet speciaal voor onze dochter dus. Nooit een serieus ongelukje gebeurd.
Ik zou dus gewoon kijken hoe het gaat. Zie je iets gebeuren wat je spannend vind kun je er altijd nog wat aan doen.
Oh we hadden wel van die leuke maar wiebelige kleine bijzettafeltjes, die hebben we wel even weggehaald en er tijdelijk een stabiele salontafels voor in de plaats gezet, mijn dochter trok zich eraan op dus dat vond ik onhandig…
3 jaar geleden
Het enige wat wij hebben gedaan is stopcontact plaatjes en een paar kwetsbare spullen verplaatst. Op een kast (met schoonmaakspullen) zit kinderslot. De rest kan bij gewoon openen. Uiteindelijk vind ik dat het er ook een beetje bijhoort (af en toe eens vallen, leren dat ze niet aan alles mogen komen)














