177 Reacties

7 maanden geleden
Toevallig kwam ik deze ook tegen: https://www.facebook.com/share/v/jn6rMAZpJ3DJxBko/?
Echt verschrikkelijk hoeveel kinderen al vanaf jonge leeftijd verslaafd raken aan deze rotzooi. Heb vanaf het begin af aan gezegd dat het verslavend is en dat ik het zo min mogelijk voor onze kinderen wil hebben!

7 maanden geleden
Ik was echt verbaasd over hoe Cocomelon filmpjes zijn geoptimaliseerd zodat peuters er naar blijven kijken…!

7 maanden geleden
Heeft iemand tips om hiermee af te bouwen en je kinderen (vooral als ze iets ouder zijn, mijn oudste is 5) te laten wennen om minder tv en tablet te kijken?
Ik zag er heel lang geen kwaad in waardoor het een beetje erin is geslopen.. vooral op momenten dat ik wil koken of even in het huishouden bezig wil zijn maak ik gebruik van tv, met als gevolg dat deze toch vaak een groot deel van de dag aan blijft staan.
Ik ben al een paar x begonnen met scherm tijd afbouwen maar het sluipt er op de een of andere manier toch weer in.

7 maanden geleden
Heeft iemand tips om hiermee af te bouwen en je kinderen (vooral als ze iet ...
Hoeveel vind je wenselijk?
Hier is het vanaf een uur voordat we gaan eten mag het. Ze kunnen zelf op de klok kijken of het al tijd ervoor is (zijn 3 en 5). 9 van de 10x zijn ze dan allang iets anders aan het spelen en kijken ze bijvoorbeeld maar een kwartiertje. Het volle uur maken ze eigenlijk nooit vol.
Tablet hebben we niet, ze kunnen samen kijken op de televisie/YouTube. Achter een tablet zit je zo in elkaar gedoken, lijkt mij minder goed dan op de bank naar de televisie kijken.

7 maanden geleden
Heeft iemand tips om hiermee af te bouwen en je kinderen (vooral als ze iet ...
Genoeg andere activiteiten bedenken en aanbieden! En duidelijk/structureel zijn voor hen en jezelf. Bijvoorbeeld zeggen okee vanaf 12.00 tot 13.00 mag de tv aan maar alleen bepaalde (teken)films die niet zo intens zijn. Van 13.00 tot 15.00 een andere activiteit, om 15.00 even eten, etc. Op tiktok (dan wel even schermtijd voor jezelf🤣) zijn superveel ideeën voor "Activities for 5 year olds" die ze wel zoet houden. En super goed dat je eraan wil werken!!

7 maanden geleden
Wij zijn gewoon gestopt, en we hebben echt een heel ander kind!

7 maanden geleden
Ik was stiekem al aan het wachten op dit topic.
Heel eerlijk? Ik ben heel blij met deze uitzending. Zelf best wel anti scherm (we volgen de WHO adviezen), maar in mijn omgeving zijn schermen helaas best wel normaal. Al regelmatig aan andere mensen bijna moeten verantwoorden waarom we deze keuze maken.
Ik wist dat het slecht was, maar zo slecht, wist ik eigenlijk ook niet. Heel fijn dat de ogen van de mensen die kritiek op ons hadden (en onze eigen ogen ook nog ietsjes meer), nu geopend worden.
Dankjewel Arjen ❤️

7 maanden geleden
Genoeg andere activiteiten bedenken en aanbieden! En duidelijk/structureel ...
Ja het grappig is dat ik zelf (op deze app na) geen enkele vorm van social media gebruik.. geen insta geen TikTok geen Facebook echt helemaal niks 😅
Op de momenten dat ik niet met huishouden of eten maken bezig ben, ben ik ook wel met de kids bezig en vooral veel erop uit. Ik vind alleen de momenten lastig waarop ik ze die aandacht niet kan geven, ik raak zelf snel overprikkeld als ik bepaalde zaken gedaan wil krijgen en de kinderen blijven naar me toe komen.. daarom kies ik vaak de gemakkelijke weg.
Ik ga er gewoon mee stoppen en dan vind het vanzelf zijn weg wel weer🤷🏼♀️
Vroeger kregen moeders ook het huishouden gedaan dus dan moet mij dat ook lukken 😅

7 maanden geleden
Werd er net ook door m'n man op geattendeerd. Nu durf ik wel te zeggen dat mijn kind echt niet veel filmpjes kijkt, maar was er soms voorbijkomt! Nu een account gemaakt en ze kan alleen filmpjes kijken die ik oke vindt. Heb nu bijvoorbeeld een aantal voorleesverhalen erop gezet. Iemand anders nog leuke tip voor wat er bij kan?

7 maanden geleden
Reactie op Anoball
Ik was stiekem al aan het wachten op dit topic.
Heel eerlijk? Ik ben heel ...
Volledig eens. Soms lastig als een ander niet begrijpt waarom wij niet voor tv/tablad kiezen voor ons zoontje.
Deze uitzending helpt met uitleggen en ook voor mijzelf extra bewustwording en motivatie om hier niet aan te beginnen.

7 maanden geleden
Helemaal eens. Hier een peuter van 2,5 die scherm rij wordt opgevoed. We facetimen wel met familie in het buitenland en het nieuws oid staat ook weleens aan. Wat me wel bezighoudt is dat ze op school straks omgeven zijn met schermen, digiborden en laptops vanaf groep 3. Nog geen idee hoe ik daarmee om wil gaan als ouder.

7 maanden geleden
Ons zoontje (3,5 jaar) heeft een tablet. Hij mag per dag een kwartier YT kids en een kwartier Zappelin (meer filmpjes dan educatieve spelletjes in die app). Vaak gebruikt hij 's ochtends al zn tijd al als hij zn fles drinkt en zn boterham eet. Helemaal prima. Hij weet dat als het op is, de apps op grijs gaan. We hebben sindskort Squla voor hem aangeschaft en dat begint hij steeds leuker te vinden. Als hij terug komt van de opvang doet hij soms Squla en tegenwoordig kiest hij er steeds vaker voor om met de Lego te gaan spelen.

7 maanden geleden
Heeft iemand tips om hiermee af te bouwen en je kinderen (vooral als ze iet ...
De regels zo simpel mogelijk houden.
Filmpje mag hier op schooldagen vanaf 17.00u. Daarvoor moeten ze maar wat anders bedenken.
In het weekend mag het in de (vroege) ochtend op bed #babysitter 🫢
Verder vind ik het een groot verschil wát er precies gekeken wordt. Shaun het Schaap of buurman en buurman beter dan YouTube kids algoritme-fuik.
Als de oudste (5) iets gevonden heeft waar ik niet echter sta, is het iets anders uitzoeken of uit. Jurassic Park bijvoorbeeld.
We kijken ook vaak samen een film.

7 maanden geleden
Hier ook scherm vrij. Ik zeg tegen mn dochter 'nu mag je even zelf spelen, dan kan ik de keuken doen/koken/etc'. Soms geef ik speel suggesties: tekenen, boekje lezen, duplo. Maar ze weet zich prima dan te vermaken, komt af en toe naar me toe om iets te laten zien oid. En als het zelf spelen niet gelijk lukt: ook goed! Dan verveelt ze zich maar even, verveling is ook belangrijk om te leren. Vanuit verveling komt ze meestal in fantasievol spel

7 maanden geleden
Ik zette de tv eerst niet dagelijks alleen, heel af en toe. Nu ben ik 31 weken zwanger en ik vind het zo zwaar met nog een peuter van bijna 3 in huis dat ik nu elke dag de tv aan doe 😥 Hij wil sinds kort ook geen middagslaapje meer, dus ik hij in de middag wat chagrijnig van de vermoeidheid. Ik leg hem wel nog steeds in de middag op bed om het te proberen, maar dan is hij alleen maar aan het kletsen en haal ik hem na 3 kwartier weer uit bed. Mijn zoontje vindt het heel moeilijk om alleen te spelen. Hij vraagt altijd heel lief of ik met hem wil spelen, maar op de grond spelen lukt me gewoon niet meer. Hoe pakken anderen dit aan? Als ik de tv aanzet heb ik de gelegenheid om even op de bank te liggen en anders niet. Hij is ook niet van het tekenen of knutselen. Hij speelt het liefst alleen maar met auto’s terwijl we van alles hebben voor ‘m. Ik voel me zo schuldig om steeds de tv aan te zetten en een slechte moeder (ook al voor deze uitzending). Sorry voor het ellenlange bericht 😅

7 maanden geleden
Heeft iemand zin en tijd om kort de aflevering voor mij samen te vatten qua nadelen? Ik heb een smoor drukke dag vandaag dus geen tijd maar ben wel benieuwd.

7 maanden geleden
Het gaat me hartstikke makkelijk af om mijn kind van 1,5 niet achter een scherm te zetten. Ons kind heeft geen idee dat het interessant is, want wij kijken zelf zelden op onze telefoon in zijn bijzijn en nooit televisie in zijn bijzijn.
We kopen ook gewoon geen tablet, dat probleem ook opgelost 😅
Hij ziet weleens een tv aan bij mijn ouders maar dat is sport of praatprogramma's dus sowieso niet interessant.
De misvatting van mensen is dat kinderen rustig zijn/worden van een scherm, terwijl er juist veel te veel impulsen hen worden afgevuurd op ze die ze moeten verwerken en dit leidt tot slaapproblemen of vervelend gedrag.

7 maanden geleden
Ik heb de aflevering gezien, echt on point! Ik had al veel van de informatie via www.schermvrijopvoeden.nl, daar geven ze ook aan hoe verslavend het is.
Samenvatting kan ik bijna niet geven. Komt er op neer dat dit soort filmpjes (cocomelon) schadelijk en verslavend zijn. Ze testen het bij peuters op welk fragment er wordt weggekeken. Als dat gebeurd passen ze het fragment aan zodat peuters blijven kijken.
Ook moet de schermptijd onder 2 jaar drastisch omlaag. Op jonge leeftijd onder de 4/5 jaar (meen ik) veel schermtijd heeft invloed op de emotionele ontwikkeling.
Gewoon even kijken wordt alles duidelijk uitgelegd.