67 Reacties

4 jaar geleden
Niet meer kolven. Wat een verademing was dat.
Zien hoeveel ze binnenkrijgt.
De nachten makkelijker verdelen (dus zonder kolven).

4 jaar geleden
Nooit bv gegeven, maar vond het erg fijn zicht te hebben wat ons meisje op een dag binnen kreeg en dat m'n man ook een flesje kon geven en dus vanaf begin een band op kon bouwen....
Denk inderdaad dat wat meer "vrijheid" voor jou een voordeel gaat zijn (dus niet alles is afhankelijk van of je er bent of niet, maar ook wat je eet/drinkt)

4 jaar geleden
Oh haha net op je andere topic gereageerd. Mij hielp het om niet te veel te stressen over het kolven (op opvangdagen gecombineerd, vrije dagen borstvoeding). Daardoor ontspannen door kunnen voeden.
Ik ben wel pas vanaf 9 mnd structureel kunstvoeding bij gaan geven, dus dat zal geholpen hebben qua productie; als je dat te snel doet schijnt bij veel vrouwen onderproductie te ontstaan.
Wat maakt dat je het als wedstrijd ervaart?

4 jaar geleden
😊 heb je even:
Genoeg slaap vanaf dat zoontje geboren is;
Sneller je lijf terug en mentaal weer scherp;
Man die even veel kan doen;
Vanaf dag de vrijheid om te doen wat je wil want baby is niet van jou afhankelijk;
Geen geplak van baby aan je lijdf;
Niet kolven;
Medicatie kunnen slikken;
Alcohol kunnen drinken;
Niet meer over alles na hoeven denken, vond 9 maanden lang genoeg;

4 jaar geleden
Zorg is deelbaar met anderen
Altijd duidelijk hoeveel kind drinkt en wat het binnenkrijgt
Overal en altijd kunnen voeden zonder gedoe
Makkelijker op schema ipv op verzoek kunnen voeden
Alcohol kunnen drinken en niet op eten hoeven letten
Alle vrijheid hebben als moeder

4 jaar geleden
Toen ik met 5 maanden over ging naar kunstvoeding (omdat ik op was), ging mn zoontje niet gelijk beter slapen. Ook doe ik nog steeds de meeste voedingen. Maar ondanks dat ging ik me wel beter voelen, ook lichamelijk. Ik kreeg meer energie en had meer tijd/ energie voor mn zoontje. Denk dat het ook iets hormonaal was voor mij, ik kwam meer in balans.

4 jaar geleden
Geen antwoord op je vraag want ik geef nogsteeds bv. Maar het is natuurlijk geen wedstrijd...maar ik ben er wel trots op dat ik nu bijna 13 maanden 8 tot 10x per dag voed en het nogsteeds overleef(ik vind de momenten leuk hoor samen, dit klinkt negatief). En geloof me ik heb ook zware vervelende momenten gehad en ik vind kolven ook niets. Maar ik heb me er doorheen geslagen. En dat is niets ten negatieve van ouders die nooit bv hebben gegeven of gestopt zijn na 1 week/maand/of wat dan ook. Maar je mag er dan best trots op zijn. Netals dat anderen trots mogen zijn op de keuzes die zij hebben gemaakt...iedereen doet het allemaal uit bestwil.
En bij deze dus ook niets ten negatieve dat je wilt stoppen omdat je kolven haat. Doe vooral waar jij je goed bij voelt💪🏻

4 jaar geleden
5 maanden, super lang! Goed zeg. Ik haatte kolven ook, helemaal tijdens werk. Hier 4.5e maand gedaan. Voordelen; minder hormonen, minder vaak voeden, rond die tijd begin je ook met hapjes en proeven dus het hele “baby” gaat er al wat vanaf, je leven meer terug, andere mensen kunnen voeding geven, je kunt makkelijker weg of op pad, je baby groeit er even goed op, je kunt echt een dag werken ipv achterin je hoofd bezig zijn met borstvoeding etc etc etc

4 jaar geleden
Geen ontploffende lektieten meer midden in de nacht (na afbouwen uiteraard)

4 jaar geleden
Gewoon geen geduld hebben met kolven
Niet steeds m'n kolf apparaat meenemen (de mijne moet in de stopcontact 🤨) ik hou van bh loze nachten dat zou weer fijn zijn.. en had ik maar wasbare zoogcompressen.. ik greep soms wel is mis omdat ik die dozen zowat verslonden had door het vele lekken. Geen natte tshirt meer.. pijnlijke borsten zo kan ik wel doorgaan.. ik klaag verder niet hoor 😜 dus conclusie voordeel is langer slapen en voor mij meer vrijheid kind blij ik blij 😊

4 jaar geleden
Alles wat reeds genoemd is én kauwen met tandjes op speen is níét pijnlijk!