34 Reacties
3 jaar geleden
Vanaf een jaar of 1. Daarvoor lukte het af en toe wel, maar zeker niet consequent. 9 van de 10 keer voedde ik haar in slaap. Vanaf het moment dat ik borstvoeding ging afbouwen ging het in slaap vallen steeds meer zelfstandig. Ik heb er eigenlijk nooit zo bij stil gestaan, het ging een beetje vanzelf zonder dat dit echt een gericht doel is geweest.
3 jaar geleden
Reactie op Ris.
Vanaf een jaar of 1. Daarvoor lukte het af en toe wel, maar zeker niet cons ...
Nou ik wil ook niks forceren hoor.. alleen ik ben er sinds gister achtergekomen dat ik waarschijnlijk weer zwanger ben.. ja I know HEEL snel! En was ook niet helemaal de bedoeling. Maarja net zo welkom!
Alleen een pasgeboren en een kindje van 13 maanden in slaap moeten wiegen en allebei op de zelfde tijd oehhh krijg ik het benauwd van 🙈
3 jaar geleden
Reactie op M1994
Hier ook vanaf 1 jaar en dan ook pas door slapen
Oké, dan hou ik daar een beetje rekening mee! Over de nachten mag ik echt niet klagen! Hij gaat meestal tussen 7/9 in de avond slapen tot de volgende ochtend 6/7 uur. Met een voeding nog om 23:00 maar daarbij slaapt hij ook half eigenlijk. Dus zeker niks te klagen. Alleen ik MOET hem in slaap wiegen anders lukt het echt niet! Ook niet heel soms
3 jaar geleden
Hier toen onze dochter 8 maanden was. Ze ging toen naar haar eigen kamer en toen heb ik het eigenlijk ‘cold Tukey’ gelijk aangeleerd. Ze vond het eerst lastig. Ik kwam dan vaak haar een aai over de bol geven en zei dan slaaplekker. Geen hele gesprekken aangaan en ook niet uit bed halen, tenzij ik merkte dat ze echt overstuur was. Mijn dochter is over 4 maanden 2 en ze valt nog steeds zelf in slaap. Vooral bij haar sprongen had ze er wel even moeite mee, maar dan was het toch nog steeds de structuur aanhouden en niet eraan toegeven. Dat duurde dan Max een week en dan deed ze niet meer moeilijk.
3 jaar geleden
Mijn zoon is 13 maanden en kan het nog niet, slaapt ook niet door en wilt ook niet voor 12 uur 's nachts slapen. Heeeeeel vermoeiend 😴
3 jaar geleden
De eerste maanden werd ze half in slaap gevoed en zo in bed gelegd. Voeding=slapen voor haar. Daarop zijn we verder gaan bouwen door het voeden een deel in de woonkamer en een deel op de kamer te geven. Gaandeweg de voeding op de kamer verkort maar wel een slaapritueel opgebouwd. Tot we op het punt gekomen zijn dat ze op kamer geen voeding meer kreeg maar wel wist dat het slaaptijd was. Ze was denk ik een maandje of 3.
Misschien kunnen jullie heel zachtjes het wiegen gaan afbouwen en de afstand tussen jullie groter maken wanneer het slaaptijd is. Dit kan in kleine stapjes, bv: stap 1, geen oogcontact tijdens het wiegen (ik zeg maar) stap 2: iets minder snel wiegen, stap 3: niet meer wiegen, stap 4: gewoon wat rondlopen, stap 5: al zittend, stap 6: 1 arm rond je baby in bed, stap 7: een hand,... enzovoort.
Alles loopt hier heel sereen met een ritueeltje en dat is volgens mij key. Je gaat je ritueel belangrijker maken dan het wiegen/voeden/sussen. Zodat jouw baby het wiegen gaat vervangen door een ritueel waar zij zich goed bij voelt.
Sinds haar 6de maand lijkt mijn dochter zelf aan te tonen van haar bed en het slaapritueel te houden. Ze is ondertussen 11 maand. Ze gaat met een glimlach haar bed in en kan gerust nog even brabbelen, rondkijken, frutselen met haar beertje,... voor ze in slaap valt.
Óf ik heb iets goed gedaan met al dat inlezen over baby's en slaap, óf ik heb geluk, kan ook 😅
3 jaar geleden
Reactie op BabyOnTheWayMay22
De eerste maanden werd ze half in slaap gevoed en zo in bed gelegd. Voeding ...
Mijn baby heeft nog geen vaste slaap tijden.. hij word gewoon moe 1,5/2 uur nadat hij wakker is geworden. Dus exacte tijden hebben we niet waarbij ik hem boven kan neerleggen of iets. En als hij moe word en hij ligt alleen met z’n speentje dan word die echt heel boos. Als ik dan niet snel genoeg ben gaat die zo over de flos dat die paars aan loopt. dus zelfstandig alleen slapen zit er nu nog eventjes niet in denk ik. Lopen helpt al wel.. wiegen doe ik al zo min mogelijk.
Zittend accepteert hij niet op het begin, dan begint die net zo goed te jengelen en kan hij zijn slaap niet pakken.
Die stapjes lijken me idd handig. Gelukkig heeft hij niet de fles/slaap associatie. Het kan goed zijn dat 2 uur na zijn fles hij moe word en dan gaat die gewoon slapen in me armen. Dus dat hoef ik al niet aan te passen.
3 jaar geleden
6-7 maanden. Hebben we wel geleidelijk aan geoefend met steeds wakkerder in bed leggen.
3 jaar geleden
Vanaf dag 1, met eens een enkele uitzondering tot hij 4/5 maanden was dat we soms wel even moesten wiegen. Maar dat is op 1 hand te tellen.
3 jaar geleden
Reactie op Sienna90
Rond de drie maanden ongeveer. Ging met ups en downs hoor!
Ons zoontje is nu 4 maandjes oud haha en het lukt nog steeds niet helaas! Begrijp me niet verkeerd ik vind het niet erg. Alleen ben er laatst achterkomen dat ik onverwacht weer zwanger ben! Dus tegen die tijd zou het wel fijn zijn zoals je wel kan begrijpen 😱














