70 Reacties

4 jaar geleden
Onze helm is niet zwaar en nooit gedacht dat m'n dochter er last van had in gewicht. Hooguit op warme dagen en langer fietsen dat ze jeuk kreeg. Maar goed ze heeft een dik pak haar op haar hoofd en eerlijk gezegd had ze anders een hoed of pet op gehad en was hetzelfde probleem geweest.
Ik ben team helm 🙋🏽♀️
Zo.n klein hoofdje wil je niet op de grond hebben, met of zonder helm. Maar het idee dat de helm de klap deels opvangt en het hoofdje beschermd vind ik een fijn idee.
En qua verhouding het is hetzelfde als bij grotere kinderen of volwassenen dus dat lijkt mij geen probleem. Geen onderbouwing verder voor je. Wij doen nr 2 in ieder geval weer een helm op.

4 jaar geleden
Ik vind, als het hoofdje van een kind een fietshelm niet aan kan, kan het kind sowieso nog niet mee op de fiets want is het hoofdje daar ook nog niet aan toe. Wij fietsen altijd met helm.

4 jaar geleden
Wij gebruiken vanaf het begin een fietshelmpje, zeker omdat wij elektrische fietsen hebben. Maar… Een fietshelmpje is alleen veilig(er), als je weet hoe je hem moet gebruiken. Als het helmpje niet goed op het hoofdje zit, geeft hij niet de bescherming die hij zou kunnen geven bij een klap of val.
Mijn advies als je voor een fietshelmpje wil gaan: laat je adviseren in een goede fietsenwinkel en laat zij je leren hoe je het fietshelmpje gebruikt.
Er zijn verschillende wetenschappelijke artikelen op internet te vinden over de voors en tegens van een fietshelmpje (veelal in het Engels), echter de fietsbond hier in Nederland geeft een negatief advies, o.a. vanwege het gevoel van schijnveiligheid die het mee kan brengen en het verkeerd dragen ervan. Zij zijn ook tegenstander van een helmplicht, vanwege de vrees dat er minder gefietst zal gaan worden.
Succes met je keuze!

4 jaar geleden
Hier ook altijd een helmpje! Het helmpje is ontzettend licht en zeker geen extra belasting voor zijn hoofd/nek. Ik bedenk me altijd maar dat stel dat het fout gaat en je kindje valt op zijn of haar hoofd met ernstige schade. Vergeef je jezelf dat hij/zij geen helm droeg?

4 jaar geleden
Reactie op Ditte_
Geen, zelf ook nooit een helm op gehad als baby of kind.
Wij ook nooit gehad als kind, maar houd er wel rekening mee dat het verkeer veranderd. Elektrische fietsen zijn gigantisch in opkomst en het is ook een stuk drukker op de weg.
Ik heb er eigenlijk nog niet over nagedacht wat wij gaan doen.

4 jaar geleden
Reactie op Erka
Wij ook nooit gehad als kind, maar houd er wel rekening mee dat het verkeer ...
Je hebt nog even om er over na te denken. Ik zou je wel aanrader het vanaf het begin te doen. Voor onze dochter en onszelf is het een gewoonte haar een helm op te zetten. Achterop, op eigen fiets en op haar step. Ze moppert wel is erover maarja ze is net 4 jaar en moppert over alles waar een grens aan kan zitten haha.
Mn zusje deed het eerst niet bij haar dochter maar wilde later toch wel, maar een 2 jarige een helmpje op aanleren is een uitdaging 🙈 op haar eigen fiets wel vanaf begin gedaan en dat gaat goed maar achterop is het nog vaak strijd..

4 jaar geleden
Ik heb het wel gegaan. Zo'n piepklein helmpje weegt bijna niks en ik zou mijn leven lang spijt hebben als er iets zou gebeuren. Het scheelt ook wel dat ik niet iedere dag, uren ben gaan fietsen met haar.
Het was wel even een zoektocht naar een passende helm, velen waren nog te ruim.
Bij de Consumentenbond staat:
Onderzoek fietshelmen
Veiligheid.nl toont aan dat een fietshelm hersen- en hoofdletsel kan voorkomen
Jaarlijks belanden 450 kinderen tot 9 jaar met hoofdletsel op de spoedeisende hulp. Als die een fietshelm gedragen zouden hebben, zouden dat er ongeveer 250 geweest zijn, berekenden zij. Het aantal ziekenhuisopnamen (200) zou de helft bedragen hebben.
Volgens een onderzoek van het American College of Surgeons vermindert een helm het risico op ernstig letsel na een val met de fiets met 58%.
Die onderzoeken zijn vast wel te vinden online.

4 jaar geleden
Ik heb vanmiddag een fietsstoeltje besteld (yaayyyy). Én een helmpje. Ik heb zelf een aantal jaren geleden een ongeluk gehad, door een automobilist van mijn fiets afgereden en met mijn hoofd op de grond terecht gekomen. Ik moet er niet aan denken dat mijn kleintje dat gebeurt. Sowieso niet natuurlijk, maar als het dan gebeurt, dan hoop ik dat een helm haar tere hoofdje nog enigszins zal beschermen. .
Zoals hier al benoemd: als een nekje het gewicht van de helm niet aan kan, betwijfel ik of je überhaupt al met hem/haar niet fietsen.
Ik heb vroeger book nooit een helm op gehad. Maar vroeger zaten er ook niet standaard gordels in een auto, of airbags. En zo kunnen we even doorgaan. Ik vind het "wij zijn er toch ook groot mee geworden" argument altijd een beetje een dooddoener om eerlijk te zijn. Ten eerste kun je de wereld van nu op veel vlakken niet meer vergelijken met 30 jaar geleden. Daarnaast veranderen inzichten en weten we nu soms dat dingen beter iets anders gedaan kunnen worden dan toen.

4 jaar geleden
Wij fietsen gewoon zonder! Geen seconde spijt van of eng🤗 mij is verteld dat een helmpje zeker kan helpen bij den groot ongeluk (wat gelukkig niet snel gebeurd) maar verder?? Heb hem zelf ook nooit gehad, is echt iets Duits?

4 jaar geleden
Ik ga binnenkort een fiets halen en ben zeker voor een helm. Mijn ouders hadden geen auto en moesten alles op de fiets doen. Ik ben met mijn vader aangereden. Bestuurder van de auto zat fout en reed ook nog door.
Ik zat toen nog voor. Ik ben uit het stoeltje gevlogen. In het ziekenhuis gelegen met een zware hersenschudding. Wil niemand veroordelen maar ik gun niemand wat ik heb meegemaakt 😭

4 jaar geleden
Reactie op Olifantje-24
Wij fietsen gewoon zonder! Geen seconde spijt van of eng🤗 mij is verteld d ...
Zit idd in een klein hoekje... maar paar weken gelden zelf moeten uitwijken een berm in omdat een idioot op zijn telefoon keek achter het stuur... kon de fiets nog net staande houden anders waren ze met hun hoofd op een kei gekletterd. Wij ouders zijn erg voorzichtig in het verkeer... en zijn allert op ouders met kinderen op een fiets.... maar heel veel mensen niet!