23 Reacties
3 jaar geleden
Hallo! Het ligt ook een beetje aan het budget wat je hebt maar stadspolders, dubbeldam, oudelandshoek, sterrenburg en wilgenwende (nieuwbouw) zijn de gezellige wijken. Land van Valk, krispijn, crabbehof en vogelbuurt zijn met name wat meer "volksbuurten". Betekent niet dat het niet gezellig is, maar wonen wel andere types zeg maar. Ik probeer niemand voor het hoofd te stoten maar dat is een beetje de nuance die ik probeer aan te brengen.
3 jaar geleden
Dubbeldam en stadspolders zijn de enige wijken waar ik zou willen wonen. Zelf opgegroeid in dubbelden, hele fijne wijk!
3 jaar geleden
Bij deze mijn kennis en mening, Wloon hier al 30 jaar :).
Hoewel hieronder iemand probeert niemand voor het hoofd te stoten, ga ik dat wel doen :). Ga vooral niet in Crabbehof, Krispijn, Wielwijk, het centrum, Land van Valk/Reeland, de Vogelbuurt en bepaalde delen van Sterrenburg 1 wonen. Tenzij je wil dat je kinderen opgroeien tussen de tokkies, zwervers, en nog een groep mensen die ik maar niet bij naam noem. Daar is ook continu tyfusherrie op straat, enzovoort.
Beste plek is Dubbeldam maar daar betaal je dan ook voor. Tweede beste plek is Sterrenburg 2 en 3. Derde is Stadspolders, hoewel die enigszins achteruit aan het gaan is. Veel pleinen waar hangjongeren zitten. Oudelandshoek ligt bij Stadspolders en is wel weer heel goed wonen.
3 jaar geleden
https://www.funda.nl/koop/dordrecht/huis-42837188-marslaan-25/ hier misschien? Lekker dichtbij het centrum
3 jaar geleden
Reactie op kvinne
https://www.funda.nl/koop/dordrecht/huis-42837188-marslaan-25/ hier misschi ...
Centrum sterrenburg bedoel ik
3 jaar geleden
Ik ben er geboren en getogen! Heb een gelukkige jeugd gehad in Sterrenburg 3, maar was ook blij toen ik voor mijn studie kon verhuizen en op plekken in Nederland en Duitsland kon gaan wonen waar de mensen net wat vriendelijker waren. Nu een aantal jaar verder, getrouwd en een kleintje op komst, verlang ik ernaar terug naar Dordt te verhuizen.. gek he?! Ik wilde er weg en nu weer terug?! Misschien zijn het de hormonen..
Veel succes met jullie keuze! Ik sluit me aan bij de berichten van de anderen 😃
3 jaar geleden
Voor de mensen die land van valk met crabbehof en wielwijk vergelijk hoe komen jullie er in godsnaam op..
ik vond stadpolders ongezellig niemand zei wat tegen elkaar (kan ook aan het erf hebben gelegen) vogelbuurt, crabbehof, wielwijk, staart zou ik echt niet willen wonen. Krispijn ligt eraan waar in krispijn precies. Dubbeldam is voor mijn gevoel meer een dorpje in dordt (correct me if i am wrong). Wilgenwende is upcoming en wonen veel kinderen.
We kunnen misschien beter vragen in watvoor buurt je zou willen wonen, wat vinden jullie belangrijk?
3 jaar geleden
Ongevraagd advies, maar als jullie echt een rustige fijne plek zoeken om jullie kindje op te laten groeien (ik denk dat dat de reden is dat jullie weg zouden willen uit Rotterdam), dan zou ik echt eens naar Oud-Beijerland kijken. Of anders de Hoekse Waard.
Ik ben daar zelf opgegroeid, hele fijne jeugd gehad. Alles zit hier qua winkel, scholen, sport etc.
Mijn vriend en ik zijn toen naar Dordrecht verhuisd omdat hij uit Brabant kwam, en we dachten dat dat de juiste keuze was omdat we dan op de helft van beide families zouden wonen.
We waren er beide niet bekend. Uiteindelijk is het niet zo goed bevallen. Heel de straat bestond uit tokkies, meerdere malen politie moeten bellen voor meerdere buren. Het centrum van Dordrecht is wel leuk en gezellig.
Maar goed, iedere wijk heeft zo zijn problemen/charmes.
Nu 3 jaar terug in Oud-Beijerland en dat is zo fijn. Echt nog het dorpse, buren zeggen elkaar gedag etc.
3 jaar geleden
Reactie op Xxaj
Voor de mensen die land van valk met crabbehof en wielwijk vergelijk hoe ko ...
Dit is wel waar, vroeger was dubbeldam ook apart van Dordrecht maar uiteindelijk is het samengevoegd. Dubbeldam is echt nog wel het dorpse waar mensen gewoon gedag zeggen en waar buren voor je klaarstaan. Daar hoefde ik ook nooit bang te zijn als de achterdeur een keer per ongeluk open bleef staan..
3 jaar geleden
Reactie op CK95
Ongevraagd advies, maar als jullie echt een rustige fijne plek zoeken om ju ...
Al hoewel ik het 100% met je eens ben (ook een Hoeksche Waarder hier) denk ik dat iemand die echt van Rotterdam houd hier niet gaat aarden. Ik haat namelijk het stadsleven, dus zou daar dan weer echt niet willen wonen.
TS lijkt me niet op zoek naar het dorpse denk ik, anders zou je niet in Dordrecht gaan wonen naar mijn idee.
Heb wel vrienden en collega’s in Dord. Je hebt er wel echt goede wijken, maar het is wel flink zoeken heb ik begrepen.
3 jaar geleden
Stadspolders
Maar verder zou ik nergens in Dordrecht willen wonen (als rasechte Dortenaar).
Woon sinds mijn 9e in Zwijndrecht (Walburg), en zou daar niet meer weg willen.
3 jaar geleden
Net als iedere stad heeft Dordrecht zo z’n goede en slechte wijken. Het is ook maar net waar je jezelf thuisvoelt. Ook je budget telt mee natuurlijk. Ik woon al bijna m’n hele leven aan de rand van t centrum in een super kindvriendelijke straat en m’n fiets stond pas drie dagen niet op slot en is er gewoon nog.
Ga gewoon eens een dagje rondkijken dan voel je snel genoeg de sfeer in een buurt!
3 jaar geleden
Het ligt er heel erg aan wat je precies zoekt. Dubbeldam en Stadspolders hebben altijd onze voorkeur gehad. Zelf opgegroeid in stadspolders, een aantal jaren gewoond in Sterrenburg 1 en nu weer terug in Stadspolders. Wij vinden het er erg gezellig :-). Veel (kleine) kinderen en scholen en kdv’s zijn er genoeg. Al zal onze zoon uiteindelijk in Dubbeldam naar de basisschool gaan haha.
In mijn ervaring kun je de volgende wijken beter mijden: Wielwijk, Crabbehof, grote delen van Krispijn en de Vogelbuurt. Maar er zijn ook delen in Stadspolders waar je niet wil wonen. Zelfs binnen de straten kan het onwijs verschillen. Kijk goed naar het soort mensen dat in de straten wonen, hoe de tuinen erbij liggen en het gevoel dat je krijgt bij de straat.
3 jaar geleden
Reactie op zoveelliefde
Het ligt er heel erg aan wat je precies zoekt. Dubbeldam en Stadspolders he ...
Leuk! Welke school zal jullie zoontje gaan?
3 jaar geleden
Leuk! Welke school zal jullie zoontje gaan?
Hopelijk de Beatrixschool. Daar zitten wat andere kinderen die wij kennen en hebben het daar erg naar hun zin.
3 jaar geleden
Thanks voor al jullie reacties. We keken inderdaad naar Dordrecht omdat we iets meer rust en ruimte willen dan in Rotterdam, maar echt helemaal in een dorp wonen is niks voor ons. Daarvoor houden we nog te veel van stadse voorzieningen als poppodiums, theaters en restaurants.
Daarnaast werken we allebei wel in R’dam dus voor ons is een goede OV verbinding wel een vereiste. Ook willen we graag de vele overlast die we in onze huidige buurt ervaren willen achter ons laten (heel veel zwerfafval, luidruchtige en dronken buren, drugsdealers in de wijk, en auto’s met keiharde muziek etc).
Vandaar dat we bij Dordrecht uit kwamen!














