10 Reacties
vorig jaar
Ergens snap ik de opmerking wel. Het is natuurlijk ergens heel raar als je 8 uur betaald ouderschapsverlof opneemt en vervolgens structureel 8 uur overwerkt.
Dan krijg je die uren zeg maar dubbel betaald, namelijk salaris/tijd voor tijd en ouderschapsverlof vergoeding. En waarom neem je dan ouderschapsverlof op want je bent niet meer bij je kindje.
Maar er staat nergens dat het niet mag.
Ik denk dat het vooral een gevoelskwestie is.
vorig jaar
Ik denk niet dat het niet mag, maar het is wel raar om ouderschapsverlof te schrijven (onbetaald) en wel overuren te maken. Als ik overuren maak (ik heb een kantoorbaan en ik werk helaas ook vaak in de avond) dan schrijf ik die week geen ouderschapsverlof maar schrijf ik het gewoon als gewerkte uren, hoewel ik dan toch een dag 'vrij' ben. Kan jij dat ook niet doen? Of werkt dat niet zo in de zorg?
vorig jaar
Ik denk niet dat het niet mag, maar het is wel raar om ouderschapsverlof te ...
Dit gaf bij mijn werk dus juist weer problemen. Als ik dan ipv 8,5 eens minder of meer opnam per week. Daar kwamen ze er toen weer niet uit. Ik neem nu structureel 8,5 uur op elke week en werk dan 1x in de 4 weken zaterdag en heb dan 5 overuren. Terwijl ik ook liever 3,5 en 3x 10.5 uur opnam. Maar dan kwam ik in de knoei. Ik heb het nergens kunnen vinden en hier boeken ze het al het hele jaar zo.
vorig jaar
Ik denk niet dat het niet mag, maar het is wel raar om ouderschapsverlof te ...
Het gaat bij mij niet om een hele dag, alleen als ik in het weekend extra werk maar dat is gemiddeld 1x per 2 maanden. Het gaat om hier en daar een uurtje langer blijven, eerder starten, geen pauze etc. In al deze maanden is het nu totaal 20 uur geloof ik..














