15 Reacties
4 jaar geleden
Ohja, zoo herkenbaar!
Mijn bonusdochter is ondertussen al 11 maar hier heb ik het ook erg moeilijk mee gehad hoor. Veel mensen zien een stiefmoeder niet als een erg betrokken moeder.. vaak zien ze het niet eens als moeder.
Als ik noem dat ik 3 dochters heb en mensen erachter komen dat eentje niet mijn biologische dochter is, zegt men steevast "oh, je hebt dus 2 dochters!"
🤦♀️
Mijn antwoord; ik heb haar luiers nog verschoond, ze noemt mij mama en ik haar mijn dochter. Zo zit het!
Met de jaren voel ik me hier niet meer zo naar over als eerst.
4 jaar geleden
Reactie op Sevyfay
Ohja, zoo herkenbaar!
Mijn bonusdochter is ondertussen al 11 maar hier heb ...
Wat betreft de moeder van mijn bonusdochter.. hebben we ook jaren veel moeilijkheden mee gehad(rechtzaken, ruzies, problemen). Ondertussen gaat het alweer een aantal jaar gewoon goed! Ik ga ook vaak mee naar oudergesprekken en dat is oke. Laatst nog op kraambezoek bij haar geweest ook, was gezellig Dus er is hoop! 😘
4 jaar geleden
Heeeel herkenbaar! Ook die vragen bij de verloskundige … snap dat dat je kwetst! Ik heb twee bonusdochters en nu zwanger van de tweede (4e kind in huis dus :) ) . Zelfde opmerkingen meegemaakt en herken de onzekerheid. Ik hoop dat je er met je vent goed over kan praten! Belangrijk dat jullie een team zijn!
4 jaar geleden
Ik heb hier geen ervaring mee maar wil alleen even zeggen; wat super lief dat je zegt ik ben niet haar moeder maar zij is wel mijn eerste dochter ❤️
Zie om me heen helaas zoveel anders en zelfs na jaaaaaaren nog ruzie over de rug van de kinderen en ook duidelijk laten merken dat de “biologische” kinderen minder meetellen. Dus ik wou gewoon even zeggen dat ik dat geweldig vindt om te lezen 🙈
4 jaar geleden
Ik vind het best onprofessioneel van een verloskundige om dit te zeggen. Je weet niet wat er is gebeurd en daarnaast hoort de focus nu bij jou te liggen. Ik zou me persoonlijk, maar dat ben ik, me ook niet meer zo prettig bij deze verloskundige voelen. Ik zou het zeker gaan bespreken met je verloskundige. Ik hoop dat je nog even heerlijk geniet van je zwangerschap en straks lekker de kleine in je armen kan sluiten!
4 jaar geleden
Even tussen het schoolkerstdiner (super leuk last minut geregeld door school) voorbereiden door; wat ontzettend lief om te lezen en wat fijn dat er herkenning is en hoe jullie er tegen aankijken.
“Dat merk je wel als je zelf kinderen hebt” fase zijn we eindelijk voorbij en dit is weer een nieuwe onzekerheid. Ik ben bang dat ik de eerste die vraagt of het echt zo is of je meer “van je eigen kinderen houd” ga aanvliegen als ik niet af en toe even relativeer en kan luchten.
Echt super lief!! Wordt mega gewaardeerd!
4 jaar geleden
Onprofessioneel van de verloskundige wel, ik had er direct iets van gezegd.. de focus hoort op jou te liggen en niet op iemand anders. Je kunt altijd nog een ander vk. opzoeken of vragen als je jezelf hierbij niet prettig voelt.
4 jaar geleden
Ik zit niet in dezelfde situatie maar zou me hetzelfde voelen.
De aandacht gaat over jou en jullie als gezin, waarom moet de ex partner ter sprake komen zelf.
En ik ben niet jaloers ingesteld en ook al kom je overeen is het echt niet leuk.
Precies altijd "de 2de".
En ohja je zin "dat ze het je zou gunnen" 😳 kbegrijp het 🤣
Nu ik zwanger ben vragen sommigen ; en wat zegt koen ervan?
Moet je weten dat dat mijn expartner is van 5jaar geleden waar ik 10jaar mee samen was en toen geen kinderen mee wou (dom genoeg om zelf in ongezonde relatie te blijven maar slim genoeg om te weten er geen kind in te betrekken)
En dan denk ik euh serieusly?!?!?! Die vraag kan er bij mij ook niet in 🥴
Maar probeer je koppie niet zot te laten maken!
Geniet van jullie als gezin, hoe sterk jullie staan en hoe knap het is hoe je doet en je mindset naar je dochter!
Kunnen er veel iets van leren en probeer het niet te laten broeien als er woorden je raken.
ze weten niet beter denk ik dan ❤
4 jaar geleden
Reactie op Sevyfay
Ohja, zoo herkenbaar!
Mijn bonusdochter is ondertussen al 11 maar hier heb ...
Fijn om te lezen dat het over de jaren je er minder rot over voelt. Je weet zelf natuurlijk het beste hoe het zit. Je oudste was er als eerste, degene die jou tot moeder maakte. En fijn om betrokken te zijn bij school, gelukkig betrekt mijn vriend mij op een hele fijne manier ook in alles!
4 jaar geleden
Reactie op RachelvdS
Heeeel herkenbaar! Ook die vragen bij de verloskundige … snap dat dat je kw ...
Je hebt helemaal gelijk. Dat is uiteindelijk waar het om draait; jullie mooie familie 🤗. Gefeliciteerd met je zwangerschap. Mijn wens was altijd drie kinderen en mocht het zo gegund zijn nog een zwangerschap meemaken en dan zijn we daar dan ook inclusief bonus!
4 jaar geleden
Reactie op N1007
Ik heb hier geen ervaring mee maar wil alleen even zeggen; wat super lief d ...
Lief van jou!! Zo voelt het ook echt. Natuurlijk gaat het met vlagen dat je soms ook gewoon mama wilt heten. En geen garanties dat als de baby straks ook mijn (koos)naam gaat gebruiken dat dit stom gaat zijn. Máár toch klinkt het op een manier dat niemand het anders behalve je kind het uit kan spreken (als je snapt wat ik bedoel).
4 jaar geleden
Reactie op JvVN
Ik vind het best onprofessioneel van een verloskundige om dit te zeggen. Je ...
Fijn om niet het gevoel te hebben dat ik mij wellicht een beetje aanstel in deze. Ik heb de praktijk (4 vrouwen) gemaild dat ik de volgende afspraak graag omzet naar haar. Onder het mom van dan heb ik jullie tenminste allemaal gezien voor het zover is. Of ik het nou wel of niet ga benoemen, de kans is er dan.
4 jaar geleden
Reactie op Wensend
Ik zit niet in dezelfde situatie maar zou me hetzelfde voelen.
De aandacht ...
Wat lief dat je de tijd neemt om zo uitgebreid berichtje te sturen. Ja stom he, het is “onze” zwangerschap. Dat is zo ontzettend bijzonder om mee te mogen maken.
Aaahhh en je opmerking over jouw exvriend! Dat is ook zo tenenkrommend. Precies wat je zegt, mensen weten niet beter. Je bent zwanger en trots (denk ik!) dan wil je toch niet met het beeld van een oude relatie in je hoofd zitten.
Succes met je laatste loodjes. Fijn dat de situatie er nu wel naar is om een kleintje in je leven te mogen verwelkomen!
4 jaar geleden
Wat spreek je vol liefde over je bonus dochter.
Ik zit niet in dezelfde situatie maar mijn schoonzus wel. Ook zij heeft mijn nichtje, haar bonus dochter, in haar hart gesloten. En zij liep hier ook tegenaan tijdens haar zwangerschap. Ze is niet op haar mondje gevallen en sprak direct uit dat ze het niet prettig vond. Dat heeft wel geholpen.
Hoe lastig het ook is, houd het dichtbij jezelf.














