81 Reacties
3 jaar geleden
Zelf zou ik het echt te veel vinden maar als jullie het zien zitten zou ik het doen!
Mijn max is 4 dagen
3 jaar geleden
Ik werk zelfs meer dan fulltime... Als zelfstandige thuisverpleegkundige doe ik best veel uren. Mijn man werkt ook fulltime.
Onze zoon gaat 4 dagen naar de opvang, 1 dag naar mijn schoonouders en in de weekends is hij thuis. De dagen dat ik 's avonds werk wordt hij opgehaald door mijn schoonouders of mijn zus zodat hij nooit hele lange dagen op de opvang zit
3 jaar geleden
Ik werk 32 uur over 5 dagen. Mijn man werkt snachts, dus onze dochter gaat 4 dagen naar de opvang waarvan 1 hele dag en 3 ochtenden. Smiddags is mijn man thuis, dan is onze dochter met hem. Ook ben ik dus 2 middagen thuis. Ik werk de 2 halve dagen thuis. Dus ben 3 dagen op kantoor en dat bevalt goed.
3 jaar geleden
Tuurlijk kan je fulltime werken als ouder.
Vraag maar aan al die vaders die gewoon fulltime werken.
Ik werk 30 uur verdeeld over 5 dagen. 6 uur per dag dus. Kind gaat ook elke dag 6 uur naar de opvang.
3 jaar geleden
Reactie op xxTessa
Even met kdv overleggen of je bijvoorbeeld een halfjaar of een jaar die ene ...
Zal ik eens doen, maar zoontje wordt ook 4 over aantal maanden.
Geen idee of we dan BSO gaan hebben ivm wachtlijsten dus durf niet zo goed. Idee is dat ik dan 2 middagen eventueel thuis kan zijn indien nodig.
3 jaar geleden
Wat bedoel je met ‘het voelt raar’? Kijk, als je het niet prettig vindt moet je op zoek naar een andere oplossing. Maar als je gewoon bang bent voor de meningen van anderen zou ik t laten zitten. Er rust in onze samenleving nogal een stigma op fulltime werkende moeders, terwijl niemand raar opkijkt van een fulltime werkende vader. De opvang en je partner zijn prima in staat om jouw kind te verzorgen. Gewoon doen waar jij je als ouder goed bij voelt.
3 jaar geleden
Ik heb het een jaar gedaan na de komst van mijn eerste. Kanttekening: wij werkten beiden full-time toen. Hij 5 dagen, ik 4,5 dagen, maar nog veel voorbereidingswerk thuis.
Dat vond ik heel pittig 😬
Nu met de komst van de 2e ga ik halftijds werken. Mijn man blijft full-time. Als ze naar school zijn, wil ik graag terug meer gaan werken en gaat mijn man waarschijnlijk 4/5e.
Zoals ik uit je bericht begrijp gaat je man wel minder werken? Dan lijkt het mij zeker te doen! Met 2 fulltime werken vind ik, na het een jaar gedaan te hebben, echt crazy en was voor ons gewoon té belastend. Maar 1 van de 2 die wat minder werkt, lijkt mij een heel verschil te maken! Maakt niks uit welke partner dat dan is 😉
3 jaar geleden
Reactie op AS12
Wat bedoel je met ‘het voelt raar’? Kijk, als je het niet prettig vindt moe ...
Het voelt in zoverre raar dat ik ook 4x9 kan werken ipv 5x8. We zouden ook 1 opvang dag minder kunnen doen, maar dan moet er niks tegen zitten zeg maar.
Nu hebben we best veel speling doordat we beiden op dezelfde vrij zijn. Maar als een kindje ziek is werkt de een die dag en neemt dan de ziekte dag voor zijn/haar rekening.
Daardoor hebben we weinig stress qua opvang/dokters afspraken etc. Met 2x dagen zien we dat wel.
Als ik 5 dagen ga werken doe ik wel alle "planbare" zorg, ziekte etc.
3 jaar geleden
Ik werk 32. Dat doe ik al sinds ik ben afgestudeerd en blijf ik doen ook. Als het door een baanwisseling een x zo moet zijn dat ik tijdelijk fulltime moet werken, zou ik dat evt wel overwegen. Echter niet te lang want ik fulltime werken niet leuk en teveel werk ook, zowel met als zonder kind.
3 jaar geleden
Wij werken allebei fulltime, 40 uur over vijf dagen. Zoontje van 20 maanden gaaf vijf dagen naar de opvang.
Wij vinden het goed te doen zo. Hebben wel eens geprobeerd om om de vrijdag vrij te zijn maar dat gaf toch teveel druk om teveel werk in te weinig tijd te doen.
Fulltime werkt voor ons het beste. En onze zoon lijkt gelukkig met de opvang en in de ochtend, avond en weekend de volle aandacht.
3 jaar geleden
Reactie op happy24
Wij werken allebei fulltime, 40 uur over vijf dagen. Zoontje van 20 maanden ...
Ah thanks! Ik ga het een half jaar doen, daarna kunnen we opvang ruilen. Maar ik kan gelukkig nu 2 dagen de kinderen op 3 uur halen dat scheelt ook wel 😀
3 jaar geleden
Tja alles kan. Als het tijdelijk is en je wilt echt die baan, dan kun je het doen.
Zeker als je man minder gaat werken, zodat de kleine even vaak thuis is.
Verder zeg ik altijd “ze zijn maar 1 keer klein”, dat kun je nooit over doen. Ik (single mom) wil meer dagen met m’n kind zijn per week, dan op m’n werk. Ze gaat al naar school, dus ik werk 24 uur over 4 dagen. Zodat ik haar 3 dagen uit school haal en 2 dagen gaat ze naar de BSO.
3 jaar geleden
Reactie op Lara82
Tja alles kan. Als het tijdelijk is en je wilt echt die baan, dan kun je he ...
Ik vind het knap dat je met 24 uur in jouw eentje rondkomt! Maar dat zal niet zonder toeslagen, alimentatie etc zijn. Feitelijk betalen mensen zoals ik voor die luxe dat jij veel met jouw dochter hebt. En dan ook nog een ochtend voor jezelf!
Persoonlijk vind ik het belangrijk om onafhankelijk (van man en overheid) te zijn en mijn dochter het goede voorbeeld te geven.
3 jaar geleden
Reactie op Kleintje32
Ik vind het knap dat je met 24 uur in jouw eentje rondkomt! Maar dat zal ni ...
Oef wauw.. dus een alleenstaande moeder die alsnog werkt, maar ook voor haar kind er wilt zijn is dan geen goed voorbeeld? Vind het best een harde opmerking.
Deze mama doet haar best, werkt, terwijl er ook genoeg mensen zijn die niet werken om vervolgens alleen maar misbruik te maken van de toeslagen, terwijl deze mama het misschien wel nodig heb.
Dan heb ik liever dat mijn belastinggeld naar een alleenstaande moeder gaat die wél werkt en probeert te zorgen voor een goede basis voor haar kind + het voorbeeld geven van werken dan mensen die met hun reet op de bank zitten, geen tering doen om vervolgens alsnog allerlei toeslagen te krijgen.
3 jaar geleden
Oef wauw.. dus een alleenstaande moeder die alsnog werkt, maar ook voor haa ...
Precies dit! En alsof je dan ineens geen goed voorbeeld geeft aan je kind. Wat een bullshit!














