77 Reacties

vorig jaar
ik denk dat je mag verwachten dat iedereen die je een kaart stuurt, langs mag komen dus als je dat niet wil...niet sturen..
de meeste mensen hebben je contactgegevens neem ik aan dus ze weten je wel te vinden..
ik zou het zelf raar vinden om 'ter kennisgeving' een kaart te ontvangen met dus de boodschap dat je vooral niet mag komen.. ik zou denken 'stuur me dan niks..'

vorig jaar
ik stuur helemaal bemand een kaartje. waarom zou ik iets uit "fatsoen" moeten doen, terwijl ik er alleen mezelf mee heb. de mensen die dicht bij me staan en ik op bezoek wil, krijgen een appje, thats it.

vorig jaar
Ik herken je dilemma en heb er met de eerste ook mee te maken gehad! Wat ik toen heb gedaan wanneer mensen die verder van me af stonden me benaderden op iets te plannen, is gewoon eerlijk uitleggen dat dat mij ook gezellig leek, maar dat ik het gezien de drukte niet verwachtte dat dat op hele korte termijn zou gebeuren. Dat begreep iedereen wel. Zoontje is inmiddels bijna 16 maanden en zwanger van de tweede, en nog steeds niet iedereen is geweest 😅

vorig jaar
Wij hebben twee versies van de kaartjes gemaakt. Eentje met wel een soort ‘uitnodiging’ er op, met verzoek om eerst even een afspraak te maken. En op het andere kaartje niks qua uitnodigen. Dat werkte prima, wij hebben nagenoeg alleen de mensen gezien die we ook op bezoek wilden hebben 😊

vorig jaar
Ik zou dan gewoon echt geen kaartje sturen. Een kaartje is naar mijn idee altijd een uitnodiging. Dat sturen uit fatsoen snap ik wel een beetje, mijn schoonouders hebben ons na de bevalling zelfs nog “gedwongen” een paar extra kaartjes te sturen, want die moeten er echt een krijgen. Eehh, nee dat bepalen wij wel🙈 Wie ik aan mijn kraambed wil hebben krijgt een kaartje, de anderen gewoon niet.

vorig jaar
Reactie op Shennn
ik denk dat dit dan heel erg geluk is geweest. want wij hadden niet eens ee ...
Wij hebben gewoon een normaal geboorte kaartje verstuurd naar een boel mensen.
Maar alleen directe familieleden en vrienden zijn langs geweest.
En die moesten we na de geboorteweek zelf vragen. Iedereen was super afwachtend.

vorig jaar
Wij sturen kaartjes naar familie, vrienden en bv. het werk. Wel kijken wij er beide iets anders tegenaan, mijn partner wil dat zijn gehele familie een kaartje krijgt en ik kies voor alleen familieleden waar ik contact mee heb. Verder dus een kaartje naar vrienden en naar het werk.
Wij sturen absoluut geen kaartje naar iemand omdat bijvoorbeeld onze ouders dat zouden willen of omdat iemand nu opeens (weer) contact zoekt met een van ons omdat diegene te weten is gekomen dat wij een kindje verwachten.
Wel ben ik nu al heel duidelijk in het aangeven van mijn grenzen rondom kraamvisite: zien we je niet/alleen soms contact via een appje/1x per jaar op een verjaardag? Dan hoef je niet perse te komen ook al krijg je een kaartje. Mochten we wel berichtjes krijgen waarover een van ons twijfelt dan gaan we dat gewoon sowieso uitstellen 😂.
Ik snap dat onze manier ook wat gek over kan komen maar mijn partner wil dus perse zijn gehele familie een kaartje sturen. Een deel van die mensen heb ik nog nooit of misschien 1-2 keer gezien, die hoeven wat mij betreft niet in ons huis te komen 😇🙈.

vorig jaar
Wij hebben alleen kaartjes gestuurd naar mensen die we daadwerkelijk op kraamvisite wilden. Zou het vreemd vinden een kaart te sturen en te hopen dat mensen dan niet komen. Leverde wel wat gedoe op met mijn schoonouders (die wilden dat we meer mensen kaarten stuurden en op kraamvisite uitnodigden), maar het is ons leven.

vorig jaar
Zo herkenbaar! Al had ik gewoon vanaf moment 1 een hekel aan kraambezoek. 😅😂 En dit terwijl ik een sociaal dier ben.
Ik snap dus nu die babyborrels wel. Heb al gezegd mocht er hier een 2e komen en ik voel me goed/alles loopt gewoon zoals het hoort dan ga ik ook voor een babyborrel zo’n 6 weken na de geboorte. En dan liefst ook niet thuis zodat we er geen werk aan hebben. 😂Alles in 1x en verder klaar. Opa en oma mogen wel de 1e dagen langs komen en misschien een stel hele goede vrienden. Maar verder, nee laat alstublieft zitten dat gedoe. 🤭
Maarja dan moet het wel allemaal maar kunnen. Bij mijn vorige bevalling en ook in de kraamtijd had ik mijn hoofd echt niet staan naar een babyborrel. Tevens lijkt me inderdaad wellicht wel handig als het niet bij jouw thuis hoeft voor de rommel daarna. Wij hebben dan ook het geluk dat we in de horeca zitten dus altijd wel een zaaltje voor een kleinere prijs zodat het thuis niet hoeft. Dus voor ons zeker wel iets om over na te denken mocht het ooit zo ver komen!

vorig jaar
Bedankt voor de tips! Ben er nu toch over aan het denken om die mensen idd gewoon geen kaartje te sturen.
Een kraamborrel heb ik ook aangedacht, alleen ik hou niet van dingen organiseren🤣. En ik ben bang dat mensen dan gaan appen: wij kunnen dan helaas niet, iets anders afspreken? En wij zijn nogal slecht in nee zeggen haha. Dus wellicht toch geen kaartje sturen naar mensen die we allang niet hebben gezien!

vorig jaar
Waarom zou je uit fatsoen een kaart sturen aan mensen die je nooit spreekt? Zou ik zelf echt zonde van het geld vinden 🤭 Gewoon geen kaart sturen, dan komen ze ook niet langs