5 Reacties
2 jaar geleden
Ik zou me er geen zorgen over maken. Dit zegt het rivm
Mogelijke problemen bij bijt- of krabwonden
Tetanus:
Neem na een verwonding door een dier contact op met uw huisarts als u niet gevaccineerd bent tegen tetanus (DTP (Dyfterie tetanus Polio)) of als uw laatste tetanusvaccinatie meer dan 10 jaar geleden is geweest.
2 jaar geleden
Ik heb zelf katten (die ook buitenkomen) en ben al duizend keer gekrabt deze zwangerschap. De vorige keer ook trouwens.
Wij hebben toevallig ook een nestje kittens gehad deze keer, die krabben je ook helemaal open 馃槄
Ik zou het schrammetje in de gaten houden en als je niks geks ziet er vanuit gaan dat het goed is!
2 jaar geleden
Zo te horen was het niet uit agressie (lees rekte zich uit), de verwondingen zijn dan ook vaak zeer oppervlakkig.
Even schoonmaken met water en zeep, evt nadeppen met Betadine. Tetanus is 10 jaar geldig als deze binnen 10 jaar na de vorige prik gehaald is. Dan is deze opnieuw geboosterd.
Zelf werk ik al 13 jaar intensief met katten (paraveterinair) en al 20jaar zelf katten. Van krabben nooit echt last gehad behalve pijn, beten zijn wel heel naar!
2 jaar geleden
Ik word elke week wel gekrabt of gebeten door mijn buiten kat. Nog nooit tetanus prik voor gehaald hoor. En ook nooit gehoord dat dat nodig zou zijn na een katten krap
2 jaar geleden
Het ligt aan de locatie van de krab. Tetanus is niet nodig, die is 10 jaar geldig. Als het gaat ontsteken krijg je antibiotica, maar bij een krab op deze locatie geven ze geen preventief antiobiotica. Goed in de gaten houden dus en goed schoonhouden!














