9 Reacties
2 jaar geleden
Ik Baseer de keuze voor kinderen puur op hart en gevoel. Je hebt heel je leven nog voor hobby’s, die zou ik nu niet voor laten gaan gezien je wens.
2 jaar geleden
En nog iets om overna te denken... Hoeveel tijd ben je nu met je hobby bezig en hoeveel minder zal dit worden als jullie een derde erbij hebben?
Met een hele jonge baby ben je natuurlijk enorm druk, maar op een gegeven moment gaan ze mee in de planning van de dag.
Misschien een naïeve opmerking van een moeder van maar 1 kind hoor, maar dit is waar ik direct aan dacht.
2 jaar geleden
En nog iets om overna te denken... Hoeveel tijd ben je nu met je hobby bezi ...
Ik doe de hobby nu ook met de kindjes samen of als 1 slaapt. De overgang van 1 na 2 kindjes heeft ook geen invloed op mn hobby gehad en mijn man helpt ook uiteraard met binnen en buiten zetten. Het gaat meer om het rijgedeelte wat ik nu mis. De afspraak is ook dat dit weer komt als de jongste op de school zit. Maar met een eventuele derde duurt dat natuurlijk weer langer.. daar zit het dubio meer
2 jaar geleden
Reactie op Blijmom2022
Ik doe de hobby nu ook met de kindjes samen of als 1 slaapt. De overgang va ...
Aaah, oke. Bedankt voor de verheldering! Ik snap je dilemma.
Dan zou ik zelf zeggen: zou je er spijt van krijgen als je niet voor een derde zou gaan, of zou je spijt krijgen als je niet genoeg hebt gereden in je leven?
2 jaar geleden
Ik heb een eigen paard waar ik iedere dag naar toe moet en waar ik toch 3-4 keer per week op rij. Welaar 1 kindje, maar merk dat je er toch je weg wel in vind...dus ik zou zeggen waar een wil is, is een weg. Wil je graag een 3e kindje dan kom je daar wel aan uit met je hobby en wellicht kan je al wel weer 1-2 keer in de week gaan rijden als er 1 of 2 kindjes op school zitten
2 jaar geleden
Interessante hobby! Fok je dressuur of springpaarden?😊 Ik heb 22 jaar paardgereden (eerst op een manege, later op een privé stal met sportpaarden van mensen zelf en van anderen in training). Toen ik fulltime werkte adopteerden wij een hond. Toen werd het rijden ook steeds minder werd ben ik gestopt. Nu met een zoontje en nog een baby lijkt het mij helemaal veel werk.. Maarja, jij hebt het (neem ik aan?) aan huis, dat scheelt natuurijk ook. Je moet eigenlijk maar zo denken, waar krijg je sneller spijt van, de fokkerij niet uitgebreid of geen 3e kindje? En wat als je de fokkerij over 4-5 jaar pas uit zou breiden, wat dan? Is dat erg? Ben je dan te laat met iets?
Ik zelf denk (met de nadruk op denk😅) dat ik met 2 kinderen compleet zal zijn. Daarnaast denk ik ook, count your blessings met 2 gezonde kindjes. Wat als dit 3e kindje en zorgenkindje wordt die echt veel tijd en zorg nodig heeft? Dan loopt het ook anders dan verwacht. Allemaal afwegingen die je moet nemen..
Succes met je keuze!
2 jaar geleden
Reactie op Ukkie21
Interessante hobby! Fok je dressuur of springpaarden?😊 Ik heb 22 jaar paar ...
Ik fok met Friese paarden. En ik heb ze inderdaad aan huis staan. Sneller spijt vind ik lastig. Uitbreiden kan altijd nog natuurlijk en een 3e kindje niet. En zeker eens met dat ik nu 2 gezonde kindjes heb, dat is niet altijd een gegeven. Speelt ook zeker mee
2 jaar geleden
Reactie op Mies206
Ik heb een eigen paard waar ik iedere dag naar toe moet en waar ik toch 3-4 ...
Oke wel fanatiek dus. Maar dan staat je paard in pension? Uiteindelijk loopt het altijd wel los natuurlijk. Maar een definitieve keuze maken is lastig
2 jaar geleden
Ik rij buiten mijn baan en kinderen nog 4 paarden 4 tot 6 keer per week. Waarvan er twee aan huis. Dit is makkelijk te combineren met mijn twee kinderen en de zaak van mijn partner.
Ik zou de paarden niet in de weg laten staan van een kinderwens.














