79 Reacties

6 maanden geleden
Ik heb helaas een chronische hersenvochtlekkage (13 mnd postpartum).
Nu je prik zo vers is, zoveel mogelijk plat liggen, cafeïne gebruiken(afhankelijk van of je bv geeft), niet te zwaar tillen/draaien. Dit geeft je lichaam de kans om natuurlijk te helen. Pijnstillers doen sowieso weinig voor deze pijn. Ik zou een osteopaat niet opzoeken, dit kan je lek erger maken!
Als je met verticaliseren klachten blijft houden echt laagdrempelig om een bloodpatch vragen. (Maar geeft het eerst even de tijd voor ze je weer moeten prikken en wederom in de verkeerde ruimte zitten)

6 maanden geleden
Maar als er sprake is van hersenvocht lekkage zal er toch een bloedpatch gegeven moeten worden?! En ook al ging de spinaal moeilijk dat wil niet zeggen dat een bloedpatch onmogelijk is. (Ik heb het nagevraagd aan mijn man. Hij is anesthesioloog)

6 maanden geleden
Reactie op Liese2023
Ik heb helaas een chronische hersenvochtlekkage (13 mnd postpartum).
Nu j ...
Ik twijfel zelf of het wel een lekkage is zeker omdat het pas na 2 dagen begon die pijn. Daarvoor ging alles perfect en goed had ik nergens last van op dat been na.
Mag ik vragen wat verticaliseren is? Ze begonnen zelf al over een bloodpatch dat ze dat niet zien zitten gezien mijn postuur en hoe moeilijk de ruggenprik zetten was al.

6 maanden geleden
Reactie op Miloutje
Ik twijfel zelf of het wel een lekkage is zeker omdat het pas na 2 dagen be ...
Als de pijn op komt zetten met het overeind komen (verticaliseren) denk ik meteen aan een lek. Verder is de pijn bij je schouderbladen ook te relateren daar aan.
Ik vind echt dat ze een bloodpatch moeten overwegen als het nog zo langer doorgaat. Dat is ook protocol!
Bij mij begonnen de klachten pas 3 weken na de bevalling. Moet wel een slag om de arm geven dat ze aan het onderzoeken zijn of mijn lek niet door het persen komt (het zit waarschijnlijk hoger dan de prik). Had met de bevalling al een bewezen spinal tap (dat betekend dat ze bij mij te ver door hebben geprikt waardoor ze hersenvocht kregen).

6 maanden geleden
Reactie op Miniboefje
Maar als er sprake is van hersenvocht lekkage zal er toch een bloedpatch ge ...
Dat zei ik ook maar ze zeggen dat ze dit niet meteen zien zitten misschien na een week pas en dan in overleg want ze moeten dan weer gaan wroeten in mijn rug met alle gevolgen van dien. Gezien mijn postuur en dat ze op zoek moeten naar dat gaatje willen ze nu niets doen en moet ik eerst maar dagen plat gaan liggen want echt het gaat vanzelf wel over hoor..... dat hoorde ik dus ook bij mijn chronische long en zenuwklachten. Waar ik nu nog last van heb.
Ik vraag me daarom zelf af of het wel een lekkage is omdat het pas na 2 dagen begon die pijn. Daarvoor had ik nergens last van. Een beetje hoofdpijn maar niets raars. En het doet zo vreselijk zeer ook tussen mijn schouderbladen. Ik vraag me af zal het niet van het gas zijn ofzo van de operatie of iets en zal een osteopaat niet gewoon helpen. Maar misschien denk ik wel te makkelijk.

6 maanden geleden
Reactie op Liese2023
Als de pijn op komt zetten met het overeind komen (verticaliseren) denk ik ...
Plat verdwijnt het niet helemaal omdat ik ook niet lang genoeg plat kan door mijn andere chronische klachten. Maar overeind komt het wel weer terug helaas. Met warmte tussen de schouders en warmte packs neemt de pijn daar ook wel weer af. Ik weet het dus echt niet meer.

6 maanden geleden
Reactie op Miloutje
Dat zei ik ook maar ze zeggen dat ze dit niet meteen zien zitten misschien ...
Als ze zoveel beren op de weg zien… kun je nog voorstellen dat ze een ct geleide bloodpatch doen. Als ze dat niet zien zitten, second opinion voor het AMC vragen(kenniscentrum in NL)