45 Reacties

2 jaar geleden

Zodra je wekker gaat meteen je bed uit. Niet gaan snoozen. En zorgen dat je meteen actief wordt. Aankleden/klaarmaken. Voor je naar beneden gaat. Meestal moet ik tijdens het ontbijt ook even rustig wakker worden. Verder heb ik het voordeel dat ik zo'n 20 minuten naar het werk moet rijden. Die momenten zijn even voor mezelf (klinkt best wel erg eigenlijk)

2 jaar geleden

Ik ben ook geen ochtendmens, maar met mijn baan en kind is er vrij weinig keuze. Ik moet er drie dagen per week om 06.15/06.30 uur uit en één dag per week om 07.15 uur. Ik heb geaccepteerd dat ik 's ochtends vroeg mijn bed uit moet gaan. Er constant bij stilstaan werkt vaak averechts, waardoor het er in de ochtend niet makkelijker op wordt. En nee, ik slaap ook vrijwel nooit voor 22.00 uue. Bij mij helpt in de avond grotendeels alles klaarzetten goed. Zo hoef ik in de ochtend niet echt na te denken en draai ik de ontbijt- en aankleedronde bijna op automatische piloot. Ook een douche in de ochtend helpt mee om even tot mijzelf te komen.

2 jaar geleden

Zorgen dat je overdag veel in het daglicht (liefst buiten) bent, en dan met name in de (vroege) ochtend.

2 jaar geleden

Reactie op Ang6

Zodra je wekker gaat meteen je bed uit. Niet gaan snoozen. En zorgen dat j ...
Oh nee, hier ook 20min rijden, binenndoor door de bossen en ik kan daar écht van genieten. Sochtends een koffie mee in mn to-go beker en ik heb het even helemaal zen 😆

2 jaar geleden

Even 10-15 minuten sport direct na het wakker worden, idd zorgen dat je verder alles hebt klaargezet en zo snel mogelijk daglicht ziet :) en dat zo consequent mogelijk dus niet maar een paar dagen per week...

2 jaar geleden

Ik ben een echte ochtendmens… Wat helpt: Niet snoozen, gelijk bed uitstappen. Lekker je gezicht wassen en je thee of koffie maken. Daarna douchen en je bent fit voor de dag. Althans zo doe ik het al jaren.

2 jaar geleden

Helaas is dat biologisch bepaald of je meer energie hebt/fit bent in de ochtend of avond. Helaas voor de avondmens is het leven met jonge kinderen dan even afzien 🙈. Dus je kan het beter proberen te accepteren en na wakker worden meteen een plens water in je gezicht en een glas (lauwwarm?) water drinken. Daarmee activeer je je spijsvertering. Misschien helpt het. Maar waarom kan je niet wat later naar de opvang dan trouwens?

2 jaar geleden

Hier is het nooit gelukt, kind is bijna 3 en alsnog echt echt geen ochtendmens. Kan ook nog steeds uitslapen als t sporadisch keer kan. M’n enige tip is je went er wel wat aan 🥲 en in ‘t weekend liggen we heerlijk tot half 9 in bed met koffie (voor ons) en filmpjes en melk (voor hem)

2 jaar geleden

Ik vond opstaan voor mn werk in de zorg soms vroeg, maar nu ik voor mezelf ben begonnen sta ik elke doordeweekse dag om 5:00/5:30 uur op. Je went er echt aan. Ik kan ook moeilijk langer liggen omdat ik anders echt beroerd wordt haha. Wekker, gelijk opstaan, lekker douchen, aankleden, broodje eten, en naar mn werk toe.

2 jaar geleden

Ugh... Is daar een remedie voor 😣? Bij het lezen van de comments denk ik toch echt... Hoe dan? 😂 Ook echt geen ochtend mens. Zodra de wekker van m'n man ga moet ik echt minstens een halfuur (langer mag niet van m'n zoontje) iets van artikelen lezen of dit forum om weer op aarde te landen 😂 en na wat wezenloos in de leegte staren kom ik redelijk op gang. Lijkt me heerlijk als het vroege opstaan in je zit.

2 jaar geleden

Reactie op Lisette3103

Ik vond opstaan voor mn werk in de zorg soms vroeg, maar nu ik voor mezelf ...
Ooh zo herkenbaar! Mijn man snapt dat niet, maar als ik langer wakker blijf liggen, krijg ik hoofdpijn.

2 jaar geleden

Hier ook echt geen ochtendmens. Maar zoals al gezegd; je went er aan. Ik heb een soort routine voor schooldagen. Ik zoek kleding de dag van tevoren al uit; kan ik er zo inspringen, even opfrissen in de badkamer en door naar de kinderen. Voor de kinderen ligt ook al het een en ander klaar, weer minder gedoe. Zodra ze allemaal goed en wel op school/psz zitten, pak ik een kop thee en is het even tijd voor mezelf voordat ik weer aan de slag ga.

2 jaar geleden

Dank jullie wel voor jullie tips en ervaringen! Het probleem is niet zozeer de ochtend, ik kom prima op gang, ga naar buiten etc. Maar tegen 16.00 stort ik gewoon in, word rillerig en echt ziek van vermoeidheid. Dat heb ik niet als ik tot 7.30 kan slapen, en wat ik ook probeer, ik wen er niet aan. Echt zo frustrerend!

2 jaar geleden

Niet.. Volgens mij is het biologisch bepaald 🙈 gelukkig ben ik een ochtendmens en mijn man een avondmens.. Vullen we elkaar goed aan 👍 Wat bij mijn man wel helpt is echt absoluut niet snoozen!

2 jaar geleden

(Sorry, de titel had misschien beter kunnen zijn 'wat doe ik tegen die verschrikkelijke middagdip' 😆)

2 jaar geleden

Reactie op Mani93

Niet.. Volgens mij is het biologisch bepaald 🙈 gelukkig ben ik een ochtend ...
Snoozen (kon het maar) helpt bij mij juist wel! Dat gevoel van uit mijn bed gerukt te zijn houdt de hele dag aan.

2 jaar geleden

Niet. Je kan geen ochtendmens worden als je dat absoluut niet bent. Misschien ben je niet zo’n uitgesproken geval, maar misschien ook wel. Zoals ik. Ikzelf ben savonds op mijn best. Het maakt niet uit of ik al weken om 6 uur ben opgestaan. Het maakt niet uit hoe groot mijn slaaptekort is. Als het enigszins gaat, dan leef ik savonds echt op. Ik ben een avond mens die in de ochtend leeft en dat zal wel zo blijven, aangezien de maatschappij op de ochtend is gericht.

2 jaar geleden

Ik was altijd een avondmens maar denk dat ik mezelf echt in een ochtendmens veranderd heb. - Mijn belangrijkste tip is om vaste tijden te hanteren voor naar bed gaan en opstaan en je daar ook echt aan te houden. Hier is dat half 10 naar bed, 6 uur er uit. Ook in het weekend. Is intussen niet moeilijk meer want ik weet hoeveel fijner ik mezelf dan voel. - Koop een wake-up light zodat je niet met zo'n rotgeluid wakker wordt en je ogen langzaam aan het licht kunnen wennen. - 's Ochtends zo vroeg mogelijk even met je gezicht in de zon. Gewoon voor het raam of even je hoofd om de hoek van de achterdeur steken. Dat felle licht is de wakkertijd waarop je interne klok zich baseert, dus hoe eerder je dat doet, hoe eerder je lichaam doorheeft dat het dag is. Zo val je 's avonds ook een stuk makkelijker in slaap. - Gebruik de douche in je voordeel. Kijk zelf wat je het fijnste vind of misschien wel allebei: 's avonds douchen spoelt de dag van je af en verlaagt je lichaamstemperatuur waardoor je makkelijker in slaap valt. 's ochtends douchen (of zelfs een koude douche voor de diehards haha) daar wordt je juist alerter van. Ik doe zelf 's avonds relaxt douchen en 's ochtends een plens koud water in mijn gezicht. - Geen schermpjes voor minstens een uur voordat je gaat slapen. Ga op je gemakje douchen, lees een boek, drink een kopje thee, etc. - Zorg voor een voorspelbaar ritueel zodat je lichaam weet dat het avond of ochtend is. En zorg dat het iets is waar je naar uitkijkt zodat je het ook daadwerkelijk doet. - 's Ochtends direct aankleden, als je in pyjama blijft lopen blijf je in slaapmodus. - Neem de tijd voor een lekker ontbijt, relaxt kopje koffie of wat je ook maar fijn vind. Zorg dat dat vroeg opstaan het wel waard is. - Eventueel wat stretches doen in de ochtend kan ook helpen om je spieren wakker te krijgen. Als ik moeite heb met wakker worden ga ik even een paar minuten relaxt stretchen en als ik dan eenmaal bezig ben wil ik ook nog wel eens afsluiten met een paar squats of jumping jacks of zo. Wordt je ook goed wakker van! - Ik weet dat de tip om niet te snoozen ook vaak gegeven wordt maar wij snoozen bewust wél, een kwartiertje. Heerlijk even rustig wakker worden, even knuffelen, maar wel echt altijd maximaal een kwartiertje. Zit ingebakken in de routine dus we hoeven dan niet opeens te haasten, en ik vind het persoonlijk een stuk fijner dan direct uit bed springen.

2 jaar geleden

Reactie op EmmelienB

Ik was altijd een avondmens maar denk dat ik mezelf echt in een ochtendmens ...
Ondanks mijn eigen berichtje ben ik het wel met je eens! Dat zijn goeie tips die het makkelijker maken 😁

2 jaar geleden

3 jaar en 3 kinders verder ben ik er nog niet aan gewend 😂 Ik ben echt een avondmens, eind de middag leef ik altijd helemaal op, maakt niet uit hoe weinig slaap ik gehad heb.