152 Reacties

2 jaar geleden

Dat ligt natuurlijk helemaal aan je budget, de een zal er iets meer aan willen en kunnen besteden dan de ander. En pech kun je altijd hebben met een auto. Maar ik zou wel naar een erkende garage of dealer gaan als je een auto zoekt, niet zo snel naar een onbekende particulier.

2 jaar geleden

Als ik een 2e hands auto koop, laat ik altijd een aankoop keuring doen bij mijn garage. Zij kijken naar de meest voorkomende dingen enzo. Natuurlijk kan er altijd alsnog iets stuk gaan

2 jaar geleden

Ik heb nu een Citroën c1. Kan prima met 1 kindje. Is laag in verzekering en wegenbelasting. Ik heb hem van een oud omaatje gekocht, weinig km's en altijd goed onderhouden. Zou daar naar kijken. Ik had hiervoor een auto van een erkende garage. Waar we ook altijd onze auto's heen brachten, maar toch na 1,5 jaar totall loss. Was uiteindelijk iets met de motor ofzo weet niet meer precies. Maar erkende garage zegt dus niks er kan altijd wat mee zijn.

2 jaar geleden

Ik had trouwens 3750 voor de auto betaald met een km stand van nog geen 45000. Is ook nog een automaat.

2 jaar geleden

Ik had trouwens 3750 voor de auto betaald met een km stand van nog geen 450 ...
Wauw dat is niet veel! Zo'n citroen lijkt me ook wel wat ja. We hadden hiervoor een Peugeot, maar dat was een keer en nooit weer. Wat een klote ding zeg. Alleen maar gezeur mee en 6 maanden na aankoop total loss.

2 jaar geleden

Je kunt het beste iemand mee laten kijken die er verstand van heeft, scheelt veel gedoe

2 jaar geleden

Als ik een 2e hands auto koop, laat ik altijd een aankoop keuring doen bij ...
Preciess altijd even laten checken bij n garage. Als de verkoper hier niet mee instemt zou ik dr al niet mee in zee gaan. Daarnaast is t wel van, als je n auto uitkiest van bijv 1000€ mag je niet verwachten dat die o zo geweldig is als een die wat t 10-voudige o.d. kost. En waar gaat de auto voor dienen, is dat dagelijks gebruik of voor zo nu en dan. Als je niet teveel qua wegenbelasting en verzekering wilt zitten vind ik bijv (uit ervaring) een hyundai i10 prima... is rondom de 25 euro wegenbelasting, verzekering ligt aan meerdere factoren maar is niet zo duur bij deze auto.... en is n 5 deurs auto, wat niet al te duur is in aanschaf, ook zuinig qua benzine..

2 jaar geleden

Wij hebben in januari een Kia XCeed van 22.000,- gekocht. 2 jaar oud en 21.000 km. Echt perfect en heel blij mee. Kost wat meer, heb je ook wat.

2 jaar geleden

Wij hebben onze vaste garage gevraagd of ze mee willen kijken naar een betrouwbare auto voor een bepaald budget. Heel fijn! Zij hebben er verstand van een zoeken graag met je mee.

2 jaar geleden

Ik zou eerst je budget bepalen en aan de hand daarvan bekijken wat je daar voor koopt.

2 jaar geleden

Wij hebben onze vaste garage gevraagd of ze mee willen kijken naar een betr ...
Heel slim!

2 jaar geleden

Wij hebben een gezin van 7, dus we moesten ook kijken naar een andere auto. Wij hebben gekozen voor een 'dure' auto, die wel goed uit de testen kwam en aan al onze eisen voldeed. (Als alle stoelen omhoog staan, moet ik nog wel kofferruimte hebben want er moet eigenlijk altijd een buggy en een kinderwagen mee🤭 Daarnaast hebben we vanwege het budget en de dure auto wel gekeken of we er na 10 jaar nog iets aan zouden hebben.. (oudste 3 kinderen zijn tegen die tijd rond de 20) en of hij een beetje 'waardevast' zou blijven. Uiteindelijk hebben wij gekozen voor een audi q7 quattro sline (€40.000) Wij zijn nou eenmaal beperkt in keuzes met zo'n groot gezin, en een busje wilde ik echt niet!🙈

2 jaar geleden

Het ligt heel erg aan de auto en km stand. De auto waar we de minste kosten aan hadden was een ford focus station die we voor 300 euro van vrienden hadden overgenomen. Hebben we echt wel een aantal jaren plezier van gehad. Nu hebben we wel in onderhoud en aan benzine kosten een duurdere auto, hadden we voor 6000 euro gekocht, dit is een subaru station, die kunnen ook veel kms maken. En je kan inderdaad net geluk of pech hebben met een auto.

2 jaar geleden

Wij hebben onze vaste garage gevraagd of ze mee willen kijken naar een betr ...
Hebben wij ook gedaan. Hebben zelf via een 2e hands website 3 jaar geleden een auto gevonden. Uiteindelijk via onze vaste en betrouwbare garage deze auto gekocht. Kost iets meer, maar weten wel zeker dat het een goede auto is en kregen nog garantie op sommige dingen erbij. Auto koste 16.000 euro 2e hands voor een destijds 5 jaar oude golf station.

2 jaar geleden

Wij hebben nu net een nieuwe auto, tweedehands. Hyundai i30. 5 deurs, 70.000 op de teller. Het is een beetje een oude mensen auto, maar zo ontzettend praktisch daardoor. Wij betalen per 3 maanden zo’n 150,- aan wegenbelasting Voor een volle tank 70,-. Per maand betalen 45,- aan een w+ verzekering Wij hebben €7000,- voor de auto betaald. We hebben het niet superduper breed, dus voor ons was het belangrijkst dat het een sterke auto zou zijn. Daarom kregen ze de tip voor een aziatisch merk te gaan. Dus voor een Hyundai, Toyota, Kia enz.

2 jaar geleden

Mag ik even heel kort door de bocht mijn hersenspinsel delen: - Alles onder 1k = troep. (Hoewel vriendlief jarenlang met een Ford Fiesta van 800 euro heeft gereden, maar ok 🤣) - 2-3k = met beetje geluk enkele jaren rijden, maar wel risicovol en meer onderhoud - 4-6k = hetzelfde, maar net wat mooiere klasse auto's - 7-10k = now we're talking. De modellen worden beter en de km standen lager. - 10k+ = zou degelijk genoeg moeten zijn om enkele jaren mee te rijden. - 15k+ = overweeg nieuwkoop. Tegenwoordig enkele modellen nieuw te krijgen tegen de 20 dus dan beter ff doorsparen :-P. Let wel op: errug kort door de bocht hoor. Dit zijn de klasses die ik zo'n beetje hanteer. Ik ging van een Opel Astra '98 (1k) naar een Seat Cordoba (3k) naar nu een Mazda 3 '06 (5k) en nu net nog een andere Mazda 3 '15 (12k). Met de eerste twee auto's heb ik ook gewoon 2/3 jaar gereden, maar wel redelijk veel onderhoud. Maar omdat het gangbare types zijn, is dat onderhoud niet zo duur. De Mazda uit 2006 rijdt ik nu nog mee, en de laatste apk vorig jaar was 35 euro 😉. En de Mazda uit '15 is natuurlijk zo goed als nieuw. Het is een combinatie van model+jaar+kilometerstand, zo simpel is het eigenlijk. Elk duur model heeft een goedkopere variant (Focus/Fiesta, Leon/Ibiza, Golf/Polo..) Oh en als je wilt weten of je auto goed is en je bent geen kenner: laat checken door andere garage of neem iemand mee die wel weet waar die naar moet kijken. Zorg ook dat naarmate je een goedkoper model uitzoekt, dat je een auto neemt waarvan ook het onderhoud goedkoop is (oftewel Japans ;-)). Naarmate je model duurder wordt, vind ik dat persoonlijk wat minder relevant want je verwacht niet veel onderhoud.

2 jaar geleden

Nissan qashqai, 2018, 50.000 gelopen, €19.000,-, ruime koffer, hoge instap, voldoende ruimte op bijrijdersstoel waarachter de isofix en maxicosi staat. Heel erg blij mee!

2 jaar geleden

Sorry ik heb echt een binnenpretje om dit topic. TS vraagt om tips voor betaalbare tweedehandsjes en mensen komen met auto’s van + 10K. Ik ben het er mee eens dat betaalbaar voor iedereen anders gedefinieerd is. Maar vraag me wel af of het aan mijn wereld ligt of 10K gewoon ontzettend veel geld is?! Voor mij is het in elk geval een half jaarinkomen😂

2 jaar geleden

Sorry ik heb echt een binnenpretje om dit topic. TS vraagt om tips voor bet ...
10k vind ik ontzettend veel geld voor een auto. Vorig jaar november een auto gekocht voor 5k en dat vond ik al veel geld haha.

2 jaar geleden

Sorry ik heb echt een binnenpretje om dit topic. TS vraagt om tips voor bet ...
Ik zie niet dat ze vraagt om tips voor goedkope tweedehandsjes. Ik zie dat ze vraagt hoeveel geld jij voor een tweedehandsje zou betalen en hoe je weet of het goed is.