59 Reacties

2 jaar geleden
Geen directe ervaring een tante van mij woont wel aan het spoor. Ikzelf vind het vreselijk als we daar zijn. Fatsoenlijk in de tuin zitten is er niet bij (maar ik kan dan ook slecht tegen harde geluiden). Binnen hoor je het ook behoorlijk (heeft trippel glas). Ze heeft ivm de trillingen (door zwaar beladen treinen) schade aan haar woning (scheuren). Denk ook dat het per woning heel erg verschilt! Mijn tante is eraan gewend en woont er naar eigen zeggen prima. Wij zijn aan een 'hoofdweg' gaan wonen in een dorp. Wij zijn op verschillende tijden en dagen bij de woning gaan staan met de auto om een beetje te peilen hoeveel verkeer er langs kwam en hoeveel lawaai dat geeft.

2 jaar geleden
Mijn ouders wonen aan een spoorlijn, dus ik heb in mijn jeugd ook altijd aan een spoorlijn gewoond. Moet wel zeggen dat we in de Achterhoek wonen waar maar 2x per halfuur een trein langs komt. Maar ik hoor de trein niet meer langskomen, zelfs nu ik niet meer thuis woon. Ook mijn dochter slaapt niet slechter door de trein als ze daar is. Ik en mijn ouders hebben het nooit als overlast ervaren 😊

2 jaar geleden
Oh en betreft vragen die je zou kunnen stellen en uitzoeken zou ik de volgende stellen:
- Zijn er plannen met het spoor (stellen ze gaan komende 2jaar verbouwen dan is dat iets om overna te denken)
- Is de woning geïsoleerd? Zo ja, met wat. En zo nee, bekijk direct de mogelijkheden betreft isoleren (soms is dit vrij ingewikkeld waardoor je veel ruimte verlies hebt van je woning)
- Het zou fijn zijn als jullie in de woning zijn wanneer er treinen langskomen. Heb je ongeveer een indicatie hoe dat voelt/klinkt.

2 jaar geleden
Mijn ouders wonen naast het spoor en dan nog dichterbij dan wat jij nu beschrijft. Zij hebben dubbele (of driedubbele?) ramen en dan hoor je de treinen niet. Als we daar met de kinderen zijn, slapen we allemaal ook prima. De kinderen vinden het fantastisch, die zwaaien altijd naar de machinisten ;) Ik zou vooral kijken naar hoe vaak er een trein langskomt en of er goederentreinen langsrijden (en hoe vaak), want die zijn vaak lang en luidruchtiger. En even kijken naar de ramen, als het enkelglas is, zul je denk ik wel veel horen.

VRIEND
2 jaar geleden
Mijn opa en oma woonde in appartement nog geen 10 meter van het spoor in Rijswijk. Mijn schoonouders hebben achtertuin aan het spoor.
Dingen over na te denken:
- is er s nachts veel treinverkeer (kan altijd in de toekomst meer of minder worden)
- vind er vervoer gevaarlijke stoffen plaats (en vind je dit wel/niet een probleem)
- is er een overweg in de buurt. Ik slaap door treinen heen maar die overweg mijn schoonouders vind ik irritant.
- neem aan dat het gewoon gelectrificeefd spoor isn(zijn nog enkele diesel lijntjes en daar heb je dus uitstoot).
Mijn schoonouders wonen daar prima en horen de treinen amper. Net als dat ik toen ik nog thuiswonende helemaal niet de lasgvliegende vliegtuigen hoorde, maar nu ik dit niet meer gewend ben valt het me wel weer op als ik op bezoek ben.

2 jaar geleden
Wij wonen vlakbij het spoor.. althans station..
Maar:
Er staat een grote geluidswand, je hoort dus amper iets.. er rijden maar 2 treinen per halfuur (5 min na elkaar komen ze aan).
Wij hebben een viaduct, dus geen treinoverweg en in de avond rijdt er wel eens een goederentrein..
Je hoort bij ons alleen de trein als je er oplet én het super stil is buiten. 9 vd 10 mensen die hier komen hebben niks door.
Dus is echt van heel veel dingen afhankelijk.
En het is wel handig dat wij met een paar minuten lopen bij het station zijn (ook op een viaduct), auto verkeer heeft er geen last van.

2 jaar geleden
Ik woon sinds dit jaar mei in een nieuw (2017) huis naast een spoorlijn (10 meter tuin en 10 meter 'bosjes' tot het spoor). De huizen zijn gebouwd om goed tegen de trillingen te kunnen dus extra geisoleerd en een fundering die daarvoor gemaakt is.
Mijn ervaring is dat als je gaat staan luisteren je de treinen echt wel hoort, maar dat als je gewoon in huis/buiten bezig bent, je er snel niets van merkt. We slapen aan de spoorkant en slapen meestal met het raam open. Het gebeurt wel eens dat ik snachts wakker word en er op ga letten, dan doe ik het raam dicht en hoor ik er niets meer van.
In de zomer in de achtertuin moet je soms 10sec stoppen met praten, maar vind dat ook niet hinderlijk. Het grote voordeel is dat je geen achterburen hebt of ooit gaat krijgen, dus geen inkijk in je achtertuin :D
Inderdaad even goed vragen over scheurvorming, fundering en luisteren met raam open&dicht en als je binnen en buiten staat. Ik zou het absoluut niet afraden om naast het spoort te gaan wonen!

2 jaar geleden
Wij wonen ook zo'n 40 tot 50 meter vanaf de spoorlijn, trein komt hier 4 tot 8 keer per uur voorbij, maar na een week hoorde ik het niet meer.
Hangt er wel vanaf wat voor trein er voor bij komt, hier is het alleen passagierstrein. En in de nacht rijd hij niet tussen 1 en half 6 .

2 jaar geleden
Ook waar je over na moet denken is dat er ook heel wat mensen zijn die daar niet dichtbij willen wonen (net zoals er uiteraard mensen zijn die t niets uitmaakt). Is met de verkoop later van de woning.
Zeker eens even gaan horen wanneer er treinen voorbij komen. De hoeveelheid zou er bij mij ook bij spelen, is dit 4 x per uur of komt er iedere 5 min iets voorbij. Zelf zou ik t niet echt n ideale ligging vinden, vooral niet door voor mn kleine kinderen. Maar als t jou niet uitmaakt en t geluidsoverlast valt mee, en daarbij is t je droomwoning, nouja wat laat je dan :).

2 jaar geleden
Denk dat het per spoorlijn/station heel erg verschilt. Ik heb in mn studententijd vlak naast Utrecht centraal gewoond. Daar komen natuurlijk super veel treinen per uur langs, dus de hele dag door hoorde je keihard de piepende remmen van de treinen. Heel irritant! Mijn broer woont nu vlak bij een spoorlijn, maar daar hoor je bijna niets. Er zit een grote geluidswand tussen de achtertuin en het spoor en er komen maar ong 2 treinen per uur langs. In de achtertuin hoor je het wel, maar dat is minimaal. Binnen hoor je niets.

2 jaar geleden
Bij mijn huis zit het spoor aan de voorkant. Dichtbij een station. Dan hoor je wel redelijk goed de treinen, door de wissels en het remmen. Een trein met vaart klinkt anders dan wanneer er (piepend) wordt geremd. Ik vind het geen probleem om dicht bij het spoor en station te wonen, want dat betekent dat ik zelf snel in de trein zit :)
Check inderdaad even de geluiden als de ramen open staan. Wij kunnen bijvoorbeeld 's nachts niet met het raam open slapen, omdat we aan de voorkant (dicht bij het spoor) slapen en er nog 1x laat op de avond een goederentrein komt en 's ochtends al redelijk vroeg weer normale treinen. Aan de achterkant is het wel oké om met de ramen open te slapen. Dus misschien al goed om na te denken waar welke kamers zijn en hoe je deze kamers wil gebruiken?
Hier is het huis vrij nieuw, dus er is rekening gehouden met de bouw dat het dicht bij het spoor is. Bijv extra dik glas. Dat is goed om te checken.
Ga even rustig in de tuin zitten, wat hoor je dan?
En hier aan het spoor zijn ook vaak werkzaamheden. Dat is misschien wel het meest irritant. Denk aan vrachtwagen die 's ochtends grote machines komen brengen. En alle bouwgeluiden die je kunt bedenken. Maar vaak is er weinig bekend over alle werkzaamheden die komen gaan. Misschien is het bij mij ook wel meer dan gemiddeld, want het zijn ook werkzaamheden aan het station.

2 jaar geleden
Ik woon aan een behoorlijk drukke spoorlijn tussen Utrecht CS en Overvecht in een jaren ‘50 huis. Echt 0 overlast. En er komen ook goederentreinen en er zijn werkzaamheden.
Het is wel een benedenwoning en de spoorlijn ligt hoog. Er is een geluidswal dus dat helpt. Ik vermoed dat onze bovenburen meer horen dan wij.
Bedenk je - naast alle tips hierboven - vooral ook hoe gevoelig jullie zijn voor geluid. Wij zijn dat niet zo, maar een vriendin van mij bijv wel. Die zou hier niet willen wonen.

2 jaar geleden
Hi! Misschien geen spoor maar ik woon op een industrieterrein, ook de hele dag door geluid dus! Wasstraat, vrachtwagens, snelweg. Ik woon er nu een jaar en op uitzonderingen ( toeterende vrachtwagens oid) na hoor je t echt al snel niet meer.

2 jaar geleden
UPDATE:
Ik heb wat research gedaan en ook prorail gebeld. Het betreft een druk punt, wat betekent er én veel treinen langsgaan (ookal stoppen ze daar niet), er ruimte is voor 4 goederentreinen per uur (beide richtingen en ruimte dus niet per definitie dat dat ook gebeurd) en ze gaan komend jaar beginnen met een plan om de spoorweg overgang te verbreden wat 3(!) jaar gaat duren! 😂…. Daarbij gaf de man bij prorail ook aan dat ik rekening moest houden met het feit dat omdat het ook een druk punt is, er ook meer onderhoud nodig is en dat uiteraard s’nachts gebeurd.
Daarbij staan de op en af stap ook naast een ROC, dus je hebt de hele dag pubers die daar staan te scheeuwen (en het hokje staat pal achter onze woning). Dan is de spoorwegovergang die natuurlijk ook open en dicht gaat, dat kut fluitje van de machinist… Ik krijg al jeuk als ik eraan denk 😂🤣
Ik denk dat dit een no go wordt voor ons..

2 jaar geleden
Reactie op Maybe
UPDATE:
Ik heb wat research gedaan en ook prorail gebeld. Het betreft een ...
Ik zou toch gaan kijken, dan heb je de de ervaring zelf ook..
En er waarschijnlijk vanaf zien..

2 jaar geleden
Wij wonen nog geen 50m van het spoor en een station.
Je hoort het goed als je er op let. Je went er echter ook vrij snel aan.
We zitten zelf dus ook heel snel in de trein. Ik zou het persoonlijk er niet voor laten als het mijn droomhuis betreft…
Je kunt verder nog letten op de muren en hoe de draagconstructie is. En of er al krimp/trillingscheuren zijn ontstaan en hoe die lopen.