19 Reacties
vorig jaar
Vaak zijn dit anale fissuren, wat jij omschrijft. Heb ik ook na mn 1e bevalling gehad, erg veel pijn van gehad. Zakjes vd huisarts hielpen wel, ook lidocaine erbij gehad. Uiteindelijk kwam dit omdat ik constant super gespannen was.. gewoon 24/7. Bekkenfysio heeft hierbij geholpen.
vorig jaar
Reactie op daantjebanaantje12
Vaak zijn dit anale fissuren, wat jij omschrijft. Heb ik ook na mn 1e beval ...
helpt lidocaine ook inwendig? en hoelang duurde het om te genezen? Ik had ook een perineum ruptuur die gehecht is, maar de eerste 2 weken geen echte pijn gehad bij de ontlasting, dus lijkt mij niet dat het daardoor komt?
vorig jaar
Dit klinkt inderdaad meer als een fissuur. Heb ik ook gehad. Zakjes macrogol en heel veel water drinken hielp, maar dit moet je echt veel langer volhouden dan je denkt! Niet denken ‘mijn ontlasting doet geen pijn meer dus ik stop’, want dan ben je een week later weer terug bij af (tenminste dat was bij mij zo, heb er zo lang mee gelopen 🥲)
vorig jaar
Reactie op Stippel89
helpt lidocaine ook inwendig? en hoelang duurde het om te genezen? Ik had o ...
Hier precies hetzelfde. Na mijn eerste bevalling begon de pijn na +-2 weken. Heb toen 10 maanden zakjes geslikt en daarna (toen ik stopte met BV) een zalf gaan smeren (Diltiazem). Daarna was het over, maar gelijk met dat ik opnieuw zwanger raakte. Toen tijdens de zwangerschap 9 maanden geen last van gehad. Na de 2e keer bevalling weet 1,5 week niks gehad en toen na 1,5 week begon het weer. Ik slik nu alweer 3 maanden die zakjes omdat ik anders doodga van de pijn😅. Echt drama. Ik ga binnenkort weer een afspraak maken met de huisarts. Zij kon de vorige keer overigens niks zien/voelen..
vorig jaar
Reactie op Stippel89
helpt lidocaine ook inwendig? en hoelang duurde het om te genezen? Ik had o ...
Ja als je het een beetje probeert inwendig te smeren met je pink oid, zal t daar ook helpen. Ik vond het iig echt een verlichting. Macrogol zakjes heb ik ook zoooo lang gebruikt, denkt wel 1,5 jaar.
Ik ben 3,5 week geleden bevallen en slik ze nu dus weer. Heb nog geen scherpe anale pijn gehad maar zit er eigenlijk op te wachten tot t komt.
Ik denk dat t komt omdat je een hormoon daling hebt, dat je huid super droog wordt, dus ook je anus, en alle druk die eeop heeft gestaan en dat je dan een litteken hebt die de hele boel ineens verandert down under. En dan niet dat litteken, maar wel druk en spanning. Echt zo goed proberen te ontspannen..
vorig jaar
Reactie op daantjebanaantje12
Ja als je het een beetje probeert inwendig te smeren met je pink oid, zal t ...
Merk je geen extra krampjes bij de baby van de Macrogol? Ik had die gebruikt, kreeg zelf heftige darmkrampen en realiseerde me dat m'n kleine meid misschien wel daarvan ook darmkrampjes kreeg.. sinds ik t niet meer gebruik is het bij haar niet meer zo heftig en wordt t zelfs minder terwijl de piek van 6 weken nog moet komen.
Ik accepteer daarom nu maar gewoon die inwendige aambeien (want ja, die heb ik nu ook... eerst nog niet) en t regelmatige bloedverlies en pijn bij t poepen... liever ik pijn dan mijn kleine meisje
vorig jaar
Reactie op ClaudiaMC
Merk je geen extra krampjes bij de baby van de Macrogol? Ik had die gebruik ...
misschien kan je hier wat mee; vanuit de apotheek heb ik het advies gekregen om direct na de oplossing met macrogol nog 2 glazen water te drinken. Anders zou het weer kunnen samenklonten in de maag/darmen. Misschien kreeg je daardoor krampen?
vorig jaar
Reactie op ClaudiaMC
Merk je geen extra krampjes bij de baby van de Macrogol? Ik had die gebruik ...
Nee ik geef geen borstvoeding. Dus baby heeft er geen last van.
Ik doe nu ene dag 1 zakje, andere dag halve. Je moet beetje zoeken wat goede hoeveelheid is voor jezelf. Maar ik snap met BV dat dit anders is.
Anderzijds, lidocaine helpt dan wel echt en denk niet dat dit effect heeft via borstvoeding? Ik zat toen echt met tranen op de wc en had echt angst voor number 2 zegmaar, dus dit zorg dat je alleen nog maar meer aanspant.
Succes!! 🍀
vorig jaar
Reactie op daantjebanaantje12
Nee ik geef geen borstvoeding. Dus baby heeft er geen last van.
Ik doe nu e ...
Ik heb ook 2x BV gegeven en macrogol geslikt, maar baby heeft er geen last van. Volgens mij zijn er ook babys die forlax/maxrogol krijgen zelf, als ze moeite hebben met poepen, dus is wel gewoon veilig.
Is het bij jou vanzelf overgegaan? Als ik 1 dag macrogol vergeet zit ik de dag erna weer jankend op de wc van de pijn, maar ik span dan ook heel erg aan vanwege de angst voor de pijn, zou niet weten hoe ik hiervan af kom😵💫
vorig jaar
Met movicolon zorgen dat je ontlasting echt soepel blijft zodat je niet hoeft te persen met poepen (als 1 zakje niet genoeg is, neem er dan een extra). Dan gaan de aambeien vaak vanzelf weg. Eigenlijk is dit de meest gangbare oplossing. Als je ontlasting soepel blijft doet het poepen hopelijk ook niet zoveel pijn.
vorig jaar
Reactie op Krsj1994x
Ik heb ook 2x BV gegeven en macrogol geslikt, maar baby heeft er geen last ...
Ik ben 2 jaar geleden bevallen, toen kreeg ik er last van na bevalling.
Heel veel pijn gehad, ik heb toen bekkenfysio gehad, en toen bleek dat ik heeeeeel erg gespannen was in dat gebied. Dat zorgt voor een zeer slechte doorbloeding, en dat gaf constant fissuren.
Ik was er mentaal ook helemaal mee bezig en wilde zsm van de zakjes macrogol af, etc etc.
Pas toen ik zoiets had goh een groot deel van nederland slikt het dagelijks, ben ik het gaan ‘accepteren’. Ik heb toen heel lang een half zakje per dag gebruikt. Ook hiermee vooral chill, ontspannen, etc etc.! Hiermee ging t supergoed.
Nu ben ik 3 week geleden bevallen, en is het gebied erg gevoelig. Ik slik weer macrogol, en smeer met littekencreme om t goed soepel te houden. Door de hormoon drop heb ik een mega droge huid en dit helpt totaal niet met fissuren.
Lekker zakjes blijven gebruiken, kijk wat je nodig hebt voor jou. Elke dag 2x smeren om t vettig te houden. Huisarts vragen om lidocaine zalf, eventueel dialatezepam (spierverslapper).
Verder gezond eten, veel drinken en proberen relaxed te zijn. Onbewust, zeker in newborn periode, ben je erg gespannen. Dit moet nog, dat moet nog, voeden in gekke houdingen waarbij je alles aanspant. Diep inademen, schouders laag, kaak ontspannen. Dit helpt mij enorm.
Sorry voor de lange tekst! Succes 🍀🤍
vorig jaar
Reactie op Krsj1994x
Ik heb ook 2x BV gegeven en macrogol geslikt, maar baby heeft er geen last ...
Nou ja, ik bloed wel en poepen doet pijn.. maar ik kan nog steeds best goed ontspannen. Benen op een krukje en ademhaling alsof je een kaars langzaam uitblaast helpt met het ontspannen van je achterwerk.
Ik zag zo'n duidelijk verband met de hele heftige darmkrampjes van mijn kleine meid dat ik liever zelf lijd met t poepen dan dat ik haar dat nog eens aan doe.. T gaat vanzelf wel over
vorig jaar
Reactie op daantjebanaantje12
Ik ben 2 jaar geleden bevallen, toen kreeg ik er last van na bevalling.
Hee ...
Ja misschien dat ik ook naar de bekkenfysio ga! Ik wil ook gewoon van die zakjes af. Mijn ontlasting is zo vies daarmee 🙈. Over 2 maand wil ik stoppen met BV en dan ook weer diltiazem gaan smeren, hopen dat dat helpt. De huisarts had het anders al over een operatie met botox. Hopelijk kan ik dat voorkomen..🤪
vorig jaar
Reactie op Krsj1994x
Ja misschien dat ik ook naar de bekkenfysio ga! Ik wil ook gewoon van die z ...
Ja snap ik. Kun je niet half zakje doen? Denk dat je teveel gebruikt als je zegt t is zo vies..
Botox is idd ook optie maar zover ben ik niet gekomen.. lidocaine mag je wel toch? Helpt erg goed.
En wat ClaudiaMC zegt, krukje + kaars uitblazen..
5 maanden geleden
Oh ik heb net hetzelfde hier, zo ontzettend veel pijn bij ontlasting :( kan er van huilen zowel tijdens al na ontlasting blijft branderig gevoel aanhouden en voel ik het ook in bekkenbodem. Heb Macrogol zakjes, curanol zalf en tabletten, vezels. Ik probeer alles maar niets helpt en ben radeloos van de pijn :(. Ook 2-3 weken na de bevalling gestart en ben gescheurd aan perineum, dacht eerst dat de hechting misschien niet goed zat. Ben nu 5 weken na bevalling..
5 maanden geleden
Reactie op RustgevendeSneeuwvlok668774
Oh ik heb net hetzelfde hier, zo ontzettend veel pijn bij ontlasting :( kan ...
Heel vervelend, ik had het na mijn bevalling ook heel erg. Kon niet slapen van de pijn, en macrogol was niet voldoende.
Ik heb toen van de huisarts zinkoxide zetpillen en lidocaïnezalf gekregen. Je kan dat in principe ook zonder recept bij de apotheek kopen. Daarmee werd het snel beter en na twee weken kon ik het met alleen de macrogol af.














