25 Reacties

2 jaar geleden
Gewoon ja zeggen en wisselen als er toch nog plek komt. Er zijn mega wachtlijsten dus dan vult iemand anders die plek wel weer in ;-)

2 jaar geleden
Idd gewoon aannemen en dan wisselen als die andere plek hebben. Vind het niet asociaal, en al was het dat wel, nou en? Je hebt toch gewoon opvang nodig?

2 jaar geleden
Ik zou direct ja zeggen. Dichterbij kan altijd nog als daar plek komt. En misschien is het gewoon wel prima.
Wisselen is helemaal niet asociaal en elke opvang weet wat de situatie is.
Ik ken meerdere stellen die elke dag van Utrecht naar Houten rijden voor opvang. Dat is helemaal gedoe.

2 jaar geleden
Reactie op MrsFlamingo
Ik zou direct ja zeggen. Dichterbij kan altijd nog als daar plek komt. En m ...
Dit zijn trouwens stellen die al dik een jaar op opvang in eigen wijk wachten. Dat gaat niet om een maand of 2 😫

2 jaar geleden
Inderdaad gewoon accepteren. Wij hebben in het eerste trimester een contract getekend bij een opvang op 15 min rijden zodat we in ieder geval opvang hadden. Uiteindelijk toen de baby geboren was een plekje aangeboden gekregen op 5 min afstand, dus toen daar een contract getekend en de eerste opgezegd. Vervolgens kregen we daarna een plekje aangeboden in de wijk op loopafstand en hebben we dus daar een contract getekend en de andere opgezegd.
Belangrijk verschil is wel dat wij het niet anders konden regelen dan met 3 dagen opvang. Ik voelde me wel enigszins bezwaard omdat je zo de lange wachtlijsten in stand houdt, maar het voelde niet alsof we veel keus hadden.
Toen we gingen verhuizen hebben we wel bewust gekozen om te wachten op een plekje om de hoek, simpelweg omdat we niet vaker dan 1x wilden wisselen. Hierdoor moesten we iets van 3 maanden flink wat heen en weer rijden (uur extra reistijd per dag), maar dat was het helemaal waard!
Worst case scenario: Als je wacht tot er op loopafstand opvang is, kan het zijn dat je lang moet wachten. Misschien is er na 2 maanden plek, misschien pas na anderhalf jaar. Kun je met die onzekerheid omgaan (ik niet) en kun je de opvang zo lang op een andere manier regelen (wij niet).

2 jaar geleden
Ik zou in principe gewoon toezeggen en nog wisselen wanneer het kan.
Als je verhuist of van werk wisselt is dat toch ook niet associaal om dan op te zeggen, dat je nu een andere reden hebt doet er dan niet toe, het is jullie opvang.
Vaak zijn ze er zelf ook wel content mee als er onverwacht een plek vrij komt, kunnen ze andere ouders weer blij maken.
Kan je niet bij de andere opvang informeren hoe het ervoor staat? Vaak weten ze toch wel ongeveer wanneer er een plek komt? Hoor vaak dat ouders een plek toegezegd hebben gekregen voor in ieder geval ... 2024 en mits het kan eerder. Dan weet je in ieder geval waar je aan toe bent. Een jaar na de geboorte is vaak niet eens gek, helaas.
En nog iets; een opvang vlakbij werk/op de route naar werk is vaak net zo praktisch als vlakbij huis.

2 jaar geleden
Wachttijden zijn ook ver buiten Utrecht zomaar anderhalf jaar.
Ik zou toezeggen en starten. Misschien heb je straks wel veel plezier van deze opvang.
Ligt de voorkeur puur op basis van afstand?
En wanneer het aanbod van een andere komt, kun je altijd nog overwegen te wisselen.

2 jaar geleden
Ik vind het niet asociaal om voor ingang op te zeggen. Er zijn genoeg mensen die wachten op de wachtlijst en dus die zullen blij zijn dat ze eerder aan de beurt zijn.
De opvang vult dat gaatje zo weer met een ander kindje.
Wij hebben ook wel eens tijdelijk ergens geaccepteerd tot onze voorkeurslocatie plek had.
Mijn kinderen zijn een paar keer geswitched van opvang en peuterspeelzaal en dit ging prima. Ligt denk ik ook een beetje aan je kindje, als die het heel lastig vindt en lang moet wennen.. Dan is switchen natuurlijk niet wenselijk.

2 jaar geleden
Reactie op HLN92
Ik zou idd ook toezeggen. Totaal niet asociaal. Als je minimaal een maand v ...
Dat had een vriendin van mij
Maar ze woonde in het gooi en had de opvang bij haar werk in Amsterdam. Maar toen werd ze dus ziek of als ze eens iets moest doen (huisarts ofzo), dan moest ze dus altijd alsnog op en neer naar Amsterdam en dat 2x op een dag.
Dus nee ik zou altijd kiezen voor iets dichtbij huis.
(Ik heb nu bijv hele zware zwangerschap gehad en was wel heel blij dat de jongste 2 dagen naar de opvang kon vlakbij huis. Was zo zonde geweest en ook heel zwaar als ik dan naar andere stad moet rijden om te brengen en te halen)

2 jaar geleden
Mijn zoontje heeft een hele tijd in Utrecht Oost (tuindorp) op de opvang gezeten. Hij stond ook ingeschreven in de buurt van het centrum. Bij 4 weken zwangerschap hebben we daar ingeschreven, hij is nu bijna 2 en I er is nu eindelijk plek. Dus ruim 2,5 jaar later pas! Het is echt bizar hoe lang de wachttijden soms zijn.
Wisselen is sowieso niet asociaal dat gebeurt regelmatig. Een ander kindje krijgt jullie plekje dan gewoon. Wel even checken of je geen soort 'boete' moet betalen. Hier moeten we 100 euro borg betalen voor de wachtlijst en als we de startdatum later nog willen aanpassen nog eens 250 euro. Vind dat persoonlijk ook echt belachelijk allemaal maarja ze kunnen het maken..

2 jaar geleden
Als ik jullie was zou ik gewoon een dagje minder werken het gaat maar om 1 dagje. Maargoed dat zal ik doen :) en idd je verlofdagen inzetten kan ook.