109 Reacties
3 jaar geleden
Klompen verven. De eerste moederdag hebben we dat als workshop met oma mama en kind gedaan en voeren dat nu door in elke schoenmaat. Maken leuk geluid voor de kleine, verven van de klompen is prachtig en ze zijn gezond om te dragen. Je kunt blanke klompen kopen en het thuis verven. Vergeet niet om ze te vernissen. Dan kun je ze echt gebruiken.
3 jaar geleden
Tradities die ik hier wil invoeren: filmavonden in de woonkamer en daar als gezin met elkaar slapen. En in de zomer een grote beamer in de tuin om films / sportwedstrijden etc te kijken. Paaseieren zoeken, groot kerstdiner vieren, Sinterklaas. Elk jaar de vakantie op een speciale manier inluiden. Samen pizza’s maken en lekkere dingen bakken. Denk dat het hem zit in kleine tradities 🥰
3 jaar geleden
Heb wel een paar simpele, vooral leuk ook als ze wat ouder zijn en besef krijgen ervan.
- zondagochtend ontbijten met warme broodjes uit de oven, hier standaard met kruidenkaas.
- vrijdagavond bakje chips bij tv kijken
- laatste zomervakantie avond uit eten gaan
- kerstochtend ontbijt met klein cadeautje
- nieuwjaarsdag eten we altijd shoarma en kijken we dezelfde film
3 jaar geleden
Wat bij mij van kinds af aan (en nog steeds) al is: sinterklaas vieren en tijdens de kermis op zondag met de hele familie naar de kermis en daarna, soep en salade eten bij opa en oma.
(Helaas zijn mijn opa en oma er niet meer, dus heeft mijn moeder de traditie voortgezet).
Wat ik zelf hier als traditie wil invoeren is slapen in de woonkamer.
Verder lees ik graag mee voor leuke tips
3 jaar geleden
Wakker maken als het sneeuwt en dan naar buiten 😍
Kaasfonduen tweede kerstdag en misschien gourmetten op eerste.
Pepernoten bakken op 5 december.
Tent in de tuin opzetten en daarin slapen.
Hun halve verjaardag vieren.
Chocolade paaseieren zoeken met pasen.
Pinda's rijgen voor de vogels als het vriest.
Sjoelen op oudejaarsavond.
Het ontstaat vanzelf ook wel.
3 jaar geleden
Zelf slaaptshirts versieren voor papa. Wij deden dit vroeger altijd voor Vaderdag of de verjaardag van mijn vader. Dan mochten wij een wit shirt kleuren met van die speciale stiften. Was hij altijd heel blij mee haha.
Vrijdagavond samen tv kijken met een roze koek 🤣
3 jaar geleden
Misschien staan hier nog leuke tips tussen https://www.voormijnkleintje.nl/kerst/kersttradities-beginnen/
3 jaar geleden
Elke vrijdagavond film avond! Deed ik altijd samen met mijn moeder en nu samen met mijn kindjes. 🤍
3 jaar geleden
Reactie op Ang6
- het avondeten mogen kiezen als je jarig bent
- kikkers en muizen snoepgoe ...
Wij mochten vroeger altijd de dag vóórdat je jarig was het avondeten bepalen. Op je verjaardag zelf at veel visite mee dus dan werd het vaak wat makkelijks en niet perse wat je als jarige zou kiezen. Plus dat je dan de avond ervoor je ook al jarig voelt. Die traditie wil ik ook graag doen.
3 jaar geleden
Al vanaf dat ik 8 jaar was drinken de kleinkinderen thee bij oma op vrijdagmiddag. Inmiddels is dat uitgegroeit tot kleinkinderen met aanhang en achterkleinkinderen. Lekkere drukke boel inmiddels, maar daardoor zo ontzettend leuk contact met neefjes en nichtjes etc.
We kunnen natuurlijk niet altijd allemaal en het is niet verplicht maar we proberen het altijd wel te doen. 😇
3 jaar geleden
Wat een leuke topic! Ik volg!
Wij eten met nieuwjaar altijd een hele kip uit de oven en we spelen bingo 😂
3 jaar geleden
- Zelf de kerstboom uitkiezen en omhakken (papa dan). 🥰 Dochter zal een maand oud zijn dit jaar haha. Maar begin er liever vroeg mee 😂.
3 jaar geleden
Wij hebben altijd familie weekend gehad. Het begon met opa en oma die met alle kleinkinderen op pad gingen en toen we groter werden kwamen de ouders er ook bij.
Nu zijn mijn eigen opa en oma te oud maar ik hoop dat m'n eigen pap en mam dit ook gaan doen. Super leuk voor de kinderen.
Bij ons eigenhuis hadden we simpele tradities.
- het bos in en dan thuis een herfsttafel maken
-pompoenen uitsnijden en Halloween vieren
-heeeeeel lang opblijven (pap draaide de klok naar voren) en dan in de woonkamer slapen met z'n allen (lekker vroeg op bed voor de papa en mama)
En laatst zag ik op tv dat een gezin 1x in de maand een "table throw diner" hadden. Een groot zeil op tafel en ipv borden gewoon alles op tafel. Geen idee waarom maar dit is me bij gebleven, ik wil het minimaal 1x proberen.
En laatst had je die hele yes-day hype. Dat je een dag lang alleen maar ja zegt, kortom kinderen de baas. Lijkt me ook fantastisch. Ik was van plan om zoiets voor mijn neefje en nichtje te doen maar nu krijg ik een baby en heeft m'n zus net haar 3e. Dus misschien beter even wachten tot ik na m'n bevalling weer fit ben en dan eerst even testen met haar 2 oudsten 🙈🥳
3 jaar geleden
-kerst: Hier toen ie 2 was zijn eigen kunstboompje mee gekocht en dingetjes uitgekozen om te versieren. Elk jaar wordt er weer wat bijgekocht dus samen op pad om weer de mooiste kerstboom te versieren. Zijn zusje krijgt er volgend jaar ook 1 voor haarzelf.
-Vakantie:Elke vakantie op vrijdagavond slaapfeestje. Matras naar beneden, bioscoopje met lekkers en als ie wil de hele nacht beneden slapen.
-elke keer als we op vakantie gaan een zakje snoep laten scheppen bij de kruidvat. (Toen ie 3 was, waren het 5 dropjes en hij was klaar. Intussen wel een ander verhaal nu die bijna 7 is)
-elk jaar een nachtje quality time. Echt samen weg. Dit jaar niet gelukt. Vorig jaar nachtje pipowagen icm dagje slagharen en ook paar nachtjes in tiny house op een vakantieboerderij in belgie.
- 5/12 is alleen voor kindjes en kerstman die is voor kindjes in amerika omdat ze daar geen sinterklaas hebben. Cadeautjes ,vaak praktische dingen als kleren,die hier met kerst komen. Zijn dus niet van de kerstman. Kerstman en sinterklaas zijn dus soort hulpjes van elkaar.
-“naam”-dag. Er is vaderdag/‘moederdag maar ook een kindjesdag. Sochtends lekker ontbijtje op bed, klein cadeautje, knutselwerkje en dagje weg en lievelingseten savonds.














