10 Reacties

2 jaar geleden

Ik heb lipoedeem en gelukkig in mijn zwangerschappen nergens last van gehad. Daarna wel weer. Ik heb lymfedrainage bij de fysio, let wat op mijn voeding en probeer regelmatig te bewegen

2 jaar geleden

O,ja en ik draag steunkousen

2 jaar geleden

Reactie op Flejorlie

O,ja en ik draag steunkousen
Doet dit iets voor je? De 1 zegt van wel en de ander zegt van niet.. of is dit echt per persoon gewoon verschillend? Dank voor je reactie! :)

2 jaar geleden

Ik heb ook (milde) lipoedeem. Tijdens de zwangerschap gelukkig maar 8kg aangekomen en daarna 11kg afgevallen in de eerste 2 weken. Ging helemaal vanzelf. Was erg bang om te ‘ontploffen’ tijdens de zwangerschap, maar dat is gelukkig niet gebeurd! Wel vaak dikke enkels gehad, maar afwisselend wandelen en benen omhoog hielp wel. Goed blijven drinken hielp mij ook, ik hou dan beduidend minder vocht vast. Magnesium voetenbadjes, niet teveel geraffineerde suikers. Dat soort dingen. Ik had gelukkig fruit en optimel cravings, koek boeide me niet zo 😁 ik ben nu 6 maanden verder, mijn lichaam is wel iets veranderd, mijn buik en bovenbenen voelen wat zwaarder aan. Maar qua omvang is er niet veel veranderd gelukkig. Hele goede zwangerschap gewenst!

2 jaar geleden

https://oedeemwijzer.nl/lipoedeem/ Deze geeft veel bruikbare info. Er zijn overigens vrouwen met lipoedeem die in zwangerschappen beduidend minder klachten hebben door andere hormoonhuishouding. Belangrijk blijft om te bewegen. Hoeft niet specifiek sport te zijn als dat niet meer lukt. Geregeld wandelen en fietsen werkt ook. Je wil met name de spierpomp aanzetten die je lymfestelsel nodig heeft om vocht af te voeren. Kousen zijn wisselend resultaat omdat die met name goed werken bij lipoedeem + lymfoedeem ( lipolymfoedeem) lipoedeem zit in de vetcellen ( doet een kous niet veel op) lymfoedeem is vrij vocht, dan wil je compressie hebben om dat af te voeren en te voorkomen. https://oergezond.nu/de-diepere-lagen-van-het-ontstaan-van-lipoedeem/ hier kun je ook eens kijken

2 jaar geleden

Reactie op Han89

Ik heb ook (milde) lipoedeem. Tijdens de zwangerschap gelukkig maar 8kg aan ...
Dankjewel voor je geruststellende reactie en tips :)

2 jaar geleden

Reactie op Anoniem Nr Zoveel

https://oedeemwijzer.nl/lipoedeem/ Deze geeft veel bruikbare info. Er zijn ...
Dankjewel! Hier kan ik zeker wat mee, super fijn :)

2 jaar geleden

Hoi hoi ik ben nu 11 weken zwanger en heb een combinatie van lipoedeem en lymfoedeem. Momenteel door de hormonen heb ik juist minder last ervan. Komt misschien omdat ik vaak naar de wc moet en val juist beetje af. Je mag gewoon kousen aan en de behandelingen gebruiken. Wat ook een aanrader is om via je zorgverzekering te regelen dat je een lymfenpress vergoed kan krijgen voor thuis. Ik heb die ook thuis. Zo kan je het thuis ook goed onderhouden. Ik merk wel dat de vk bij mij het niet zo zit en juist alleen naar bmi kijkt. Ik sport namelijk ook veel en vroeger ook veel gedaan zoals krachtsporten waardoor je spieren zwaarder zijn.

2 jaar geleden

Ja! Ik heb ook Lipoedeem en ben 7 weken zwanger. Heb er wel meer last van nu, helaas….

vorig jaar

Reactie op PreggieLisette

Ja! Ik heb ook Lipoedeem en ben 7 weken zwanger. Heb er wel meer last van n ...
Ben erg benieuwd hoe het bij jou inmiddels verder ontwikkelt is.. is het veel erger of nu weer redelijk stabiel?