13 Reacties
5 maanden geleden
Nee hoor, je mag zelf kiezen wanneer. Het werk mag het alleen weigeren als ze zwaarwegende bedrijfsbelangen hebben. Let er wel op dat je dit een aantal maanden van tevoren moet aanvragen
5 maanden geleden
Reactie op Sssh
Ja maar als ik doorklik naar een site, dan hebben ze het voornamelijk over ...
Gelden volgens mij dezelfde regels voor als het om opnemen gaat. Volgens mij moet je het wel in hele weken opvragen, dus een losse dag kan niet, maar een maand elke week 1 dag bijvoorbeeld wel. Het hangt er ook van af hoe je werk dit regelt, bij mij vroegen ze het pas veel later aan, dus waren ze meer flexibel in hoe ik het inrichte. Maar als ze het direct doorgeven moet het wel aan de eisen voldoen.
5 maanden geleden
5 maanden geleden
Reactie op 7Maart2023
Gelden volgens mij dezelfde regels voor als het om opnemen gaat. Volgens mi ...
Nee dit geld alleen voor betaald ouderschapsverlof, niet voor onbetaald. Dit komt doordat de tegenmoetkoming vanuit het uwv alleen in hele weken aangevraagd kan worden
5 maanden geleden
Reactie op Liefkleintje95
Dit gaat over betaald ouderschapsverlof, als ik doorklik naar de pagina over onbetaald ouderschapsverlof dan staat daar niks over flexibel opnemen
5 maanden geleden
Reactie op Sssh
Dit gaat over betaald ouderschapsverlof, als ik doorklik naar de pagina ove ...
Nee eronder staat ook een stukje over onbetaald
5 maanden geleden
Pfoe ik herinner me niet meer hoe dit precies zat, maar ik heb hierover ooit een informatienummer gebeld (vgm van de Rijksoverheid) en zij gaven aan dat het flexibel opgenomen mag worden. Dit heb ik toen ook doorgegeven aan mijn werkgever en dat is toen goedgekeurd. Nu heb ik even snel de wet erbij gepakt, maar daar lijkt het toch eigenlijk te gaan om een bepaald tijdvak waarin de arbeidsomvang wordt ingekort - hier en daar een dagje lijkt dan dus niet de bedoeling te zijn 🤔
5 maanden geleden
Hoe een werkgever er mee om gaat verschilt, maar officieel
- moet je het per hele week aanvragen (dus als je 4 dagen per week werkt, moet je het per 4 dagen aanvragen/opnemen). Dat hoeft dan niet 4 dagen achter elkaar te zijn, mogen ook 4 losse dagen zijn.
- Aanvragen moet ook minimaal 2 maanden vantevoren worden ingediend
- En volgens mij mag je het verspreiden over 6 (dacht ik) losse aanvragen. Dus officieel mag je niet 26 keer een week aanvragen. Maar wel bijvoorbeeld een keer een aanvraag voor 3 weken, een aanvraag voor een jaar lang 1 dag per week, 2 keer een losse aanvraag van 4 dagen).
Nogmaals: ligt aan je werkgever hoe ze er mee omgaan, maar als je aan bovenstaande voorwaarden voldoet mogen ze het i.i.g. niet weigeren.
5 maanden geleden
Persoonlijk zou ik in dit geval aan mijn werkgever vragen om al het onbetaalde verlof in een (of twee) keer aan te vragen, verspreid over een periode van X-maanden (dus bijvoorbeeld je neemt alles op in 2 jaar of nu de helft in 1 jaar en later nog een keer de andere helft), dat levert dus voor die periode een X aantal uur op. Daarna zorg je ervoor dat jij en je werkgever afspraken maken over hoe jij (samen met werkgever) gaat bijhouden / inzichtelijk maken wanneer je uren onbetaald ouderschapsverlof opneemt, waarbij het aantal uur aan het einde van eerder genoemde periode op is. Op die manier worden de uren gespreid van jouw loon ingehouden en heb je de flexibiliteit om ze op te nemen.















