16 Reacties

3 jaar geleden

Bedenk je wel dat als je ontslag indiend, de kans groot is dat een heleboel vakantieuren komen te vervallen. Dit omdat ze voor een heel jaar rekenen, en dat jaar maak je dan niet af. Je bevallingsverlof loopt wel door, dus dan niet je even kijken qua opzeg termijn hoe je dan uitkomt..

3 jaar geleden

Reactie op Simone1990

Bedenk je wel dat als je ontslag indiend, de kans groot is dat een heleboel ...
U bedoeld de 6 weken die ik al achter mijn verlof heb aangeplakt?

3 jaar geleden

Ben je financieel afhankelijk van jouw inkomen? Zo lang je niet fysiek volledig hersteld bent denk ik dat het niet handig is om ontslag te nemen. Je weet immers niet hoe lang je herstel nog gaat duren en of je op (korte) termijn in staat bent een andere baan te vinden en fysiek in staat bent om voor een andere werkgever te werken. Je loopt dan het risico tussen wal en schip te raken. Want je hebt geen recht op ww als je zelf ontslag neemt en/of niet arbeidsgeschikt bent. En met een zw uitkering wordt het vaak ook lastig omdat je je dan weer bij je oude werkgever ziek moet melden, die daar dan vaak niet zoveel trek meer in heeft. Ik zou zeggen, werk rustig verder aan je herstel. Neem daarna al je verlof mogelijkheden op en ga tijdens je vakantie/ ouderschapsverlof op zoek naar een andere baan.

3 jaar geleden

Reactie op Keetie88

Ben je financieel afhankelijk van jouw inkomen? Zo lang je niet fysiek vol ...
Het nadeel is dan alleen dat ik nog 2 maanden opzeg termijn heb.. ook als je ouderschapsverlof opneemt toch ?

3 jaar geleden

Reactie op Mommy01

Het nadeel is dan alleen dat ik nog 2 maanden opzeg termijn heb.. ook als ...
Ook met ouderschapsverlof heb je 2 maanden opzegtermijn idd. Op welke manier zie je dat als een aandeel? Ben je bang dat een nieuwe werkgever daarop afhaakt?

3 jaar geleden

Reactie op Keetie88

Ook met ouderschapsverlof heb je 2 maanden opzegtermijn idd. Op welke manie ...
Nee het is meer dat ik niet meer terug wil komen eigenlijk maar ik 2 maanden opzeg termijn heb.. Als ik terugkom zou ik mijn werk ook niet kunnen doen zoals voorheen wegens bekkeninstabiliteit maar ook dat ik bepaalde curcussen niet meer heb kunnen volgen

3 jaar geleden

Reactie op Mommy01

U bedoeld de 6 weken die ik al achter mijn verlof heb aangeplakt?
Ja, die bedoel ik inderdaad. Het kan zijn dat daar uren vanaf vallen, en dat je dan bijvoorbeeld maar 1 of 2 weken overhoud. Ik heb mezelf daar al een keer behoorlijk op verkeken 😅

3 jaar geleden

Reactie op Simone1990

Ja, die bedoel ik inderdaad. Het kan zijn dat daar uren vanaf vallen, en da ...
O serieus pff.. 😔 ik word zo verdrietig van deze situatie.

3 jaar geleden

Reactie op Mommy01

O serieus pff.. 😔 ik word zo verdrietig van deze situatie.
Ik dacht bij een vorige werkgever eerder te kunnen stoppen, door verlofuren op te nemen. Toen bleef er uiteindelijk maar een paar dagen over, waar toen uit coulance een week van werd gemaakt. Ik kan je zeggen dat het een hele zure week was 😅

3 jaar geleden

Reactie op Mommy01

O serieus pff.. 😔 ik word zo verdrietig van deze situatie.
Ja die uren zal je dan moeten terugbetalen, wanneer je al je uren hebt opgemaakt uiteraard. Maar waarom overleg je niet gewoon? Bedoel dit niet lullig, maar misschien zien zij het ook niet meer zitten? Dan kan je gewoon lekker weg

3 jaar geleden

Bestaat er in Nederland niet iets als medisch ontslag? In België bestaat dat allesinds

3 jaar geleden

Ik zou voor optie 2 even uitzoeken of je het volledige bedrag niet moet terug betalen. Bij mij in de cao staat duidelijk als je binnen 6 maanden na ouderschapsverlof ontslag neemt en niet in de zelfde sector verdergaat je het volledige ouderschapsverlof moet terug betalen.

3 jaar geleden

Ja die uren zal je dan moeten terugbetalen, wanneer je al je uren hebt opge ...
Hi TS, lastige situatie. Ik kan me voorstellen dat je door de bomen het bos niet meer ziet. Allereerst, ik zou niet als je ziek bent zelf ontslag nemen; je hebt dan geen ww uitkering om op terug te vallen. Dit kan een wat overhaaste beslissing zijn, ook door hormonen en emoties. Voor je werkgever zou het (niet lullig bedoelt) vrij makkelijk zijn als je ontslag neemt; zij kunnen dan een niet-ziek iemand weer aannemen. Aangezien je aangeeft dat er ook conflicten zijn geweest, denk ik niet dat ze je aan de 2mnd opzeg termijn gaan houden. Maar ik zou dus niet zelf ontslag nemen. Ziek door zwangerschap is ook weer anders dan ziek door burnout. Bij het eerste krijgt de werkgever het van het uwv vergoed, bij het tweede betaald de werkgever jou 2jr door bij ziekte. Het beste is het gesprek aangaan met je werkgever, en open kaart spelen. Je werkgever zou je een termijn kunnen doorbetalen als je dan bijvoorbeeld een vaststellingsovereenkomst tekent. Met een vaststellingsovereenkomst kun je in aanmerking komen voor een ww uitkering, maar dan moet je ook solliciteren - en dus wel kunnen werken. Je zou na je vakantie het ouderschapsverlof kunnen opnemen van 9wk tegen 70%. Dit loopt via UWV en zou je niet hoeven terug te betalen (check met HR afdeling). Na je verlof zou je moeten reïntegreren, daar zit commitment aan van beide de werkgever/werknemer. Maar je zou dus ook na je verlof ontslag kunnen nemen.

VRIEND

3 jaar geleden

Reactie op WDMdeG

Hi TS, lastige situatie. Ik kan me voorstellen dat je door de bomen het bos ...
Mee eens, ga in overleg. Bij ons op kantoor zijn er ook vaststellingsoveenkomsten geweest waarbij bijvoorbeeld ook de kosten van een coach voor zoektocht nieuwr ban of opleidingskosten werden vergoed. Als je ziek bent zou ik nu geen ontslag nemen. Als je (zwangerschapsgerelateerd) ziek bent hoef je trouwens helemaal geen ouderschapsverlof of vakabtisdagen op te nemen want je bent ziek. Maar dat is iets dat je met de arbo arts kan bespreken. Ik zou direct na mijn zwangerschapsverlof 4 uur per week ouderschapsverlof opnemen maar doordat het bijna een jaar heeft geduurd voordat ik weer volledig kon werken (postnatale depressie) ging dat pas in toen ik volledig beter was. Sterkte, en denk aan jezelf. Eerst duurzaam herstellen!

3 jaar geleden

Bedankt iedereen, ik ben vandaag bij mijn bekkentherapeut geweest en zij stuurt mij door naar een manuele therapeut. Ze denkt ook naast bekkeninstabiliteit ook aan hernia.. Ik ga open kaart spelen naar mijn werk en hoop op een spoedig herstel, misschien binnen de organisatie ergens anders? Weet iemand toevallig hoe het zit als je van ziektewet burn out, naar ziektewet zwangerschap gaat en daarna na je verlof opnieuw ziek bent wegens bevalling?